• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Koje ulje u motor Zetora?

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
Re: koje ulje u motor zetora?

koliko kosta tacno 10l tog super turbo 15w40,ja bi trebao uskoro mjenjat pa bi to stavio...
i dali ga ima od po 1l,posto meni treba 12l...
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: koje ulje u motor zetora?

koliko kosta tacno 10l tog super turbo 15w40,ja bi trebao uskoro mjenjat pa bi to stavio...
i dali ga ima od po 1l,posto meni treba 12l...

Nema od 1l.
Kod nas je 10l bil 190kn sad je oko 215kn.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Re: koje ulje u motor zetora?

10 litara 188 kuna
5 litara 97 kuna
4 litre 83,50 kuna
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,853
Re: koje ulje u motor zetora?

Od kada se bavim sa traktorima ljevam samo super 5. Lani mi je zetor na 30rali ( roto brana 2,5 metra )izbacio ili potrošio oko 4 litre a ove god oko 2 litre iako je bilo ubitacno za raditi. Jeli moguće da se toliko poboljšala kvaliteta tog ulja ?
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
Re: koje ulje u motor zetora?

mozda je ina zbog skorog ulaska u eu morala zadovoljiti neke stroze norme kvalitete? mozda je i traktor sad bolje razrađen pa manje troši? koje je godiste i koliko ima rs?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: koje ulje u motor zetora?

Od kada se bavim sa traktorima ljevam samo super 5. Lani mi je zetor na 30rali ( roto brana 2,5 metra )izbacio ili potrošio oko 4 litre a ove god oko 2 litre iako je bilo ubitacno za raditi. Jeli moguće da se toliko poboljšala kvaliteta tog ulja ?

Ak je tvoj turbo i ima samo 740rs to je dobar traktor al veliki potrosac nafte i ulja al nebi smio izbacivat van,nekaj ne stima.
Ti bi trebal ulje za turbo diesele moza sa gradacijom 10w40 radi raznih aditiva sampona i dodataka koje super 5 nema a i 15x40je.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,853
Re: koje ulje u motor zetora?

mozda je ina zbog skorog ulaska u eu morala zadovoljiti neke stroze norme kvalitete? mozda je i traktor sad bolje razrađen pa manje troši? koje je godiste i koliko ima rs?

1994 god. Sada ima 1600 sati ( par sati više ), a kupio ga sa 740 rs 03.10. 2011 god
Nije turbo. ma nemogu nikak skužiti kak da stavim slike. neslažu mi se upute i ono što dobivam kad pokušam
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: koje ulje u motor zetora?

1994 god. Sada ima 1600 sati ( par sati više ), a kupio ga sa 740 rs 03.10. 2011 god
Nije turbo. ma nemogu nikak skužiti kak da stavim slike. neslažu mi se upute i ono što dobivam kad pokušam

Jesi zadovoljan,jel radi teske poslove?
Mozda ga forsiras previse pa trosi ili izbaci ulje?
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,853
Re: koje ulje u motor zetora?

Jesi zadovoljan,jel radi teske poslove?
Mozda ga forsiras previse pa trosi ili izbaci ulje?

Ove godine smo plakali zajedno koliko mu je bilo teško sa rotobranom ( znate i sami kako je bilo u pripremi ). Tu mi jedino izbaci ulje ali kažem ove godine zanemarivo naspram prošle godine a zemlja se puuuno lakše pripremala lani:=:) . Zadovoljan sam. kako nebih bio kad takov traktor želim od svoje dvadesete godine. Netko je rekao da se opušta u njemu a tako je i meni i uživam u njemu
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: koje ulje u motor zetora?

Ove godine smo plakali zajedno koliko mu je bilo teško sa rotobranom ( znate i sami kako je bilo u pripremi ). Tu mi jedino izbaci ulje ali kažem ove godine zanemarivo naspram prošle godine a zemlja se puuuno lakše pripremala lani:=:) . Zadovoljan sam. kako nebih bio kad takov traktor želim od svoje dvadesete godine. Netko je rekao da se opušta u njemu a tako je i meni i uživam u njemu

Kuzim te skroz!
Cuvaj si ga i mazi i nemoj ga prevec klat sa RD duze bu trajal!:smile::eek::
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,853
Re: koje ulje u motor zetora?

