• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Koji kombajn kupiti?

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
koja bi onda bila realna cijena ovako na izgled i godinu proizvodnje ovog m 900
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Re: koji kombajn kupiti

Ovaj M 900 je definitivno preskup, gledaj kaj kupiš za mrvicu više novaca, al onda imaš kombaj kak se spada, 160 ks...
http://www.njuskalo.hr/kombajni/deutz-fahr-1322-oglas-17865867


m900 preskup

za malog mk770, nije baš kukuruzni adapter, ja imam ĐĐ m770, i zadovoljan sam s njim, al nebi ga tjerao u kukuruze, bolje bi kupio još jedan kombajn, npr zmaja 142 i njega tjerao samo u kukuruz

dobro ti čovjek kaže, 1322 je stroj od kombajna, iako je star, to nema veze, ako je dobar, ili 1620 je odličan kombajn, sve ovisi koje površine planiraš raditi s njim, prema tome i kupuješ kombajn
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
zasto nebi sa đurom radio kuruze,?,,,,,,,,,, kod mene bi radio male površine,zato mi i treba manji kombaj
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Kukuruzi razbijaju kombajn, a on ima motor od 75ks, isti kao na torpedu 7506, čak sam negdje vidio da takav ĐĐ m770 ima adapter za kukuruze od 2 reda, i to mislim da bi mu bilo OK, moj je 2015 godine radio ječam, pšenicu i suncokret, i odradio preko 50 jutara, mogu slobodno reći, da takav dobar kombajn (ne odličan), nego dobar, može godišnje odraditi 100 jutara bez ikakvih problema

Neznam koliko zemlje radiš, ako imaš do 50 jutara, i nećeš raditi kukuruze, netreba ti veći kombajn od toga, za preko 100 jutara, ja bi uzeo 1322 ili 1620, i još uz to, ako bi imao oko 150 000kn išao bi na 35.80, to je jako lijep kombajn
 

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
620
Sto se 1322 tice odličan je kombajn samo si svakako potraži sa hidromatom ako se za njega odlučuješ.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
To neznam za 1620, samo sam vidio da ide ko nenormalan, ima dobar učinak, za rad u suncokretu jako visoko može dignuti heder, ima veliku propusnost, al za mene velik, ovaj 1322 ima malo veći heder od mog 770, oko 3,6m al zato ima skoro duplo veću propusnu moć, taj bi za mene bio idealan, i mislim da ga taj heder nemože opteretiti......trenutno moje potrebe zadovoljava 770
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
cca 25 jutara ječma,pšenice,zobi i cca 45 jutara kukuruza,,,cijena do 80 000kn i koji bi onda bio najbolji izbor
 
Posljednje uređivanje:

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Pošto najviše radiš kukuruza, tebi treba ipak ozbiljan stroj, za te novce ako uspiješ dobiti 1322 ili 1620 sa oba hedera, možeš biti sretan, al je upitno u kakvom su stanju, čovjek kod mene prodaje 1620, odličan, svake godine dođu majstori i pregledaju ga, tako da u radu nema nikakvih problema, mislim da je godišnje radio oko 180-200 jutara, najviše pšenice i suncokreta, te nešto kukuruza, prošle godine kukuruz nije ni radio i mislim da traži 100 000kn, ako se dobro sječam
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
znaci đuro ispada,ostaje fahr ili class
nije to puno,,,ne treba meni neka brzina polako -stigne se
koji su najcesci kvarovi remenje,lezaji ili po motoru?,ako je stroj u solidnom stanju,narvno uz daljnje redovno podmazivanje i odrzavanje
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
teško je za govoriti oko kvarova, kupio sam novi remen za heder i nakon 2 jutra se raspao u komade, drugi novi stavim odradi preko 30 jutara, i nevidi se da je radio

gledaš da je kosa dobra, ja sam kupio novu, za heder od 2,8m dođe 1100kn, kompletna, stavi i vozi

osovina koja pokreće lađu, ona obično puca, ležaji drveni na kojima je oslonjena, budu trošni

probaš mjenjač, ako je radio kukuruz, obično tada padne kiša, pogotovo u nekim predjelima, gdje i voda leži, pa se kombajn po tome tjera i ode mjenjač, ili kvačilo, reduktori itd

