• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Koja prikolica za traktor?

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,151
Dobro je kolega pitao, ako je ravan dvosovinka, jeftinija i praktičnija. Po cesti ne osjetiš da je vučeš za sobom. Ja vučem pronar 8t sa proximom 90, imam svakakvih terena, negdje je moram povući 300m sa dva traktora onda dalje lako. Bile su mi bitne kočnice jer punu spuštam nizbrdo uzeli smo dvokružni zrak i to koči kao ludo, čak i prejako..

Neki optimum za taj traktor i sve uvjete je 6t po meni.
 

Hass

Aktivni član
Tu od
1 Srp 2019
Poruka
601
Nema brijegova kod nas znači moglo bi 8 tona dvoosovinka ?
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,518
Moglo bi. Tandemka je bolja ako je mekan teren i za vožnju u rikverc al dvoosovinka se ljepše vozi i po ravnom ide 8t sa tim traktorom.
 

Galda

Iskusan lik
Premium
Tu od
11 Ruj 2022
Poruka
457
S obzirom da je ova godina na izmaku treba raditi planove za iduću ☺️
Ima li netko iskustva sa ovim prikolicama, navodno su turske. Lesko nudi 2,5t ali ova je 5t za istu cijenu. Zao mi je sto nisam imao mogućnost prije riješiti financije jer je hittner imao 20% popusta na prikolice do jučer
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Nije najskuplja ako realno gledaš ona je najbolji omjer uloženoga i dobivenoga i dan danas a ja sam pred 4 godine kupovao i tražio i dan danas tvrdim da su oni vrh u kvaliteti ovih malih prikolica.
Takvu istu ko tvoja crvena sa oglasa sam gledo na sajmu i sve mi je bilo jasno kada sam pokuco po stranici to zovni tanki lim, a vidim da je ovdje ista priča samo druga boja ubiti vjerujem da su korišteni isti materijali jer je ista i cijena, pogledaj samo tu nogaru kako jadno izgleda i volio bi vidit kako ćeš ju nakrcanu navinut na taj direktni navoj, ja moju zadnju nadstranicu jedva sam stavim na mjesto, bočne niti ne pokušavam, debeli lim nema šanse da se savije normalnim korištenjem, leškova prazna od 3t nosivosti ima 1t prazna.
A gledam i ove mehanizme za zatvaranje stranica teška socijala, nema niti pozadi da se otvara sranica dole nego je moraš svaki puta skidat ako ne želiš skrivit kad upre u pod kod kipanja, cilindar od kipe ne vidim kakav je a možda i bolje.
Pitanje je samo koliko ti treba i kupuješ li da traje ili tek toliko da imaš, još uvijek vrijedi ono staro pravilo koliko para toliko muzike. Na hittner neću ni trošit vrijeme to je već tema obrađena davnih dana, ja svakako glasam za Leško
Evo ti slike da usporediš, ova po papirima vozi 3t, a kod mene od prvoga dana vozi 4,5 i nikad ništa, nije priča da svako svoga konja hvali nego sam toliko dugo gledo i kupovo prikolicu duže od godinu dana skupljo ponude i vozio se gledat ih da vec znam koja sta nudi, i nisam ni milimetra požalio
20220912_185728.jpg
 

Galda

Iskusan lik
Premium
Tu od
11 Ruj 2022
Poruka
457
Slažem se sa svim argumentima. Prikolicu bi kupovao za sebe i osobne potrebe. Znaci dovesti neku turu građevinskog materijala, zemlje drva i slično. Nemam neku poljoprivredu pa da će stalno biti u pogonu. Svakako da par tisuća kuna nije mala razlika, ali ako to znaci osjetno lošiju kvalitetu onda nema smisla govoriti o štednji. Nadam se da će na sajmu u Gudovcu biti izložene pa se može lakše usporediti uživo. I još mi je jedna informacija bitna. Koliko sam vidio svi manje vise traže doplatu za zračne kočnice pa samo da provjerim jeli neko uspio ispregovarati zračne umjesto hidrauličnih 😬
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,646
Ne znam kakav teren i traktor imaš...ali, da ja kupujem, gledal bi prikolicu od 4...5 tona nosivosti, ne manje.
Zakaj?
Prvo, neznatno je skuplja i ne puno teža.
Drugo, manja prikolica bude stalno u pretovaru.
Treće, ima (vjerojatno) jaču osovinu i kotače.

