• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Koji PLUG za koji TRAKTOR ???

  • Temu pokrenuo Rajtek
  • Datum prvog posta

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
Posudim ti Landzberga za probu.
Okretača?
Imal sam ga priliku kupiti za 7000kn, ali je imal poderane daske i pretpluge.
Bratić ima 3x12" običnoga, i snjim smo probali orati. Ide, samo mu fali kotač otraga, pa prek hrpta na polju zadnja brazda izađe van.

Kolega ima Hurlimanna H 307xe,to bi trebal biti isti traktor kak Same..
Kupio je VogelNoota,2x14,bez kotača,mislim da onaj model 950,naprijed je stavil neke utege i ide bez brige s time..
Običnoga ili okretača? Nekak me Vogel ne privlači baš.
Pri vas je lakša zemlja i više-manje ravnica, pa vjerujem da ide, ali pri nas su bregi.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Najbolje da negdje u blizini posudiš neki masivniji okretač i probaš kak ga diže.
Kad buš išel prek međe, išel buš malo opreznije. Ak baš moraš iti prek jako visoke, ideš na rikverc (nadam se da je 4WD). Nije to stalno.
Prije nek sam kupil plug sam probal diči jednoga Goudlanda okretača, koji je konstrukcijski sličan Vogelu. Digel ga je lagano, a kad dižem Regenta, osjeti se na kak zadnji kraj traktora sjecne i opet nemam problema niti u transportu, niti u oranju. Malo opreza puno toga riješi.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Okretača?
Imal sam ga priliku kupiti za 7000kn, ali je imal poderane daske i pretpluge.orati. polju zadnja brazda izađe van.

.

Da 2x12/14 , dupli celinder za okretanje (mehaničko zaključavanje) ima kotač i predpljužnjake daske ok predpljužnjaci lošiji .
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
Kaj je za prodati?
Dojdem ga pogledati, samo reci kam. Ionak ga nebi okretal, već me samo zanima kak bi ga podigel.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Običnoga ili okretača? Nekak me Vogel ne privlači baš.
Pri vas je lakša zemlja i više-manje ravnica, pa vjerujem da ide, ali pri nas su bregi.

Okretač je plug..Da,istina nema bregova,i nije neka tvrda zemlja..

Nije taj traktor tak slab opet da nebi mogel nosit 2br okretač plug..
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
Slab nije, lagan je. To je ista šasija kak na tvojem Hürliju, samo je motor kraći za cilindar.
 

Marko96

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2018
Poruka
316
Ekipa pozdrav, trebam pomoć u vezi kupnje pluga za IMT 577 DV

Imam u ponudi Huard Kuhn sa podešavanjem radnog zahvata 14 i 16 cola, duge daske, pretplužnjaci i crtala velika, također imam u ponudi rumpstad isto duge daske, predplužnjaci crtala i podešavanje radnog zahvata.. kako se ti plugovi vuku i kako se ponašaju duge daske u teškoj zemlji? Pozdrav svima
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Odakle je rumpstadt?

Znam za jedan fiksni 2x14, mehanički okretač, sa crtalima, oko 15-20km od tebe.....
 

Marko96

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2018
Poruka
316
Odakle je rumpstadt?

Znam za jedan fiksni 2x14, mehanički okretač, sa crtalima, oko 15-20km od tebe.....


Rumpstadt je kraj Varaždina a Kunh u KC to mi je dosta daleko a i našao sam još lemken opal 110 kraj Požege pa ću morat ovih dana to vidit.. mehanički okretač me ne zanima
 

Marko96

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2018
Poruka
316
Ako nemaš dodatnu pumpu hidraulika i komande možeš jedino mehanički okretač, a ako su ti parcele pravilnog oblika, dobar je i ravnjak.. 2x12 ako je teža zemlja ako je normalna 2x14 i to je to..
 

nik96

Član
Tu od
28 Srp 2015
Poruka
173
Ima razvodnik s dva izlaza samo treba prebacivat stalno hidraulika-razvodnik.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Lemkena uzmi lako se vuče dobri plugovi.
Dijelova ima i orginal što je najviše bitno.
 

nik96

Član
Tu od
28 Srp 2015
Poruka
173
Nisam previše koristio te izkaze jedini malo s malcerom na hidropomak...normalno je stroj u zraku dok se prebaci na razvodnik, ne pusti ga dole.
 

Marko96

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2018
Poruka
316
Onda može i okretač sa hidraulikom, preporuka na 2 crijeva.. ja sam se odlučio za Rumpstadt i idem u petak vidit i kaparit ako je sve kako čovjek kaže
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

nik96

Član
Tu od
28 Srp 2015
Poruka
173
Kakva je općenito razlika između okretača mehaničkog i hidrauličnog, nije neki problem kod mehaničkog povuči ručicu da se okrene ili imaju možda kakvih mana ?
 

Marko96

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2018
Poruka
316
Ja nemam osobno iskustva ali pročitao sam da zna zezat mehanički ako ostane zemlje na njemu da se neće okrenut a i svi mehanički okretači su jako stari i to je zastarjela tehnologija
 

nik96

Član
Tu od
28 Srp 2015
Poruka
173
Nije neka frka da je i mehanički pa se potegne ručka iza, no pitanje je dal ima mana kakvih pa bi bilo dobro da se izjasni neko ko zna.
 

Najnoviji postovi

Na vrh