slamotresi nisu jeftini, kao i koljenasta osovina, gledaj da nije puknuta

šine bubnja, za moj malo kombajn su oko 300-350kn za komad, a ima 6 komada, kao i potrošenost korpe

kočnice, da su dobre

da nije lim negdje trul, pogotovo oko ležajeva, da nije vareno, jer ko zna i kako je napravljeno, pa nije u centru ili slično

motor da je odličan, pogotovo ovi deutz motori zračno hlađeni, sklopovi kao i cjela generalka nije jeftino

gume

pogledaj, ako je radio kukuruz, stanje bitera, obično bude istrošen pa se pojavi rupa na njemu, kao i početak slamotresa bude razbijen, ako taj dio nisu blindirali

podesivo sito, u kakvom je stanju, obično bude izdrmano, i teško se štima

od dolje pogledaj sabirnu, obično od samog početka kod hedera, bude trula, jer tu voda leži

poklopci ovršene i neovršene mase, pogledaj oko njih, i ispod spirala, te elevatore ovršene i neovršene mase

da li ima lufta u zadnjem trapu

gledaj da heder ravno stoji, tj paralelno sa kombajnom

to je sve što sam se nabrzinu sjetio
 

slaven

Član
Tu od
18 Sij 2013
Poruka
94
Prijatelju fahr m 1000 i imas kombaj koji se bu malo kad pokvaril a jednostavan za odrzavanje! Moj je radio godisnje 250kj bez i jednog jedinog kvara to ti sve govori! Samo moras nac u dobrom stanju a nisu skupi i kabinu ako nema nabavis ju vjeruj neces pozalit za tu povrsinu koja tebi treba majka..
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,390
Dečki, na početku rečenice idu Velika slova...
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Gdje to nova kosa košta 1100kn za heder 2,8m kad ja kupim od 5,6 za iste novce.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
U Vinkovcima,znam, mogao sam prići i jeftinije, al je bilo hitno, kada sam kupio kombajn, bila je varena, i 2 puta mi pukla pored vara, i svaki put izgubim sat vremena dok netko dođe po mene, da skinem kosu, dođem kući zavarim i nazad, a vručina, ovo-ono, i odem do VK i kupim novu kosu koju su imali na lageru, za 1100kn, npr druga priča, remen od motor-biter traži 1300-2000kn, to je plosnati remen, otišao i kupio borovo za 315kn, sada ti je sve jasno
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,066
Nemogu da vjerujem da u oglasima nađem ZMAJa 133 kojeg čovjek cijeni 7500 evropskih novaca a da nije ništa posebno , čak nije ni bunkeraš.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,066
Evo ovako , znate da sam uzeo claas corsar i zadovoljan sam sa njime , osim što nemam kabinu i klimu , ali što se tiče mašine u potpunosti zadovoljava moje potrebe i očekivanja.

Ali , igrom slučaja sam naletio na kombajn malo noviji koji ima kabinu i klimu , a takođe i 4 slamotresa i širok bubanj što ga meni čini interesantnim.
Problem je što ja za tu vrstu kombajna nikada nisam ni čuo.
U pitanju je SAMPO ROSENLEW 2020 , 1996 godište , 2100 radnih sati. Motor meni nepoznat .

Meni djeluje mnogo komplikovano ali djeluje kao ozbiljna mašina sa prilično malim hederom.

Volio bih vaša mišljenja?
 

Prilozi

  • IMG00320.jpg
    IMG00320.jpg
    50.2 KB · Pregleda: 186
  • IMG00316.jpg
    IMG00316.jpg
    27.8 KB · Pregleda: 178
  • IMG00319.jpg
    IMG00319.jpg
    36.1 KB · Pregleda: 174
  • IMG00321.jpg
    IMG00321.jpg
    53.8 KB · Pregleda: 178

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,422
Valmet/sisu motor. Kvalitetan proizvodjac, slabo zastupljen pa je takva i ponuda dijelova.
Dosta mlad i malo sati, samo ne volim kad nije garaziran.
Od takvih malih kombajna vjerovatno ni nema ozbiljnijeg i modernijeg kombajna zato sto su ih kasnije svi prestali pravit.
 
Na vrh