• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Koju balirku kupiti

  • Temu pokrenuo seljaček
  • Datum prvog posta

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,290
zbalija4 kaže:
ŠANANA IMT 565 kaže:
Pazi, TV od 30 ks bi trebao pogoniti i moju Welgericu AP 41, ja prešam s najmanjim traktorom kojeg imam IMT 539 i vrti ju bez frke, al naravno puno je to masivniji traktor od TV-a, zato sam te pital za teren!
Problem je kak se bude TV ponašal u transportu i vuči po livadi u pogonu!

Pričekaj malo ostale bečare da ti još nekaj preporuče ;)

Hvala na odgovoru!
To me i najviše i zanima dali je on može trasportirati po cesti i vuči po polju za vrijeme rada balirke ili TV nije za taj posao!
toma84 kaže:
Ja mislim da TV nije za te poslove namjenjen, ali ko sa ja da sudim. Preteška mu je za vući radit možda. Trebalo bi probat
abrkili kaže:
a balirke su od tonu do tonu i pol... najbolje probaj sa nečijom balirkom,ali sumnjam da će to ići..

Dečki hvala na odgovoru poslušati ču savjet da isprobam neku balirku!
 

tine

Dobro znana faca
Premium
Tu od
10 Pro 2006
Poruka
857
zbalija4
može informacija koliko bala napraviš godišnje i koliko te to košta?
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,290
tine kaže:
zbalija4
može informacija koliko bala napraviš godišnje i koliko te to košta?

Godišnje napravim negdije oko 250-300 bala sijena, 100-150 bala otave i oko 60-80 slame.
Do ove godine smo plačali uslugu baliranja po 2 kn/balu, a od ove godine je cijena 3kn/balu.
Znam da su ove brojke za proizvedene bale velike, ali nešto bala od toga prodam da si donekle vratim novac za baliranje.
 

tine

Dobro znana faca
Premium
Tu od
10 Pro 2006
Poruka
857
zbalija4 kaže:
tine kaže:
zbalija4
može informacija koliko bala napraviš godišnje i koliko te to košta?

Godišnje napravim negdije oko 250-300 bala sijena, 100-150 bala otave i oko 60-80 slame.
Do ove godine smo plačali uslugu baliranja po 2 kn/balu, a od ove godine je cijena 3kn/balu.
Znam da su ove brojke za proizvedene bale velike, ali nešto bala od toga prodam da si donekle vratim novac za baliranje.

Kad uzmeš največi broj, imaš max. 550 bala godišnje, što ti dođe 1650 kn.
Nek ti drugi kažu, koliko im ide nafte i špage po bali, pa vidi, koliko bi došla 'ušteda' (ili 'zarada'), ak bi imao svoju balirku.
Mislim kako nema veze da s tom malom količinom razmišljaš o svojoj balirki.
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
heh,upravo tako... moje godišnje potrebe za balama su 1500 bala,a u sezoni izbaliram i do 13 000 bala,jer radim puno usluge,i to po 2,5 kn/bala.ali odustajemo od uslužnog baliranja,jer stvarno nema neke velike zarade,tj ima,ali više mi se isplati da izbaliram još 1000 bala i prodam ih... kudikamo manja potrošnja i nafte i špage i balirke,a i mene samoga.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Tako je abrikili, više se jednostavno ne isplati balirati uslužno, stari kad je kupio welgericu ap 41, u sezoni je natukao bala i bala, preko 1000 dnevno, što slame, što sjena, nekad je to bilo hit, a sad svi manje više imaju svoje, ja sad baliram za nas oko 3500 bala sjena i otave, te toliko kod djeda, naravno i slama još toliko!
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
ako imaš bale za 2000kn nikako se ti ne ispalti kupovati balirku...dobru balirku češ platit 2-4 000 eura a to nije mallo novca ako ju nečeš moči brzo odplatit..ja imam Claas markant 50 i balirkaa ide dobro i nemam večih prroblema s njom.. do sada je radiala i do 20 000bala u sezoni ako ne i više ali odkad smo kupili rolericu ta brojka se jako puno smanjila,sada ju samo koristimo za uslužno baliranje kojega je sve manje i manje i sebi da napunimo iznaad štale da je kravicama toplije..cijena kod mene je 2kn po bali što je nekima jako puno,al kad si izračunaš gorivo koje je u sezoni bilo skupo ko sam vrag,još onda špaga i još ak si kaj morao popravljat sretan si ako si na pozitivni 0... ;)
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,290
marko hurlimann xa86 kaže:
ako imaš bale za 2000kn nikako se ti ne ispalti kupovati balirku...dobru balirku češ platit 2-4 000 eura a to nije mallo novca ako ju nečeš moči brzo odplatit..ja imam Claas markant 50 i balirkaa ide dobro i nemam večih prroblema s njom.. do sada je radiala i do 20 000bala u sezoni ako ne i više ali odkad smo kupili rolericu ta brojka se jako puno smanjila,sada ju samo koristimo za uslužno baliranje kojega je sve manje i manje i sebi da napunimo iznaad štale da je kravicama toplije..cijena kod mene je 2kn po bali što je nekima jako puno,al kad si izračunaš gorivo koje je u sezoni bilo skupo ko sam vrag,još onda špaga i još ak si kaj morao popravljat sretan si ako si na pozitivni 0... ;)

