• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

koji stroj mi preporucujete

baltazar 3

Član
Tu od
2 Kol 2012
Poruka
167
pozdrav ljudi - ako moze ko od vas dati kakav savjet ? naime kupio bih jednog imt skipa ali se nemogu odlucit dal da uzmem noviju liniju ili stariju cuo sam da su starije malo u prednosti posto imaju izvode za kardan i pumpa je namontirana otraga a noviji imaju pumpe napred pa ak mi moze ko od vas pojasnit o cemu se tu radi i koji bi bio kvalitetniji cini mi se da su starije linije robusnije napravljene
___
 
B

Bobo

Guest
Novi tip je krs, stari tip je krsina nevidjena... Ljudi previse od skipa ocekuju jer ne znaju stu kupuju...

Vjeruj mi, koliko god od njega ocekivao, razocarat ces se 100% ;)

Noviji je puno bolji od starog jer ima hidraulicni volan, bolji (jaci) prednji utovarivac i ako se za to ukaze prilika moze se ugraditi i prednji pogon dok na starog ne moze.

Kocnice jednake i na jednom i na drugom, ako se odrzavaju pravilno radit ce ako ne, nece... Zamjena kocionih diskova je neisplativa po zivce jer se mora 90% bagera rastaviti kako bi se zadnje trube rasteretile da se do kocnica uopce i dodje...

Prednji trap slab, pumpa volana nebitno servo ili hidraulik kod nestrucnog rukovanja (motanje u mjestu) odlazi u rekordnom roku.

Mjenjac, jbg trobrzinac. stari skip nisam vozio po asfaltu jer ni jedan nije imao kocnica nikakavih zbog gorespomenutog problema, ali novi ide u 3. na punom gasu preko 40km/h i to je samoubijstvo iz zasjede...

Zadnja ruka za kopanje nema skipa na kojem nije pucala bar na dva mjesta, a i rijetki su skipovi s citavom konzolom prednjeg utovarivaca.

Hidraulik pumpa se ni na jednim ni na drugom ne da iskljuviti tak oda je pumpa na kardanu samo mana jer se sporije vrti od ove na radilici i stari jedva prima dvije komande dok novi prima cak i po tri ako se ustosa majstor.

Postoji jedna vrsta skipa s pravim bocnim pomakom (kao JCB i ostale kombinirke) na sinjama i na njemu se pumpa da iskljuciti ali takvi su rijetki, bar ih ja nisam vidjao, osim jednog jedinog u uzasnom stanju.

Sve u svemu to je amaterski stroj koji samo lici na kombinirku i za ikakve ozbiljnije radove izbjegavati. za tovarenje stajnjaka zadnjom kasikom, cupanje ponekog panja koji smeta na nekoj njivi, krcenje nekih sikara po medjama utovar zrna za to je dusu dao, ali za neke vece iskope je jednostavno SLAB...
 

baltazar 3

Član
Tu od
2 Kol 2012
Poruka
167
heheheh takav sam odgovor i ocekivao naime takav stroj bi mi trebao posto sam od bake naslijedio staro imanje i bit ce samo moje:(rofl): a u uzasnom je stanju neke zemlje su malo zarasle u sikaru a o medjama da ne govorim pa majku mu valjda bi bio sposoban poravnat malo teren i iscupat pokoji panj covjeka kojeg sam doveo da mi to uradi s strojem okvirno mi rekao oko 20 ooo kunica pa sam se malo zapitao okl znaci po tvom misljenju bolje bi bilo uzet noviji stroj
 
B

Bobo

Guest
Rodjak koji ima iskustva na bagerima nije nikad ni vidio skipa iz bliza a kami l iradio s njim i izrazio zelju da ga zovnemo kad nesto budemo kopali... Ja natjerao bager na neki panj i opkopavam oko njega i lomim zile, dolazi rodjak sad ce on izvaditi panj i odmah hvata korpom i ide ga cupat a skip ni da mrdne... Kaze rodjak, "nesto se potrgalo" ja se smijem i kazem: "NIje ti to JCB pa da cupas panj kak ti se zamisli... moras opkopavati okolo i cupati zile i tek onda cimati panj da izadje..."

Samo se razocaran ustao i izasao i nije vise izrazio zelju raditi sa skipom...

