• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kokoši ne nose jaja

hb11

Član
Tu od
30 Lip 2011
Poruka
287
Pošto ih cijenite i koja pasmina inače ja sam grad sveti ivan zelina !!!!!!!!

Ja sam iz zagorja...to ti nije daleko...al kad idem u zg mogu ti ih dofurat...Imam crvenog i jarebicasto zlatnog hrvata...inace moje kokosi su prosli tjedan u krizevcima na 3 drzavnoj izlozbi autohtonih pasmina osvojile...crni soj ...prvo i drugo mjesto...crveni soj...prvo mjesto...i jarebicasto zlatni soj ...trece mjesto...tak da su ok pijetlovi...
ps
Moram se malo hvaliti...
 

uzgojitelj

Član
Tu od
1 Ruj 2015
Poruka
195
Zanima me cijena i dal mi možete poslat slike da ih vidim kako ih hvalite i drago mi je za vaše kokoši.I ima li netko pijetlove da nemaju preko 4 kg i da su dobri kao(new he:leg;AUSTRALOP ILI NEKA DRUGA DOMAČA PASMINA
 
Posljednje uređivanje:

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,697
ja svojima pokažem sjekiru i panj, da vidiš kako jaja lete...po dva na dan...
 

propuh

Član
Tu od
14 Stu 2013
Poruka
284
moje hvala bogu nose svaki dan od njih 12 7-8 jaja
ali ima dajem svijetlo produzeno i hranu malo jaču prehranu sa suncokretom i crnom zobi
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
Ako ti je za utjehu ja imam 45 koka nesilica ja odhranio od pileta,obicno nisam davo koncentrat,ma ajde da probam kazem sebi i sa koncentratom da vidim da li ce biti efekta kad ono nista, dnevno bude 5-8 jaja,evo sad ce vec tri mjeseca kako ne nose nikako ili skroz lose-ma katastrofa doslo mi je da kad ih pustim na ispasu da zatvorim kapiju pa nek ih nosi divljac,bar nek nesto odnosno neko ima koristi od mojih koka,ovako mi pojedu kukuruza da bi bika mogo odhraniti..
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,658
Vidim da stalno pominjete rijeć "nesilice" pa me baš zanima ima li ta sorta svoje ime, ili je to živa kemija koja je namjenjena na kavez tj. zatvoreni uzgoj uz primjenu cjelokupne kemije kako bi nesle jaje svaki dan.
Još jednom da ponovim, bez ikakove kemije ovako izgledaju jaja koje nesu moje kokoši, sorte Australorp i New Hampshire koje su pogodne za otvoreni uzgoj, s time da Australorpu dajem veću ocjenu.
 

Prilozi

  • WP_20151204_002.jpg
    WP_20151204_002.jpg
    39.1 KB · Pregleda: 110

uzgojitelj

Član
Tu od
1 Ruj 2015
Poruka
195
Pasmina je isabrown!!!Zna li ko broj od koje valionice podrucja između Zagreba i Sv.i.zelina
 

propuh

Član
Tu od
14 Stu 2013
Poruka
284
moje su kokoši australorp i imam 5-6 grahorastih ali su super nose svakodnevno
 

AlphaCRO

Novi član
Tu od
11 Ožu 2016
Poruka
11
Pozdrav! Novi sam na forumu ali vam mogu reci nekoliko savjeta iz svog iskustva. Dvije i pol godine se bavim uzgojem kokosi nesilica na otvorenom uzgoju. Citam vase postove i prvi problem vam je taj da njih ili hranite ili ne hranite koncentratom. Znaci morate im davati stalno ili nikako. Kolicina ne mora biti ona koja je propisana od proizvodaca. Kod mene kokosi imaju skoro 3/4 zelene povrsine (veliki vocnjak) na kojem pasu travu, dajem im samo srot (mljeveni kukuruz) i na 15 litara srota 2,5 l cakoveckog supera za nesilice i sa nesivoscu sam jako zadovoljan a zumanjak je zut kao da i ne dajem nikakve primjese. Koeficijent nesivosti mi je od 0,65 po zimi do cak 0,9 u proljece i jesen. svijetlo imam kako ste neki naveli do pola deset na vecer i pali se kad vani postaje mrak da ih se zavara o promjeni godisnjeg doba.Jos vas samo mogu upozoriti da im pada nesivost ili skoro prestaje ako su se pojavili tekuti ili ih nesto drugo uznemirava tokom noci (misevi, druga perad a ada nisu kokosi)..
 

Manfred123

Član
Tu od
8 Kol 2015
Poruka
60
Ja svojim Hrvaticama ne dajem vec 2 do 3 mjeseca koncentrat i imaju veliku nosivost 8/12 jaja na dan stim da jedna lezi na jajima
 

AlphaCRO

Novi član
Tu od
11 Ožu 2016
Poruka
11
To je skroz u redu. Jedino sam zaboravio dodati da po zimi kada nemaju trave za ispasu u vodu dodajem muvisel kao dodatne vitamine koji im tada nedostaju jer su samo na smjesi i na vodi.
 

AlphaCRO

Novi član
Tu od
11 Ožu 2016
Poruka
11
Imam najvise crvenih nesilica, sad sam poceo dodavati Hrvaticu crveni soj i imam nesto posavskih kukmi.
 

Manfred123

Član
Tu od
8 Kol 2015
Poruka
60
Meni se ove godine dogodila jedna anegdota, nabavio sam 4 piceka(mjesanci crne hrvatice i posavske kukmaste,ljudi su imali te koke i tog pjetla) na kraju su troje njih bili crni jedna sa kumom i pjetlovi bez a jedan skroz bijeli isto sa kukmom.Kad su odrasli nitko od njih nije imao vise od 1 kg meni je ta moja "katica" sad na jajima a za pjetlove neznam jer sam ih dao al znam da su mali
 

AlphaCRO

Novi član
Tu od
11 Ožu 2016
Poruka
11
Sta se tice posavske kukme ona je normalne velicine ali hrvatice su malo prehvaljene sta se tice velicine malo su veci od jureka i katice i ono sta ljudi pricaju da pjetao ima oko 2,5 kile ociscen su samo bajke i ribicke price. Imao sam domace pjetlove koji su bili duploveci od hrvata i imali su ocisceni 2- 2,5 kile.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Hrvatice ja sam uzgajam zadnjih 5godina,znači sam uzimam jaja i u inkubatoru mi se ležu,sad ih imam 49 nasađene.
Jedini mi je problem kaj mi se puno pjetlova izvalja a malo koka.

Pjetlovi su uvijek mršavi dok koke budu lijepe,slične veličine kao ugojena nesilica.
Jaja su im super i normalne veličine,nesto manja od nesilićinih..

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

Najnoviji postovi

Na vrh