• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Koji PLUG za koji TRAKTOR ???

  • Temu pokrenuo Rajtek
  • Datum prvog posta

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
Znam, ali ne valja to. Molje stavi željezo koje ide do ruba brazde, a ovu špicu ostavi iza njega.
Ako ti treba špica, molje ju je navariti ili našarafiti na željezo (raonik).
 

Daky5555

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2019
Poruka
233
Moze li mi netko reci o kojem plugu se radi na slici, trazio sam ovakav plug dugo vremena jer trebao mi je pomicni i nigdje nisam naisao, trazio sam iskljucivo ovakvog jer jos kao djete vidio sam ovakav plug kod jednog susjeda, na kraju sam kupio olt pto ali on je dosta nezgodan za pomicanje, ovo je puno bolje rjesenje, ima li netko iskustva??
 

Prilozi

  • Screenshot_20200228-212244_Chrome.jpg
    Screenshot_20200228-212244_Chrome.jpg
    117.8 KB · Pregleda: 42

Daky5555

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2019
Poruka
233
Ovo je 10 cola, mislim da je batuje, naisao sam na nekoliko slika po netu, da sam imao priliku kupiti ovaj plug siguran sam da bih ga kupio kad sam trazio pomicni ali eto niti jednog ovakvog tada nije bilo i ja odlucim za olt pto i neznam jesam li ga pomicao svega jednom ili dva puta zbog nacina na koji se mice, sad neznam isplati li se uzet ovoga i rjesit se olta samo zbog lakseg pomicanja i u konacnici kakav je u radu, jeli bolji od olta, to me najvise zanima?
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,207
A kako Olt radi dok je pomaknjen skroz u lijevo, tj dok reze iza lijevog kotaca traktora?
Jel noze lijepo i ravno odrezati od mede bez da zanosi traktor u bilo koju stranu?
 

Tajo pajo

Aktivni član
Tu od
22 Kol 2011
Poruka
537
Ja imam pomicni plug dvobrazni Batuje. Kad je skroz na lijevoj strani, radi ok, bez zanosenja.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Imam Olt pomični i ne nosi mi nikud traktor kad je zamaknut.
 

Daky5555

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2019
Poruka
233
Ja ga nisam pomicao mozda svega par puta ali uvjek je islo dosta teze jer je taj dio zemlje nije svaki put ni orao pa zbog toga, s ovim plugom batuje bi sigurno svaki put odorao do kraja samo neznam isplati li mi se mjenjati ovaj olt za batuje samo radi toga.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,207
Ako vec kupujete novi plug, probajte ga naci s pretpluznjacima.
Pretpluznjaci naprave vise od pola posla prilikom oranja.
Kolega ih je ugradil na Imt 756, s tim da ga je moral duziti jer mu je prvi pretpluznjak bacal zemlju na polugu hidraulike.
To je sad drugi plug, sve zatrpava, a da ne govorim koliko je laksa obrada poslije oranja, jer je oranje ravno ko na cesti.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
Pa to se teže vleče nego samo dvije brazde.
 

jugop

Član
Tu od
29 Stu 2012
Poruka
68
možda da ovaj Awemak ima na prednjem plugu crtalo ili nož bilo bi bolje, vidim da na zadnjem ima crtalo, koliko ja znam crtalo ili nož služe za cijepanje zemlje (brazde) ispred pluga.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Naprijed crtalo obično smeta, pogotovo kad se ore iza berača kukuruza. Većina ih skida dolje to prednje crtalo zbog štopanja.
Idealno bi bilo probat ga negdje ili potražiti da ga već netko ima pa vidjet kako radi.
Možda bi se dalo naći i na youtube neki snimak.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,207
Pa to se teže vleče nego samo dvije brazde.
Istu kolicinu zemlje okrene brazda imala ona ispred sebe pretpluznjak ili ne, a i ne vjerujem da se toliko teze vuce plug s pretpluznjacima.
Velim, kolega ih je slozil na Imt 2x12 i to je sad postal drugi plug kaj se tice kvalitete oranja, vuce ga s Imt 560 i veli da nema nikakve razlike sada i dok ih nije bilo.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,519
Meni se cini jako nizak i kratak. Mozda za orat vrtove, za nesto drugo ne vjerujem da bi posluzio.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Tu je jedan kupio 3 brazde poljski u auto horvat ma niš oranje brazde naslanja samo.
Na kraju je platio drugom da mu izore 9000 kn nit više novaca a bome niti pluga
 
Na vrh