• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Koja prikolica za traktor?

pimorje40

Član
Tu od
23 Tra 2013
Poruka
154
E jbg ja sam ti na vrijeme reko, ista takva je došla u vrbnik pred 4-5 g naravno nisu se sjetili pogledat dimenzije, rudo je 110cm do sredine oka ako se dobro sjećam i to je dugačko tako iz razloga šta ljudi voze normalne velike traktore koji su 160-70 široki i njima treba da mogu motat, opet ako se dobro sjećam ja sam rudo reko sa mi skrate na 70 ili 75 do vrh oka i bez prige je motam pod 90 ne dolazi mi blatobran u sanduk...meni je traktor 95 širine meni bi rudo od 65 bilo dosta ali sam uzeo duze jer nebi stala nogara i ručna na rudo a na kracem rudi bi mi nogara kod motanja smetala...a zao mi je ja sam ti na vrijeme reko jer sam vozio takvu prikolicu i na kraju su dali skratit rudo jedini problem su ti brojevi moraš ih prekucat.
@jocc kraće rudo se bolje mota ima brži odaziv ali kad imaš sirok traktor si limitiran, njegov traktor je 120cm ako se ne varam i njemu duže od 70 ne treba...a kod nas su uski putevi male šume kod nas svaki cm koji možeš dobit puno znači
Kako ih prekucat?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,579
Skraćivanjem ruda mijenja se statika (raspodjela opterećenja) cijele prikolice. Uz kraće rudo, trebalo bi pomaknuti i osovinu prema naprijed, jer bude poraslo vertikalno opterećenje na kuku traktora, a traktor je manji od standardnoga...
Trebal si odmah naručiti "prikolicu po mjeri", jer rezati novu prikolicu (meni) nema smisla.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
ZJ to trenutno nista ne igra jer se radi o prikolici koja max vozi 2t a traktor za 4t vuć...i vjeruj mi ništa od toga nije potrebno ne straši ga bzv...to se samo rudo zareže u vodoravno V makne komad prevari pojača i gas dalje nikakav problem, brojevi prekucaju i gas...da je mogo odmah mogo je ali pošto nije će morat sad
 

pimorje40

Član
Tu od
23 Tra 2013
Poruka
154
A da glupo mi je sad drmat po novoj prikolici ali nisam mislila da će mi to bit takav problem ili mi možda treba malo da se naviknem nemam ja baš prevelike prakse 🤷
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,579
A da glupo mi je sad drmat po novoj prikolici ali nisam mislila da će mi to bit takav problem ili mi možda treba malo da se naviknem nemam ja baš prevelike prakse 🤷
Postavi sliku zakvačene prikolice.
Ako se može, približi kuku bliže diferencijalu. Istina, smanjuješ kut zakreta, ali skraćuješ kompoziciju i poboljšavaš vučna svojstva traktoru.
 

pimorje40

Član
Tu od
23 Tra 2013
Poruka
154
Ako se proda čujemo se radi mjera za novu 😅
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Popušit ćeš na prikolici 3 puta više nego da nađeš nekoga da ti skrati rudo
 
  • Like
Reactions: ZJ

pimorje40

Član
Tu od
23 Tra 2013
Poruka
154
Popušit ćeš na prikolici 3 puta više nego da nađeš nekoga da ti skrati rudo
Ma neću je prodat ispod tog koliko je mene sve zajedno došlo, ako je neprodan za toliko ostaje kod mene i to je to.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Onda kreni tražit nekoga da ti to prepravi, možeš pitat u vrbniku a mogu ti dat i broj od jednoga koji je sogoru radio rudo na pogonskoj sta sam slago mu...po toj cijeni je nećeš prodat :LOL:
 

universal643

Član
Tu od
2 Lip 2011
Poruka
540
Kakve su lesko prikolice citam na njegovom web stranici da se rade samo sa hidraulicnim kocnicama ako oces zracne da se placa exstra pa me zanima kakve su to kocnice i dali su Leškove prikolice ok
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
2,945
Ima kolega. Manju vocarsku. Zadovoljan je. Ne brine se o njoj ništa, koristi ju cijelo selo.
 

Najnoviji postovi

Na vrh