Govorim ti iz iskustva: naša stara 4t Tehnostrojka, kad vozi šoder ili kamen, rijetko vozi manje od 2,5 kubika, odnosno 4,5...5+ tona i volio bi da je nazivne nosivosti od 5t.

Leško su dobre prikolice, no isplati li ti se kupovati novu za malo prijevoza (kak pišeš).

Glede kočnica: zračne su kompliciranije i normalno je da koštaju više. Tu nema puno pomoći.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,756
Jesi zvao za cijenu te prikolice ? Mislim da nisi. Cijena je 37 000 kuna sa duplim stranicama po 40 cm. To šta piše na njuškalu je, neznam šta. Iste takve prodaje i auto Horvat i mislim da je Dojkić trade, samo su drukčije boje kod svakog od njih. Leškova 5,5 tona bruto nosivosti je bila 44 000 kuna, početkom godine, stranice 50+50, rinfuzno otvaranje stranica, šuber za zrno.
 

Galda

Iskusan lik
Premium
Tu od
11 Ruj 2022
Poruka
457
@ZJ imt 558 imam, a sto se kupnje tiče teško je naći rabljenu sa papirima i da je u dobrom stanju. Ako je i ima onda je cijena skoro kao nova pa mi to bas nema logike. Za R1 ne treba ni pomisljati ako je polovna. Teren je malo brdovit, okolica Sesveta i Dubrave

@ dado6340 zvao sam sve osim leška. Turska je 5t i cijena je oko 29000 bez PDV
hittner 2,5t je na akciji bila 29800 sa PDV sad je to cijena bez PDV.
leško po cjeniku 3t 30000 plus PDV
tomsu sve cijene za niske stranice i hidraulicne kočnice. Na Turskoj se može birati koje kočnice želiš bez nadoplate

nasao sam bio jednu rabljenu koja mi se svidjela samo mi se čini cijena visoka. 3000€ 04E75F0A-8DC6-4BFC-B66A-03104D0F33AC.jpeg
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Mislim da kod leška biraš zrak ili hidraulika barem je tako bilo kad sam ja kupovao sad ne znam a moja 3t nosivosti je placena 34500 sa 50+50 nadstranicama i u cijeni su mi napravili krace rudo i osovinu premjestili bliže sredini pošto imam konstrukcijski slabiji traktor. A sada je to cijena prikolice bez nadstranica sa pdvom sta po meni nije veliko povecanje cijena jer je doplata za nadstranice od 50cm 3000kn. Znaci da moja sada kosta oko 38-9tkn sta po meni usporedbi sa tim cijenama koje si naveo nije velika razlika u odnosu za ono šta dobivaš...
A to je talijanska prikolica sa pocinčanim stranicama, ne vidim sta piše ali po izgledu je Pupin...dobre prikolice ima ih kod mene par komada, većinom su pogonske a na slici izgleda lijepo ako ima papire mislim da ti je to bolja kupovina nego sve lijeve marke koje si naveo
 

Galda

Iskusan lik
Premium
Tu od
11 Ruj 2022
Poruka
457
Evo cjenik Leška 69540C82-F21A-4E0C-B550-C0D2CFC4E7D1.jpeg
Ova na slici gore je talijanska iz uvoza i kaže prodavač da su papiri uredni i da se može registrirati bez problema. Moram još malo razmisliti jer ipak na kraju razlika bude 2-3000€ između polovne i nove. Nije bas zanemarivo ☺️
 

Željac 28

Dobro znana faca
Tu od
8 Ožu 2020
Poruka
1,138
Bolje novu uzmi nego staru izmorenu ako već imaš neznam čemu se dvoumiti.
Na tu cjenu ide dodatna oprema
 

Željac 28

Dobro znana faca
Tu od
8 Ožu 2020
Poruka
1,138
Bome pratim sebi oglase po 3000 eura hrđave prikolice, bez papira, stranice loše klip svaki opran .
Tako da novo je novo .
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Je da ali očito sam samo ja vidio sliku prikolice za koju je reko da ima papire i košta 3000e malo gore u postu, pa onda reci dali ta vrijedi te novce
 

Željac 28

Dobro znana faca
Tu od
8 Ožu 2020
Poruka
1,138
Pomeni ne vrijedi ja bi radje novu.
Nije samo da ima papire nego da mora biti registrirana .
Danas papiri ništa ne znače.
Dodeš na tehnički i moreš ih zapaliti.
 
Na vrh