• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Koje su felge bolje

  • Temu pokrenuo bosniahos
  • Datum prvog posta
B

bosniahos

Guest
Trebam zamijenit felge na manjoj prikolici jer orginalne su one stare dvodijelne a srca su im ispucala oko vijaka.Nakon svakog varenja sve više nastavljaju pucat.Te felge su nekad bile dovoljne za ondašnju upotrebu.E ovako imam sad na ponudu felge sa gumama za neku malu paru,to su felge 16 cola i imaju oni prsten kao kamionske.Dali bi to bilo ok. uzet jer mi lokalni vulkanizer rekal da je to sranje i da ću s njima imat problema.Neki pak kažu to je ok. i te češ gume u slučaju remonta zračnice moć sam uradit izmijenit,Dal to vulkanizer vuće na svoju stranu kad mi kaže da uzmem klasične felge bez prstena ili ovi drugi griješe.Kako se s njima najbolje i najsigurnije radi dok se mijenja guma.Molim savijet.Hvala
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Teško budeš našel rabljene gume za tu felgu .
Bolje malo stisni i odi odmah na 16,5
A dokaz da je loša felga na prsten je i to da se još pola svijeta vrti na njima
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Mi imamo na našoj prikolici prstenaste felge i mogu se pronači gume za te felge. Dosad nismo kupovali nove ali smo otišli kod vulkanizera i rekli mu da nam ostavi polovne jer pašu od labudice,a te gume su još dosta dobre.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Za felgu s prstenom više rijetko ko ima stroj za motiranje ..pa vulkanizer vuče na svoju stranu .
Takvu gumu je lakše namotrirati kod kuče , u polju , na cesti itd. naravno ako imaš neki minimmalni alat uz sebe .
Da uz obaveznu unutrnju gumu treba ti tzv bajlaga tj. gumeeni prsten koji ide ispod unutarnje gume .
Kod nas dolaze zapadnji standardi pa guraju felge s prsenom na istok ..no zato ne znači da ne valjaju .
Ako imaš izvor guma 16 cola onda ti je to jeftiniji izbor ..ja sam prije par godina obišao sve vulkanizere , jedva našao gume od nive ..koje su prošle "za silu"
odgovor na PP
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
Teško budeš našel rabljene gume za tu felgu .
Bolje malo stisni i odi odmah na 16,5
A dokaz da je loša felga na prsten je i to da se još pola svijeta vrti na njima

vrti se cjeli istočni dio svjeta jer neznaju za bolje ili nemaju mogućnosti
moj savjet je izbjeći ako je to ikako moguće
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
vrti se cjeli istočni dio svjeta jer neznaju za bolje ili nemaju mogućnosti
moj savjet je izbjeći ako je to ikako moguće
A po čemu je to bolje , odnosno lošijja s prstenom?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Čovjek je uvjek faktor ..i costu concordiju je prevrnul čovjek a ne greben .
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
felge sa prstenom ili obručem kako kod nas kažu su puno bolje i stabilnije od onih bez.gume sa više platana nemože svaki vulkanizer montirati jer nema znanja i neće da se sa tim muči pošto su brže pare slađe,ostajem pri tome da felge sa obručem i dobrim gumama sa više platana traju duže i podnose bolje teret od ostalih.
kamo sreće da sam ja za svoju prikolicu sa 16" mogo naći te felge.
 

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
Jeftinije im je napraviti cijelu felgu.
A i činjenica je da više ništ od tehnike ne rade kaj bi ljudi doma šrafili.... tak da i gumu moraš mijenjati kod čovjeka koji je izdresiran za te postupke (izdresiran,nije zabuna)
Pa na gumi ti piše da nema montaže... idi k vulkanizeru.
To je ona fora: ako su do sad bili šrafi s križnom glavom mi budemo stavili s tri utora tak kaj ne budu ljudi šrafili po tome... tak i z gumama,ovu z rinkom rastepeš z čekićem a cijelu felgu nosi na stroj.
Vidi:
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/7/7b/Tri-Wing_screw_and_tool_(TW2).jpg
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
A koliko su prodali mašini za skidanje gumi s "obične " felge .

Mislim da je i tro"glavi" vijak samo da prodaju alat
Jedini napredak od četverokutne matice vidim u torx-ima ...a i on je vjerojatno smišljen radi strojne montaže .
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,680
Teško budeš našel rabljene gume za tu felgu .
Bolje malo stisni i odi odmah na 16,5
A dokaz da je loša felga na prsten je i to da se još pola svijeta vrti na njima

kak teško? pa pašu prednje od 533, manjih zetora, i većine kombija ( transporeter, jumper), itd... sve je to 16"
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
nađi si felgu 17.5 cola od kamiona sa 6 rupa namontiraj gumu 217/75 r 17.5 to ti je kod nas cca 100 eura i imat tubeles gumu s koom si riješio problem za cjeli život.
Što se tiče guma s obručem odnosno prstenom toliko ste toga nadrobili da mi je muka čitati pa neću niti komentirati mogli bi se neki naći uvrijeđeni a to nije svrha ovoga foruma
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Pa ajde objasni zašto felga s prestenom ne valja ?
Nemoj biti tako tajanstven ...daj i ti nešto od sebe ?
Ajde uvjerite me kako i one trodjelene felge sa "žabicama " isto ne valjaju
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Felge sa prstenom su ok.Problem sto polako polovne gume 16-ke izumiru.Danas je lakse nabaviti 17.5 cola gumu.Uslov je samo nabaviti felge , a njih nose vecina manjih kamiona.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Felge sa prstenom su ok.Problem sto polako polovne gume 16-ke izumiru.Danas je lakse nabaviti 17.5 cola gumu.Uslov je samo nabaviti felge , a njih nose vecina manjih kamiona.

Zašto gume 16" izumiru????

Pa kod nas imaš more guma za prikolice s puno platana 12, 14 ili 16, očeš srpske, očeš kineske, očeš poljske, očeš turske 16", klasičnih dimenzija 7-50 16" ili 6-50 16.:mrgreen:

Ja se uopče ne zamaram s gumam kad ih možeš kupit bilo gde. A na svima prikolicama su takve gume, osim gde se 15 cola balonke, a i tih ima gde god očeš.
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
Zašto gume 16" izumiru????

Pa kod nas imaš more guma za prikolice s puno platana 12, 14 ili 16, očeš srpske, očeš kineske, očeš poljske, očeš turske 16", klasičnih dimenzija 7-50 16" ili 6-50 16.:mrgreen:

Ja se uopče ne zamaram s gumam kad ih možeš kupit bilo gde. A na svima prikolicama su takve gume, osim gde se 15 cola balonke, a i tih ima gde god očeš.

koje su ti to 15 cola balonke
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
koje su ti to 15 cola balonke

Kaj koje???
Pak prikolica za gnoj, cisterna, prikolica za sijeno, gdje koja kiperica po selu sve imaju 15 cola gume balonke...oznake 10.0/75-15.3 ili ove večeg balona 11.5/80-15.3...takve imam na novoj prikolici i tubeles su.
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
Kaj koje???
Pak prikolica za gnoj, cisterna, prikolica za sijeno, gdje koja kiperica po selu sve imaju 15 cola gume balonke...oznake 10.0/75-15.3 ili ove večeg balona 11.5/80-15.3...takve imam na novoj prikolici i tubeles su.

balonke su ti gume za prikolicu bez zračnica tj. tubeles na ovim novijim prikolicama to je tvornički iako sam mišljenja da su te gume vrlo tanke i lako ih je probiti
 

Najnoviji postovi

Na vrh