• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Koji PLUG za koji TRAKTOR ???

  • Temu pokrenuo Rajtek
  • Datum prvog posta

jugop

Član
Tu od
29 Stu 2012
Poruka
68
No, jesi li zadovoljan sa oranjem 🤔
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Križić

Novi član
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
21
A što reći,vučem ga 45 ks s prednjom,radi se,volio bi imat bolji no cijene su u nebu
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

jugop

Član
Tu od
29 Stu 2012
Poruka
68
Ok, hvala na odgovoru. Ma, ljudi su nekad orali sa konjima i volovima pa su bili zadovoljni i više je bilo obradivih površina.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,124
Pa jesu, al onda nije bilo ni korova toliko svakakvoga.
A sad, ako se kvalitetno izore, puno manje korova raste na njivi i ne mora se toliko prskati.
A dok se ore s losim plugom koji samo naslanja brazdu, tu ima korova ko u botanickom vrtu.
 

zeljko43

Novi član
Tu od
4 Svi 2020
Poruka
11
Savjet koji plug za IMT 539, namijena za oranje hektar dva zemlje, na IMT 539, koliko coli, nesto od 10 coli ili..?
Naravno dvobrazni, zemlja namijena za povrtlarstvo...
Takodjer ukoliko tko ima sto da ponudi moze pp.
Osijek i okolica.

Hvala.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,558
Jednu brazdu od 16 coli i oreš ako treba do Kine i u svakim uvjetima.
 

zeljko43

Novi član
Tu od
4 Svi 2020
Poruka
11
Jednu brazdu od 16 coli i oreš ako treba do Kine i u svakim uvjetima.


Ne vidim bas jednobrazni na tvom avataru, to je posavac ili olt kod tebe...
A u Gradistu dobra zemlja i dosta se radi.. :)
 

Fendt939

Iskusan lik
Tu od
26 Stu 2014
Poruka
1,360
Pa kod njega je Ursus 355, naravno da će dvije brazde...dobro ti veli Marko, uzmi 1x16 i peglaj
 

zeljko43

Novi član
Tu od
4 Svi 2020
Poruka
11
Pa kod njega je Ursus 355, naravno da će dvije brazde...dobro ti veli Marko, uzmi 1x16 i peglaj


Vidim sto je...ipak me zanima IMT 755 dvobrazni visoki klirens ili nesto u tome rangu sto bi bilo adekvatno, i kao sto napomenuh povrtlarstvo u pitanju...a posto oko 2 hektra... nebih se vrtio jednom brazdom jer trenutno sa tim radim...
a uz to... ukoliko netko sto i prodaje moze slobodno ponuditi..
 

Daky5555

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2019
Poruka
221
Evo ja za 539 odkad sam kupio jednobrazni nisam kacio dvobrazni, oba dva su olt2x10 i 1x 16, sto se tice brzine oranja nekako mi se cini da jednobraznim brze orem tako da mi za isti komad zemlje s jednobraznim plugom trebam manje vremena ako orem do 30 cm dubine, s jednobraznim idem 1. direktnom i gas ne gusi traktor i ne proklizava dok s dvobraznim cesto orem i 3. sporom uz dosta proklizavanja (teska zemlja) i ne uhvatim dubinu 30 cm, dvobrazni koristim jedino kad odmah nakon oranja idem s frezom jer dvobrazni izbaci manje grumene zemlje od jednobraznog pa je iza dvobraznog lskse frezati.
 

Nai

Aktivni član
Tu od
11 Pro 2019
Poruka
172
Uzeo sam traktor Kubota M5111- 84,4 (114ks). Sad trebam plug 3 brazde okretac/prevrtac.
Dobijam razne informacije, resetkaste daske, ne da je tezak ( necu da "koljem" traktor). Lemken, itd su mi preskupi.... pa gledam nesto OK da kupim. Otvoren za sve sugestije!
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Težak plug ne kolje traktor, jedino može klati hidrauliku u transportu ak je preslaba ili odizati prednji kraj ak je traktor prelagan. Ne znam podatke o traktoru, ali vjerujem da kod ove Kubote nije problem niti jedno niti drugo. Geometrija raonika i daski najviše utječu na potrebnu vučnu silu.
 
  • Like
Reactions: Nai

niho

Član
Tu od
25 Tra 2011
Poruka
255
Poštovani forumaši nedavno sam kupio landinija 7550 i plug olt posavac 12 Cola mi je sada premal.koji plug mi preporučujete za taj traltor. Zemlja je teška do srednje teška, ima uvala... Da li uzeti 2 ili 3 brazde...unaprijed hvala...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,394
Ili dodaj treću brazdu ili ga raširi na 14".
 

Najnoviji postovi

Na vrh