Mislim, cupao sam ja i kruske i tresnje jabuke i orahe i to takve panjeve da je 549 panj drljao po ravnom u 2. sporoj jedva. no taj panj se vadi 2 sata, posto sam oko njega otkopao rupu da se skip u nju komotno parkira da pocupam sve zile. JCB ili nesto modernije bi taj panj izvadio za pol sata i da se ni ne znoji dok skip skripi na svakom mogucem mjestu.

Jednostavno ljudi vide bager i odmah padaju zakljucci kako ce spustiti prednju kasiku i gurati sikare pred sobom a kad im pukne rukavac pitaju se zasto... Njezan i spor stroj "za oko kuce" i nista vise.
 
B

Bobo

Guest
Jaci je jedino iz razloga sto ga iza pritisce tezina stopa i zadnjeg krana... Konzole za traktorski utovarivac su minimalno DUPLO jace nego na skipu posto na skipu nosaci prednjeg utovarivaca sluze ujedno kao i rezervoari za ulje i od velikog tereta i guranja znaju puci i ulje curi van, pa dok to povaris ko covjek dok sta, poludis. na traktoru tih problema nema, prednji utovarivac je cjeli masivan i nema da puca...
 

baltazar 3

Član
Tu od
2 Kol 2012
Poruka
167
hm onda od sveg toga bi bilo najbolje da na svoj 542 stavim manji prednji utovarivac a panjever koje imam pocupam sa vitlom
 

kils

Član
Tu od
15 Svi 2011
Poruka
326
Jedan moj prijatelj ,kupio je zemlju na kojoj je bila neka bara ,ljudi mu tražili 30000 kn da to naspu zemljom i poravnaju ,on za te novce kupio staru kombinirku JCB ,na zemlju stavio natpis za slobodan dovoz zemlje,za par mjeseci to je nasuo ,poravno ,usput sa strane zaradio koju kunuuvijek nekom treba nešto uraditi,poslije prodao stroj za iste novce i tako umjesto da plati on još i zaradio ,moj savjet ti je stariji tip kombinirke JCB s njim bi to sve mogao odraditi pod uvjetom da ne kupiš potpuni krš
 

baltazar 3

Član
Tu od
2 Kol 2012
Poruka
167
Jedan moj prijatelj ,kupio je zemlju na kojoj je bila neka bara ,ljudi mu tražili 30000 kn da to naspu zemljom i poravnaju ,on za te novce kupio staru kombinirku JCB ,na zemlju stavio natpis za slobodan dovoz zemlje,za par mjeseci to je nasuo ,poravno ,usput sa strane zaradio koju kunuuvijek nekom treba nešto uraditi,poslije prodao stroj za iste novce i tako umjesto da plati on još i zaradio ,moj savjet ti je stariji tip kombinirke JCB s njim bi to sve mogao odraditi pod uvjetom da ne kupiš potpuni krš

pa to sam si i razmisljao da poslje prodam jer sto ce mi oko nas ima citavo cudo kombinirki samo sto su im cijene usluga europske hehh a neki stroj cu nac jer stvarno mi se neisplati njima dat 20 000 kn to je u danasnje vrijeme bacanje u vjetar isto dodje
 
Tu od
5 Sij 2013
Poruka
378
pozdrav ljudi - ako moze ko od vas dati kakav savjet ? naime kupio bih jednog imt skipa ali se nemogu odlucit dal da uzmem noviju liniju ili stariju cuo sam da su starije malo u prednosti posto imaju izvode za kardan i pumpa je namontirana otraga a noviji imaju pumpe napred pa ak mi moze ko od vas pojasnit o cemu se tu radi i koji bi bio kvalitetniji cini mi se da su starije linije robusnije napravljene
___
jasam prvi bager imo imt skipa stari tip i biomije dobar dok sebi nisam kupio icb i vidio staje pravi stroj ali za svoje usluge moze posluziti
 

baltazar 3

Član
Tu od
2 Kol 2012
Poruka
167
jasam prvi bager imo imt skipa stari tip i biomije dobar dok sebi nisam kupio icb i vidio staje pravi stroj ali za svoje usluge moze posluziti

