• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Koje ulje u motor Zetora?

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
Re: koje ulje u motor zetora?

Tebi se ne mjenja ulje u bos pumpi jer ima cirkulaciju iz motora stalno znaci stalno je podmazana dok traktor radi.
Mislim da je zetor 5011 imal zadnji s takvom bos pumpom do 81god.

kako znati dali se pumpa sama podmazuje ili treba mjenjat ulje,po cemu se to prepozna?

jel to znaci da 84 godiste zetori vec imaju uvedeno podmazivanje bosh pumpe preko motora ....
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Re: koje ulje u motor zetora?

Na Boš pumpu (sa prednje strane) je spojen lajtung.
Bum ti posle našel sliku.
 

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
Re: koje ulje u motor zetora?

a taj lajtung,pa mnogo bolje su pumpe bez tog lajtunga...
 
Posljednje uređivanje:

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: koje ulje u motor zetora?

a taj lajtung,pa mnogo bolje su pumpe bez tog lajtunga...

Po cemu to zakljucujes?
Jesi imal kakvih problema s pumpom?
Kakva je tvoja uopce?
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Re: koje ulje u motor zetora?

Po cemu to zakljucujes?
Jesi imal kakvih problema s pumpom?
Kakva je tvoja uopce?

Dok rade dobre su obadvije sa lajtungom ima startno punjenje preko regulatora bez lajtunga tiskaš gumb sa lajtungom traktor manje dimi pod opterečenjem i malo je slabiji .:drink:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: koje ulje u motor zetora?

Dok rade dobre su obadvije sa lajtungom ima startno punjenje preko regulatora bez lajtunga tiskaš gumb sa lajtungom traktor manje dimi pod opterečenjem i malo je slabiji .:drink:

Koji gumb stiskas?
Kaj manje dimi s lajtungom?
 

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
Re: koje ulje u motor zetora?

Po cemu to zakljucujes?
Jesi imal kakvih problema s pumpom?
Kakva je tvoja uopce?

Dok rade dobre su obadvije sa lajtungom ima startno punjenje preko regulatora bez lajtunga tiskaš gumb sa lajtungom traktor manje dimi pod opterečenjem i malo je slabiji .
pa sve ti je covjek objasnio...
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: koje ulje u motor zetora?

Da al lajtung je od ulja i podmazuje elemente i nema veze s naftom dok taj gumb ak mislimo na isto je ko neka vrsta coka i nema veze s uljem.

A ti si nlo 1 pital za podmazivanje bos pumpe a ne za trajnost i cok ili ubrizgavanje.
 

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
Re: koje ulje u motor zetora?

pa sve je to u sklopu toga...
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: koje ulje u motor zetora?

pa sve je to u sklopu toga...

Ovak daj napisi kakvu ti imas koji model zetora i koja god proizvodnje.
To je sve u sklopu svega i zajedno radi al su to razni sistemi i neovisni su jedan o drugom!
 

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
Re: koje ulje u motor zetora?

u mene je zetor 7011,vec sam to vise puta pisao....
a pumpa je bez lajtunga,zato kazem da su pumpe bez lajtunga po meni mnogo bolje...
svakako ne sporim ni sa lajtungom, da je losija, al ima razlike,to je samo moje misljenje...
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: koje ulje u motor zetora?

Onda ti moras mjenjat ulje u pumpi svako toliko i ti imas taj cok za prvo paljenje ja toga nemam.
Po cemu bi bila bolja pvp bez lajtunga i s time konstantnog podmazivanja uljem iz motora?
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
Re: koje ulje u motor zetora?

Petica je zakon, a Turbo mu dojde ko melem na ranu.

Jel moze super turbo ulje u atmosferski motor i dal je tam bolje od petice? Vodila se rasprava o tome u temi o imt 549,al nisam uspio sve pohvatati.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Re: koje ulje u motor zetora?

Piše na njemu da je za sve vrste dizel motora.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Re: koje ulje u motor zetora?

u mene je zetor 7011,vec sam to vise puta pisao....
a pumpa je bez lajtunga,zato kazem da su pumpe bez lajtunga po meni mnogo bolje...
svakako ne sporim ni sa lajtungom, da je losija, al ima razlike,to je samo moje misljenje...

Podržavam tvoje mišljenje kao korisnik traktora imaš traktor koji je jači motor manje troši nedostatak kod hladnog starta moraš stiskat gumb i motor je manje ekološki jer pvp ima OŠTRIJI regulator i ponekad natočit ulje da sačuvaš elemente .
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: koje ulje u motor zetora?

Jel moze super turbo ulje u atmosferski motor i dal je tam bolje od petice? Vodila se rasprava o tome u temi o imt 549,al nisam uspio sve pohvatati.

Naravno da moze.pise i da to ulje ima produzen interval zamjene i na testovima se pokazalo jako dobro.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
Re: koje ulje u motor zetora?

ja uopce nikad nisam razmisljal o tome,reko ak je turbo,onda je za turbo motor,al sad budem sigurno točil u trakore,mislim da je razlika u cijeni od super 5 nekih par desetaka kuna. u auto i kamion je oduvijek isao super turbo,ali to mijenja serviser,pa nikad nisam ni videl ambalažu.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: koje ulje u motor zetora?

ja uopce nikad nisam razmisljal o tome,reko ak je turbo,onda je za turbo motor,al sad budem sigurno točil u trakore,mislim da je razlika u cijeni od super 5 nekih par desetaka kuna. u auto i kamion je oduvijek isao super turbo,ali to mijenja serviser,pa nikad nisam ni videl ambalažu.

Ista je ambalaza samo pise turbo ima po 5 i 10l samo dosla je nova ambalaza za 3,5,turbo plavi karnister je sad po novom.
Ja sam 3god sipal turbo u zetora i super je dugo mi je bilo zuckasto i masno al ne radim puno pa mozda nisam kompetentan,nek se netko javi ko radi 300sati godisnje.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
Re: koje ulje u motor zetora?

e,ja bum sada stavil turbo,a do kraja godine bum imal još oko 3-4 izmjene,pa budemo vidli.
 

Najnoviji postovi

Na vrh