• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Koji Imt uzeti?

starr

Novi član
Tu od
19 Svi 2018
Poruka
10
Može mala pomoć :)
Nisam bas neki vrli poljoprivrednik i traktorista,ali ucim i trudim se :)
Naime,imam mladi nasad lijeske i svake godine se lagano sirim.Iduce godine ce to biti oko 4ha nasada.Imam stari dobri Imt 533 koji me je dobro sluzio do sada,ali mi postaje preslab i spor za poslove kojih ima sve vise.Za sada tanjuram,malciram,frezam i izvlacim jednobraznim kanale za cijeđenje.Koji traktor uzeti za sve ovo navedeno sto trenutno radim.Znaci treba mi nesto da ima vise snage,da moze lijepo vuci tanjuracu,da mi ne otpadaju ruke pri motanju :) Budzet je za sada skroman 20000-30000kn ,a s vremenom se planira uzeti nesto novije i bolje ...
Hvala :)
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,568
Za te novce koje je on napisao ne moze pronaci ni 549 ni 560.
U tu cijenu prolazi 355/360 ili 560 stara linija.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
dok se odluči bude zašparal malo..a i tražil je IMT , ne mogu mu nuditi ursusa
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Kako ne sad ima jedan 560 novi tip bez kabine 21000 kuna .
Samo treba čekat i još mu ostane za sredit ga.
 

starr

Novi član
Tu od
19 Svi 2018
Poruka
10
Ne mora biti striktno imt,ali napisah ovdje jer sam se vec navinkuo na njega pa da nastavimo prijateljstvo :)
p.s.
koja je razlika izemđu novih i starih 560 i od koje godine je noviji?
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,367
Ovisi za kaj mu treba traktor..
549 može solidno vuči tanjuraču, a još je i okretan što ga čini savršenim za radove među lijeskom, malčer 165-175 vuče bez problema(onaj kaj more i granje tuči a ne onaj kaj je ko kosilica za parkove(guralica)) također 549 sa frezom rau 2 metarnom radi bez problema(isprobano na njivi i u vrtu).. Dok 560 je već traktor za zapet malo jače, teži i veći od 549 ali je zato malo neokretan naspram 549, sporiji je i zezaju ga kočnice ako se kvalitetno ne održavaju(na 567 mi logično ne rade). Što se tiče tanjurače i malčera tu se nemoraš sekirat jer je kod mene položio ispit na tanjurači samo tako ovo proljeće, a za malčer će pričekat još koji mjesec do ljeta ;) 549 vrlo lako može naslijediti strojeve koje je koristio 533 dok za 560 bi bilo bolje kupit malo veće priključke jer puno potroši ako ga se kvalitetno ne agregatira.. 549 ima 5 brzina dok 560 ima samo 3 tak da sve zavisi za kaj vam treba traktor jer 560 i 549 su dva jako različita traktora.
Inače posjedujemo 567 i 549 tak da znam šta pričam.
 
Posljednje uređivanje:

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Nemoj ni gledat ove manje od 560, nema smisla. Za te novce sam ja ove zime uzeo 577, ali to ti ne bi savjetovao. Mislim da ti je 560 ili 565 odličan izbor, kad već hoćeš IMT-a iako bi ja na tvom mjestu malo sačekao pa kupio nešto ozbiljnije. I udobnije.

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
 

starr

Novi član
Tu od
19 Svi 2018
Poruka
10
Nije sad da bas mora biti IMT ,ali kad naviknes na nesto... :)

Nemoj ni gledat ove manje od 560, nema smisla. Za te novce sam ja ove zime uzeo 577, ali to ti ne bi savjetovao. Mislim da ti je 560 ili 565 odličan izbor, kad već hoćeš IMT-a iako bi ja na tvom mjestu malo sačekao pa kupio nešto ozbiljnije. I udobnije.

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Lako se navikneš na bolje :D
Torpedo je po meni bolji, ali nije za voćarstvo nikako, naročito za malčiranje. Zetor - ista stvar. Ali ima malih namjenskih traktora iz uvoza, talijanskih u prvom redu, mislim da bi tu mogao nešto naći.

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
 

Najnoviji postovi

Na vrh