• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Koji PLUG za koji TRAKTOR ???

  • Temu pokrenuo Rajtek
  • Datum prvog posta

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
Ove plasticne deflektore zamjeni metalnima i bit ce dobar. Ne znam kojim traktorom se orat, ali trebalo bi funkcionirati. A lemesi moraju biti ostri, inace nece u zemlju da se ubijes.

Poslano sa mog GT-N7100 koristeći Tapatalk
 

CAPO ZG

Član
Tu od
20 Kol 2013
Poruka
360
Da da to je taj za 700 kn a sad ce morati posluziti traktor je štore 504 dupli
 

Prilozi

  • image.jpg
    image.jpg
    46.9 KB · Pregleda: 143

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Ja vjerujem da će bit ok. I moji su bili hrđavi kad sam ih uzeo, sada su malo bolji.
 

CAPO ZG

Član
Tu od
20 Kol 2013
Poruka
360
Ovako to izgleda s batuje 10 cola dvobrazdni posuden od susjeda naravno
 

Prilozi

  • image.jpg
    image.jpg
    64.5 KB · Pregleda: 239

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Landbsberg mi se nekako najbolje uklapa tu..Jaka konstrukcija,veči predplužnjaci i daska..
Jedino 14cola je mali zahvat za 95ks,za njega bi trebalo 16-18,čisto da se iskoristi traktor..
 

Pozitron

Član
Tu od
20 Lip 2011
Poruka
154
Landbsberg mi se nekako najbolje uklapa tu..Jaka konstrukcija,veči predplužnjaci i daska..
Jedino 14cola je mali zahvat za 95ks,za njega bi trebalo 16-18,čisto da se iskoristi traktor..

da tako nekako sam i ja razmisljao...prema Landsberg-u

Sto se tice iskoristivosti traktora, ionako se radi o godisnje mozda 3, 4 hektara oranja,,, u proljece i jesen... do max. 5 hektara.
A drugi problem je sto su tu kod nas sve parcele od 0,3 do 1 ha u komadu, tesko je nac vecu.. pa nebih uzimao tri brazde jer se bojim onda problema s dovrsavanjem uz medje
 

telnett

Član
Tu od
16 Lis 2010
Poruka
81
Za male parcele je najveci problem okretnost velikog traktora dok je zahvat stoveci to bolji .
Po meni
 

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
620
Ovo su dosta jeftini plugovi pa teskonesto pametno usporedno njima preporučit.

Moj savjet bi bio neki 2+1 za tako veci traktor,mi isto nemamo velike komade pa opet s lemkenom 3x16 oremo s agroplusom.

Malo prakse i međa nije problem.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Ja s dvobrazdnim na kraju, ako treba, potegnem samo jednu brazdu tako da prva ide po mjestu gdje je u prethodnom prolazu prošla druga. Jednostavno pomaknem cijeli plug za širinu brazde prema kotaču.
Dakle isto se može primijeniti i s trobrazdnim u jednom ili dva zadnja prohoda (prema potrebi).
 

Burek

Član
Tu od
22 Srp 2015
Poruka
34
Plug za voćarski traktor Deutz Fahr 5105

Pozdrav svima,

kupovinom novog traktora vrijeme je za kupovinu i nekih novih traktorskih priključaka. Kupio sam voćarca, Deutz Fahr 5105 DF GS traktorini i sad sam u potrazi za prikladnim plugom. Budući da sam se dosad bavio samo voćarstvom nisam imao plug te je napokon vrijeme da nabavim jedan.

Počeo sam polako raditi usluge pa me zanima što bi bilo po mjeri za ovakav traktor. Iako ima 100 konjskih snaga, kontam da mu fali malo kila (traktor ima 3100 kilograma).

Isprobavao sam orati sa 2x14" plugom i 3x12" i oba su išla ok al su i uvjeti bili gotovo idealni...

Evo i videa da vidite kako to izgleda:

https://www.youtube.com/watch?v=dKFg7hWQwx4 - 2x14"
https://www.youtube.com/watch?v=XGpOPEA69jY - 3x12"

Budući da nisam iskusan u oranju, cijela priča oko jaraka mi prestavlja glavobolje pa sam htio nabaviti plug okretač..

Glavno pitanje je:

Dvije ili tri brazde okretač? 2x14 ili 3x12? Neka druga kombinacija?

Hvala unaprijed
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Re: Plug za voćarski traktor Deutz Fahr 5105

Pa niti "normalni" traktori od cca 100ks nemaju puno više kila, svi su više-manje ispod 4 tone.
Kako kaže kolega, imaš PH pa ti je lako sklepati neki uteg, i problem je riješen.
Najbolje bi bilo da uzmeš plug s dvije brazde, i štelajućom colažom, na primjer 14"-16"-18", i lako ga složiš prema potrebi. Ja bih radije dvije veće brazde nego tri manje, lakše ide, i manja je šansa da se štopa u kukuruzovini.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,441
Re: Plug za voćarski traktor Deutz Fahr 5105

Eno od kolega Matije nh 100ks 5300 kg vagnuo, moj 75 ks 4400 bez zadnjih i bez svih prednjih utega. Sto su normalne kilaze za ratarske traktore.
A za 100 ks vocara 3tone je pristojna kilaza za kombinaciju s dvije brazde.
 

Burek

Član
Tu od
22 Srp 2015
Poruka
34
Re: Plug za voćarski traktor Deutz Fahr 5105

Hvala vam na odgovorima.

Ma ljudi su me učinili nesigurnim budući da su govorili da neću moć ništa s njim vuć jer je "premal". Al eo ovo što sam dosad probo orat je bilo ok.

Čini mi se onda najbolja kombinacija uzet 2+1 plug pa onda štelat posebno po potrebi!
 
Na vrh