• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Koju balirku kupiti

  • Temu pokrenuo seljaček
  • Datum prvog posta
K

kingletic

Guest
dado 1 kaže:
kingletic kaže:
prepurucio bih vam ovu New Holland 940.. imali smo nekoliko John Deere balirki ali nismo bili preterano zadovoljni a da ne pricam o takozvanim Poljakinjama.. to smatram da kad se jednom pokvari vise nema opravke..

dečki moja poljakinja radi odlično,a radim 15-20000 bala godišnje


pa kad su ti bale po 10kg u proseku...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ja sam radio jednu sezonu sa New hollandicom kakva je gore na slici, samo je ova bila crvene boje, tjerao sam je sa 565 i bilo mu je dobro, tj dobro ga je ljuljala, lijepo radi, velike bale, veže dobro kad veže, al kad jednom razveže balu, onda je to živi užas, moj dojam - nije mi se svidjela i uvijek dajem veliku prednost welgeru! :!:
 

dado 1

Član
Tu od
10 Stu 2008
Poruka
185
nijedna mi bala nije ispod 15 kg,od svih tipova balirki koje rade oko mene moja radi največe bale
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Svaka balirka radi velike bale i teške kako ju poštelaš.
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
@toma:u pravu si i nisi.možeš poštelat jedino dužinu i nabijenost bale,dok njenu širinu i visinu ne možeš mjenjati i ovisi o gabaritima tunela.. u mom kraju su bale iz welger ap 45 najveće bale,mogu biti teške i preko 30 kg suhe.. 8)
 

juxi

Član
Tu od
11 Pro 2007
Poruka
163
Gledao sam welgera i Klaas dominant ne mogu se porediti sta je klaas za nju stroj!Izgleda masivnije, veca je... Moj stric ga ima i svake godine presamo rijetko fula da ne sveze kad sve podesis kako spada.
 

cika Mato

Član
Tu od
10 Stu 2008
Poruka
155
ja imam balirku welger ap 45 već 4 godine i jako sam zadovoljan s njom godišnje napravimo oko 10 000jer u mom kraju u 5-6 sela imamo jedino mi preko 10 krava(u planu je povečanj)s njom sam jako zadovoljan jer kad se sredi ide ko zmaj zato ti savjetujem da ju kupiš mi ju teramo s ursusom 355 a kad on ne stigne tad i s 335 tak da za terat nije teška
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
abrkili kaže:
@toma:u pravu si i nisi.možeš poštelat jedino dužinu i nabijenost bale,dok njenu širinu i visinu ne možeš mjenjati i ovisi o gabaritima tunela.. u mom kraju su bale iz welger ap 45 najveće bale,mogu biti teške i preko 30 kg suhe.. 8)

Pa tunele ne možeš mjenjat normalno, Ja mislim da svaka visokotlačna može napravit balu 30kg
 

dado 1

Član
Tu od
10 Stu 2008
Poruka
185
sigurno da moze svaka visokotlačna radit i preko 30 kg bale i sve one rade dobro dok rade a kad se desi kvar na svima se dešavaju u 99% slučajeva identični kvarovi(igle,petljači...),a tu dolazi poljakinja u prednost jer su joj djelovi izuzetno jeftini,npr.igla za nju je 180 kn,a kolega mi kaze da je za welgericu platio 200 eura i da je teško pronašao
 
B

Bobo

Guest
Ne kuzim se u balirke, ali znam da sam susjeda vozio da odnese variti iglu za velgaricu 42, jer mu je nova bila preskupa, cak je htio ici u Bebrinu po polovnu, no pronasao sam covjeka koji vari aluminij i naplatio mu je varenje igle 180kn (PDV ukljucen u cjenu)...
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
ne znam za igle,ali ja sam prije dvije godine mijenjao petljače i pašu na welger ap 45 od poljakinje,tako da se ne bi čudio da i igle pašu...
ne tvrdim da claas ne valja,ali kod nas ih nema,ne znam u široj okolici da ju netko ima,pa ne znam kakva je.
 