O.K. Poslušati ću vas i za sad neču kupovati balirku.
To sam zato pitao jer znam da TV pogone samoutovarne prikolice bz problema, ali se one jednostavno ne isplate jer trebaš još ljudi da doma pospremiš sijeno jer imam malo mjesta pa nemogu koristiti puhalnik. A vidim da ima sad raabljenih niskotlačnih balirki po oglasnicima za nekih 3500-5000 kn.
Kod nas su ove sezone digli usluge baliranja na 3kn što mi je malo puno, a i sve manje ih balira.
Danas - sutra kad budem možda kupio još krava možda i onda kupim neku rabljenu niskotlačnu balirku za svog TV.

Zasad vam puno hvala na odgovorima i na danim informacijama!
 
B

bosanac

Guest
Interesuje me da li imaju neke mini rolo balirke.Posto imam traktor od 65ks.A prvenstveno bi radio sjenazu posto imam balirku za kvadratne bale sa njom radim sijeno i slamu.
 

juxi

Član
Tu od
11 Pro 2007
Poruka
163
bosanac kaže:
Interesuje me da li imaju neke mini rolo balirke.Posto imam traktor od 65ks.A prvenstveno bi radio sjenazu posto imam balirku za kvadratne bale sa njom radim sijeno i slamu.

Tako nesto odavno trazim a i ako bi nasao skupo je ko sam djavo ;)
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
ako misliš na balirke koje bi mogao tvoj traktor tjerat,bez problema bi on tjerao balirku bez noževa.Na sajmu u Gudovcu sam vidio jednu Mascar balirku kojoj je minimalna potrebna snaga bila 40 ks...Uostalom ako misliš na male bale,također u Gudovcu bude svake godine mala balirka,recimo da joj bale budu visine 60-ak cm..Kotači su joj malo jači od tačaka..
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Lik je kod mene tjeral welgericu 220 sa Hurlijem 56ks dok si je popravio jačeg s kojim inače radi. Ima balirki brdo koje može tjerat traktor 60ks i novih i radljenih
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
abrkili kaže:
ako misliš na balirke koje bi mogao tvoj traktor tjerat,bez problema bi on tjerao balirku bez noževa.Na sajmu u Gudovcu sam vidio jednu Mascar balirku kojoj je minimalna potrebna snaga bila 40 ks...Uostalom ako misliš na male bale,također u Gudovcu bude svake godine mala balirka,recimo da joj bale budu visine 60-ak cm..Kotači su joj malo jači od tačaka..

Mascar Corsa 120
Obrisan neispravan link.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Sa 60ks možeš tjerat blairku koja radi bale 100×100...
kod mene čovjek ima balirku DF bale su 150 ali samo balira sijeno i slamu traktor 63ks ;)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
U katalogu od te corse gore piše da joj je min. potrebna snaga 40 ks!
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
ŠANANA IMT 565 kaže:
U katalogu od te corse gore piše da joj je min. potrebna snaga 40 ks!
ma s 40ks u sjenaži nebreš skoro ništa ;)
ta corsa radi bale 100×100 ili kaj veče :?:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
a ma 40 ks je samo za sjeno i slamu, mora biti dobro suho da bi ju teralo, a za sjenažu bi teško bilo i trakoru od 65 ks

radi bale 120x100 ili 120x120, nisam 100% siguran
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,576
Na jutubu sam vidio da poljaci sa c-360 teraju balirke za okrugle bale.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Marko355 kaže:
Na jutubu sam vidio da poljaci sa c-360 teraju balirke za okrugle bale.

ajde daj nešto stavi!
 
B

bosanac

Guest
Da li neko zna nesto o ovoj balirki?
KRONE kr-125
Duzina 3700
Sirina 2250
Visina 1970
Radni zahvat 1400
Dimenzija bale 1200x1200
Potrebna snaga traktora 25kw\34ks
Mislim da bi ovu balirku traktor od 65ks mogao da goni u sjenazi.
 

Najnoviji postovi

Na vrh