• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Koji PLUG za koji TRAKTOR ???

  • Temu pokrenuo Rajtek
  • Datum prvog posta

sineksin

Novi član
Tu od
13 Lip 2021
Poruka
5
Ili prvi ili drugi. Ak se smije znati kolke su im cijene otprilike?
40 000-60 000 kuna. Ovisi o proizvođaču i opremi.

Ima netko iskustva s Moro Aratri plugovima? Manji model Step BVM 8A ili 10 A? Bilo bi preteško za Zetor 7711?
step-bvm.png
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,561
Kad je već spomenut Agromasz zanima me jel ima neko iskustva iz prve ruke ili je čuo nešto, neka iskustva? Kopija Kvernelanda da, ali vidim recimo na fb da se prodaje trobrazni za 6500 eur samo boja skinuta s daski, valjda ima neki razlog.
Dok recimo jedan na YT lik iz Poljske kupio četiri brazde vario i ore normalno s njim, al to je pak njihov domaći proizvod pa mora nahvalit.
 

irvine156

Iskusan lik
Tu od
10 Svi 2012
Poruka
797
Kad je već spomenut Agromasz zanima me jel ima neko iskustva iz prve ruke ili je čuo nešto, neka iskustva? Kopija Kvernelanda da,
Dok recimo jedan na YT lik iz Poljske kupio četiri brazde vario i ore normalno s njim, al to je pak njihov domaći proizvod pa mora nahvalit.
Ne vidim razloga da ne ore odlično, samo izabrati odgovarajuće daske i gass.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,590
Nije tu upitna kvaliteta oranja, nego kvaliteta materijala.

Iako, mislim da Zetor 7711 nije traktor da ce pokidati taj plug.
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
Kolko me sjećanje služi taj traktor nema ni prvi pogon tak da nema šanse da ga pokida. A i kak ga bude nosil je malo upitno sa svom opremom.
 

irvine156

Iskusan lik
Tu od
10 Svi 2012
Poruka
797
Nije tu upitna kvaliteta oranja, nego kvaliteta materijala.

Iako, mislim da Zetor 7711 nije traktor da ce pokidati taj plug.
Na svim većim komadima ima broj ljeva i natpis :
"made by svieden steel"

Ja imam i njihovu tanjuraču, materijali kod njih nisu upitni. A ostalo treba probati.
 

ivan horvat

Novi član
Tu od
16 Lip 2021
Poruka
3
Koji plug je najbolji za belarusa 820 koje su vaše preporuke trenutno imam olt 3x14". Ali nije to to može ga vuči al bi htio nekog drugog pa me zanimaju vaši savjeti.
 

Hass

Aktivni član
Tu od
1 Srp 2019
Poruka
649
Bok, koji plug bolje paše za zetora 7340 turbo, dvobrazni 16 cola ili trobrazni 12 ? Dali ima netko iskustva sa tim traktorom i plugovima
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,590
Zašto ne bi uzeo okretača? Koliko novaca planiraš odvojiti za to?
 

avialias

Aktivni član
Tu od
10 Ožu 2011
Poruka
530
3 brazni plug teže prati konture zemlje jer je za jednu brazdu duži...možda ti to nešto znači...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Plug manjeg zahvata ima i manji razmak brazdi, pa nije toliko dulji od većeg pluga.
Osim toga, trobrazdni plug mora imati dubinski kotač, upravo radi duljine, a onda kopiranje terena nije problem.
 

Najnoviji postovi

Na vrh