• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Koji PLUG za koji TRAKTOR ???

  • Temu pokrenuo Rajtek
  • Datum prvog posta

avialias

Aktivni član
Tu od
10 Ožu 2011
Poruka
530
Ma ok. Al mi se dogada da mi plug izade iz zelje kad nos traktora ponire a kad nos traktora se uzdize onda mi ore preduboko kao da taj osjetnik otpora radi pre sporo.

Znaci ulazim u brazsu, kotac je u jarku, spustim glavnu rucicu u float i vratim je nakon toga na ispred float i normalno to sve u prvih par metara.
A gdje stoji druga rucica zelena, na kojoj pozicij od 0 do 12?

I koja je razlika izmedu 0 i 12, molim te opisi. Jel to brzina reagiranja senzora otpora ili je to dubina oranja?

Na imt560, znam glupo za usporediti, plug mi je pratio konture zeljista i nikada mi nije izasao iz zemlje.

Ovdje pricam o plugu bez kotaca za dubinu. Jel trebam mozda takav plug? Il nema veze.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
Negdje oko sredine, pa prema vrhu, jer je taj plug mali ta taj traktor, pa mu je i osjet sile mali.
Na mojem je 0 za plitko, a 12 za duboko. Ta ručica određuje osjet sile. Regulator se više o slanja na vučnu silu, pa na istom položaju ručice plug ide dublje na nekoj zemlji a pliće na teškoj. To moraš određivati sam.
Brzina dizanja zavisi o gasu (protoku ulja), a brzina spuštanja ima automatski regulator.
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,390
Kupljen vogel hehe vozio se za badava do Varaždina.. na rumpstadtu daske potrošene i popucane.. kupio vogela 12-14-16 72 visok i 95 od špica do špica.. velike pretplužnjake ima i hidro okretanje

Kolega plug je definitivno dobar i neka te jako dobro služi i dugo služi, štopat se nebi smio jedino ako će biti suho onda bi mogla kukurozovina zajebavat, al pošto vidim da bereš sa tornadom koji ima frezu nebi smjelo biti problema! Pitanje kako će se 577 patiti sa njime, sretno !
 

Marko96

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2018
Poruka
316
Hvala, nadam se da će ići u kukuruzovini.. ako ne bude išlo iza berača pomalčirat i onda mora ići.. tih 10ak jutara što planiram sijat u proljeće kukuruza ćemo nekako savladat..

A 577 će valjda to moć savladat na 14 cola bi trebao ići dobro
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mf294s turopolje

Novi član
Tu od
6 Lis 2019
Poruka
5
Pozdrav svima nov sam na forumu imam Mf 294s bez prednje vuče. nalazim se u Turopolju, zemlja je polu teška, prije sam delal sa 4718 pa mi plug nevredi za njega. gazim brazdu pošto su gume 16.9 34 . uzo bi trobrazni 14 cola. pa me zanima dali je to ok izbor za taj traktor. vukel sam 3x12 u 3 radnoj traktor ide na ler gasu, dubina 25 do 30. hvala
 

Prilozi

  • 241663_img-a7c2a1ff5982a6216c3daadcdc4f1caf-v_thb.jpg
    241663_img-a7c2a1ff5982a6216c3daadcdc4f1caf-v_thb.jpg
    36.5 KB · Pregleda: 40

Daky5555

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2019
Poruka
233
Pozdrav svima, imam pitanje u vezi pluga za imt 539, dosada sam koristio olt pto 2x25 plug ali zbog dosta teske zemlje (crvenica) preko ljeta i u nedostatku kisa ta zemlja postaje tvrda kao beton i tada je ovim plugom gotovo nemoguce orati a ako krene onda je to dosta plitko oranje pa sam zbog toga odlucio kupiti jos jedan jednobrazni plug. E sad tu je dilema sta uzeti, gledam nesto olt posavec od 16 ili 14 cola ili neki imt-ov jednobrazni, sta bi bilo bolje po vasem misljenju od jednobraznih plugova za ovaj traktor 14 ili 16 cola, visoki ili niski klirens, posto mi vise odgovara dubina nego brzina oranja onda pretpostavljam 14 cola ili sam u krivu, molim misljenja???
 

Marko96

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2018
Poruka
316
Ja imam IMT 752 to je 14 cola plug i odličan je, inače ne orem puno s njim zato što imam još Vogela M1020 a ovaj mi posluži u nekim situacijama
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,207
Daky5555, ja sam se naoral sa jednobraznim Imt-om i to je plug koji sluzi za nuzdu, da dobro radi, bas i ne.
Kupi bolje Oltov jednobrazni 16 cola, mislim da oni imaju bolje spiralnu dasku, pa se i lakse vuku i bolje okrecu zemlju.
A i ja si trazim nekakav drugi plug za 539, i bilo bi idealno kad bi mogel naci neki zapadni plug, znaci jednobrazac, a da je dugacak i visok i da ima pretpluznjak.
Uopce ne znam zasto strane tvornice nisu radile takve jednobrazne plugove, tipa Lemken, Regent, Vogel i ostali.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,585
Ja sam nedavno kompenzirao nešto za jednobrazdni IMT 14 coli i nešto malo sam orao sa njim i sasvim solidno ore.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,207
Ore, ako si orao cistu zemlju i koja nije preteska za obradu.
Ja imam dosta zemlje koja ima uklinke, tj nepravilnog je oblika, i prilikom narezavanja i izravnavanja oranja, taj plug tu ne radi nikako, samo naslanja brazdu i pola materijala kojeg je trebalo zaorati ostaje vani.
Ja cu svojeg sad probati produziti da mogu ugraditi pretpluznjak gore od nekog zapadnog pluga, i budem ga povisil za nekih 10 cm i ako ni onda nebude oral bez i jednog perca vani, ide u staro zeljezo.
 

Daky5555

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2019
Poruka
233
Ja sam u nekim situacijama posudjivao od susjeda jednobrazca, mislim da je olt posavac samo nisam siguran jeli 14 ili 16 iako mislim da su isti uz mogucnost stelovanja na 14 ili 16 cola, dosta sam zadovoljan, ide dosta duboko a i zaorava masu samo mi se cini da ne okrene zemlju bas skroz ali mozda je to i zbog toga sto ide dosta duboko pa onda nemas brzinu.

Jeli postoji neka znacajnija razlika izmedju imt-ovih jednobraznih oznake 752 i 610?
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,585
Mislim da su to identični plugovi, samo su stari imali oznaku 752, a noviji 610.10.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,207
Ovo je skalamerija zesca, a tome s videa treba isto zapadni plug, s Imt plugovima nema srece.
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
Orao sam sa svačim i svašta vidio al ovo je vrhunac gluposti...da to napravim od polja odma se selim u australiju da me niko nikad ne vidi.
 

Najnoviji postovi

Na vrh