Malo smo otišli off. ispričavam se mjerodavnima a sad pitanje za majstore ili bolje rečeno savjet. Netko je nedavno napisao da bi bilo bolje trošiti ujle super turbo, da je kvalitetnije i da je duži interval izmjene. Jeli to baš tako ? Cijena je skoro ista pa nema smisla trošiti lošije ulje ako se može bolje.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: koje ulje u motor zetora?

Evo pa vidi razliku:
SUPER Turbo:
SAE gradacija viskoznosti: 15W-40 Kinematička viskoznost pri 100C mm2/s: 14,5 TBN mg KOH/g: 13

Visokoučinkovito SHPD (Super High Performance Diesel) mineralno motorno ulje namijenjeno za podmazivanje Euro 1 i Euro 2 dizelovih motora koji rade u teškim uvjetima i uz produžene intervale zamjene ulja. Zadovoljava zahtjeve specifikacija ACEA E3-96 issue 3 i API CE/CF/SF. Posjeduje uporabne dozvole: Mercedes-Benz 228.3, MAN M 3275 i Iveco T-2

SUPER 5:
SAE gradacija viskoznosti: 15W-40 Kinematička viskoznost pri 100C mm2/s: 14,5 TBN mg KOH/g: 12

Kvalitetno višenamjensko mineralno motorno ulje namijenjeno za podmazivanje svih vrsta dizelovih motora sa i bez pretpunjenja u svim radnim uvjetima. Zadovoljava zahtjeve specifikacija ACEA E1-96 issue 2 i API CF/C-4/SG. Posjeduje uporabne dozvole: Mercedes-Benz 227.1, Volvo VDS, Iveco T-1, Cummins i ZG TE-ML 02C, 04B, 04C.


SUPER 3:
SAE gradacija viskoznosti: 15W-40 Kinematička viskoznost pri 100C mm2/s: 14,5 TBN mg KOH/g: 10

Kvalitetno višenamjensko mineralno motorno ulje namijenjeno za podmazivanje dizelovih motora, sa i bez predpunjenja, koji koriste sve vrste dizel goriva. Koristi se u prometu, pomorstvu, građevinarstvu, industriji i poljoprivredi. Može se koristiti i za podmazivanje kompresora zraka, manje opterećenih reduktora, u hidrauličnim sustavima i sl. Zadovoljava zahtjeve specifikacije API CF. Posjeduje uporabne dozvole ZF TE-ML 02C, 04B, 04C

Evo kaj pise za DELTA 5:
SAE gradacija viskoznosti: 10W-40 Kinematička viskoznost pri 100C mm2/s: 14,5 TBN mg KOH/g: 9,5

Visokoučinkovito djelomično sintetično motorno ulje namijenjeno podmazivanju svih modernih četverotaktnih benzinskih i dizelovih motora osobnih te manjih dostavnih vozila. Zadovoljava zahtjeve specifikacija ACEA A3-98/B3-98 i API SJ/CF. Posjeduje uporabne dozvole: VW 500.00/505.00 i Mercedes-Benz 229.1
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,853
Re: koje ulje u motor zetora?

Pratim vas več dugo vremene pa tako mislim da je več bilo tih specifikacija raznih ulja ali to me ne zanima baš previše ( bez ljutnje ). Više me zanima vaše mišljenje zbog vašeg iskustva u radu sa takvim strojevima i popravcima. ako sam možda naporan sa takvim pitanjima ignorirajte takva moja pitanja
 

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
Re: koje ulje u motor zetora?

pa ima raznih ulja,po ovim specifikacijama super turbo bi bilo najbolje ulje ne mozes pogrijesiti i da sipas super3 ili 3...

al nije inino jedino ulje imas i modricu,bar kod nas...