dado 1

Član
Tu od
10 Stu 2008
Poruka
185
baš nije bitno koja je marka, bitno da ona radi,a kad se pokvari(jer nema te kojoj se bar neki kvar ne desi) da se što brze i jeftinije popravi jer nijedna se neće pokvarit u siječnju nego kad treba spremat sijeno,a taj posao ne moze čekat.
 

juxi

Član
Tu od
11 Pro 2007
Poruka
163
Tacno, bitno je da radi. Uglavnom ovdje kod mene preovladjuje welger a ima par ovih klaasovih i stvarno su se pokazale extra, samo ipak trazi malo jaci traktor ako hoces da ide brze ;)
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,289
Dodar dan!

Želim vam srdačni pozdrav svima na Forumu.
Kako sam se registrirao na ovaj foru i sve ga više prolazin stranicu pu stranicu i naletim na temu: Balirke/Koju balirku kupiti.
Pa ču ja ovdje ostaviti pitanj vezano za ovu temu.
Imam malo sesko gospodarstvo jednu kravu te sakupljam sijeno i otavu pomoču baliranja koje naravnomoram plačati, te ratmišljam o kupnji balirke pa me zanima koju balirku mi preporučate?
Posjedujem traktor Tomo vinkovič TV 730s iz 1981g. sa 4000 rh.
Hvala na odgovoru!
Čitamo se!
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Pa tebi bi možda za TV-a trebala neka recimo Claasova niskotlačna balirka, da nebude traktoru teško!
A probaj si negdje pogledati Welgericu AP 12, to je stara i manja preša, trebao bi probati balirati s takvom, ak bi traktor mogao, to je riješenje za tebe pošto nemaš puno, još ako nemaš brdovit teren, nema frke!
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,289
ŠANANA IMT 565 kaže:
Pa tebi bi možda za TV-a trebala neka recimo Claasova niskotlačna balirka, da nebude traktoru teško!
A probaj si negdje pogledati Welgericu AP 12, to je stara i manja preša, trebao bi probati balirati s takvom, ak bi traktor mogao, to je riješenje za tebe pošto nemaš puno, još ako nemaš brdovit teren, nema frke!

Hvala na odgovoru!
Probat ću negdje posuditi takav model balirke za probu da ne kupim na slijepo, a da traktor nemože to pogoniti.
Što se tiče terena 95% livade je u polju na ravnom, aostali dio je na nagibu nekih 10-15%
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Pazi, TV od 30 ks bi trebao pogoniti i moju Welgericu AP 41, ja prešam s najmanjim traktorom kojeg imam IMT 539 i vrti ju bez frke, al naravno puno je to masivniji traktor od TV-a, zato sam te pital za teren!
Problem je kak se bude TV ponašal u transportu i vuči po livadi u pogonu!

Pričekaj malo ostale bečare da ti još nekaj preporuče ;)
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,289
ŠANANA IMT 565 kaže:
Pazi, TV od 30 ks bi trebao pogoniti i moju Welgericu AP 41, ja prešam s najmanjim traktorom kojeg imam IMT 539 i vrti ju bez frke, al naravno puno je to masivniji traktor od TV-a, zato sam te pital za teren!
Problem je kak se bude TV ponašal u transportu i vuči po livadi u pogonu!

Pričekaj malo ostale bečare da ti još nekaj preporuče ;)

Hvala na odgovoru!
To me i najviše i zanima dali je on može trasportirati po cesti i vuči po polju za vrijeme rada balirke ili TV nije za taj posao!
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Ja mislim da TV nije za te poslove namjenjen, ali ko sa ja da sudim. Preteška mu je za vući radit možda. Trebalo bi probat
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
a balirke su od tonu do tonu i pol... najbolje probaj sa nečijom balirkom,ali sumnjam da će to ići..
 

Najnoviji postovi

Na vrh