pa budimo realni icb je stroj namjenjen za teske poslove a ipak je skip obican poljoprivredni traktor sa utovarivacem i kranom i nista vise e sad koliko i za koje poslove je sposoban neznam, a daj mi reci da li taj skip onda ima dvostepeno kvacilo ili je to sve izbaceno posto vidim da neki imaji pumpe otraga a neki napred (al mi nije jasno gdje je napred ugradjena)
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
imaš na njuškalu dosta lijepih kombinirki, starih JCB- ova bez prednje vuče. Nisu puno skuplji od skipa
 

baltazar 3

Član
Tu od
2 Kol 2012
Poruka
167
imaš na njuškalu dosta lijepih kombinirki, starih JCB- ova bez prednje vuče. Nisu puno skuplji od skipa

neznam vidjet cemo po financijama ali ipak mi se cini da je bolje uzet skipa za kojih 19 do 20 tisucica a i dijelova ima na svakom cosku ipak je ti IMT
 
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
249
neznam vidjet cemo po financijama ali ipak mi se cini da je bolje uzet skipa za kojih 19 do 20 tisucica a i dijelova ima na svakom cosku ipak je ti IMT

u tome te potpuno podrzavam. ako se jcb pokvari a takvi stari su dobrano istroseni bit ce popravak kolko si i stroja platil, a imt je imt, to svi znaju da djelova ima svugdje i jeftino. ja sam isto razmisljal o starijem jcb-u ali sam odustal pa cu kupit skipa ili torpeda, ovisi koje naleti, a gledao sam i mf kombinirku, jako je slicna ko skip
 

baltazar 3

Član
Tu od
2 Kol 2012
Poruka
167
u tome te potpuno podrzavam. ako se jcb pokvari a takvi stari su dobrano istroseni bit ce popravak kolko si i stroja platil, a imt je imt, to svi znaju da djelova ima svugdje i jeftino. ja sam isto razmisljal o starijem jcb-u ali sam odustal pa cu kupit skipa ili torpeda, ovisi koje naleti, a gledao sam i mf kombinirku, jako je slicna ko skip

pa no mislim koji je najgori kvar na imt sto se moze desit a da vec sutra nisi nabavio dio a i nisam siguran nakon sto bih uredio imanje kad bih ga razmontirao dal bi bio dobar traktor za transport posto sam cuo da idu i preko 40 na sat heheh
 
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
249
ima na jednom forumu gdi su ga rastrurili skro jer su ga farbali, ostali su kotaci na njemu i dok sam ga vidio, cisti traktor 577 samo mozda pojacan na trubama i prednjem kraju,
 

baltazar 3

Član
Tu od
2 Kol 2012
Poruka
167
ima na jednom forumu gdi su ga rastrurili skro jer su ga farbali, ostali su kotaci na njemu i dok sam ga vidio, cisti traktor 577 samo mozda pojacan na trubama i prednjem kraju,

ma svasta se danas da sklepat i napravit posto dijelova ima u izobilju samo se nemogu odlucit dal da uzmem staru il novu liniju posto stara u sebi ima kardansku osovinu pa nek se nadje neznam............
 
Tu od
5 Sij 2013
Poruka
378
pa budimo realni icb je stroj namjenjen za teske poslove a ipak je skip obican poljoprivredni traktor sa utovarivacem i kranom i nista vise e sad koliko i za koje poslove je sposoban neznam, a daj mi reci da li taj skip onda ima dvostepeno kvacilo ili je to sve izbaceno posto vidim da neki imaji pumpe otraga a neki napred (al mi nije jasno gdje je napred ugradjena)
nije imo dvostepeno a pumpa muje bila nazad na kardanu
 
Tu od
5 Sij 2013
Poruka
378
AHA pumpa onda stalno radi onda je i korpa malo drugacija neznam onda bi nova linija bila bolji izbor
mozes naci i icbca povoljno a nisu skupi djelovi kao sto neko misli jasam u vog dosta mjenjo djelova inije pretjerana cjena kod nas biga u bosni mogo do 5 tisuca eura kupiti ili da sebi uzmes uzmes zadnji utovarivac i i muntiras ga kada ti treba ali samo ti treba jaci traktor kad nas se takvo sta moza kupiti do 20 zisuca kuna mozes kopat cupat panjeve tovart dzubar
 

Najnoviji postovi

Na vrh