MODRICA MAXIMA HD S3
maxima_hd_s-3_15W-40.jpg

Mineralno monogradno motorno ulje namenjeno za podmazivanje Mineralno monogradno ulje namijenjeno za podmazivanje dizel motora starijih vozila (teretni kamioni, autobusi, rudarska, građevinska i poljoprivredna mehanizacija) pri radu u normalnim i teškim uslovima eksploatacije. Obezbeđuje sigurnu primenu u našim klimatskim uslovima. Specifikacije: API CD/SE; CCMC D2; MIL-L-2104 C; MB 227.0; MAN 270

MAXIMA TURBO SAE 15W-40
maxima_turbo_15W-40.jpg

Vrhunsko motorno ulje namenjeno za podmazivanje svih tipova dizel motora ugrađenih u komercijalna vozila (teretni kamioni, autobusi, rudarska, građevinska i poljoprivredna mehanizacija), koja rade u normalnim i teškim uslovima eksploatacije. Odlikuje se sa veoma visokim performansama. Spada u grupu SHPD (Super High Performance Diesel) ulja sa veoma dugim periodom eksploatacije. Može se primenjivati i za motore koji ispunjavaju EURO 3, EURO 4 I EURO 5 propise o emisiji izduvnih gasova kod kojih nema zahteva o limitiranom hemijskom sastavu ( bez DPF filtera).

MAXIMA SUPER MG SAE 15W-40
maxima_super_MG_15W-40.jpg

Vrhunsko motorno ulje namenjeno za podmazivanje svih tipova dizel motora ugrađenih u komercijalna vozila (teretni kamioni, autobusi, rudarska, građevinska i poljoprivredna mehanizacija), koji rade u normalnim i teškim uslovima eksploatacije. Odlikuje se visokim performansama i spada u grupu SHPD (Super High Performance Diesel) ulja sa dužim periodom eksploatacije.

evo cackao sam pa sam i ovo nasao:http://www.njuskalo.hr/auto-kozmeti...jinja-kupnja-ulja-marke-modrica-oglas-5899342
 
Posljednje uređivanje:

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: koje ulje u motor zetora?

Moj prijatelj u svog zetora 4340 98god. Ima oko 4000rs stavlja Shel rimula 15w40,i prezadovoljan je ne trosi mu ga skoro nis a malcira i ore dosta. Stavlja shell jer ga nabavlja jako jeftino. Kad ga nemre
Nabavit kupi super 5 i tera dalje,isto mu ga malo potrosi al zanemarivo.


Shell RIMULA R4 L SAE 15W-40

Specifikacije: API CJ-4/CI-4-/Ci-4/CH-4/CG-4/CF-4/ SterpillarM/SL/SJ/SH/, ACEA E-7, MB approval 228.3, MAN 3275, Volvo-VDS-4, Cummins-20081, Mack-EO-O-PP, Caterpillar ECF-1/ECF-3, Detroit Diesel 93K218
 

Sremsi

Član
Tu od
28 Pro 2012
Poruka
37
Re: koje ulje u motor zetora?

Poštovanje decki. Imam zetora 6245 koje ulje bi bilo bolje da sipam u njega ina super 3 ili super 5? trenutno je u njemu super 3 i mnjenjam ga svakih 100 sati. zanima me dali se moze ulje za turbo motore sipat u obican motor mislim dal moze biti kakvih posljedica ili moze biti samo bolje
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,853
Re: koje ulje u motor zetora?

Neki dan sam promjenio u zetoru 6340 ulje i stavio super turbo pa bumo vidjeli šta bude. Do sada sam u oba traktora sipao super 5 i nikakvih problema. Ursusu sam mjenjao na 200 rs i odradio 3700 rs bez problema i potrošnje ulja
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,741
Re: koje ulje u motor zetora?

Ak mjenjaš na 100-150 sati, dobro je svo troje onda, nemožeš pogriješiti
 
G

Guba

Guest
Re: koje ulje u motor zetora?

Ja u svoje zetore sipam več jako dugo shel 10w/40 plava kantica,a u
imt-e ina super5 i mjenjam svakih 150rs ili svako prolječe ako ne dostignu 150rs.
Zetori rade cjelu godinu i ne troše još ništa ulja.
U getribe svake 5 godine u sve traktore ide transhidrol.
 

Najnoviji postovi

Na vrh