• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kokoši ne nose jaja

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Navodno su naše kokoši u štrajku zbog uvoza jaja iz Poljske i Ukrajine po 70lipa. A možda ne nose zbog salmonele i ptičje gripe.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,561
Ekipa neznam kako kod vas ali moje kokoši nenose več skoro mjeseci pol dana
bude dnevno 1-2 jaja neki dan nebude nijedno jaje imam 5 starih koka 2 godine i 30 koka australorpa starih 7 mjeseci ali jaja nema ni za lijek a dajem im šrot crnu zob suncokret pomješan i kupio sam na ebayu lampe od 7w koja im svijetli preko noći da im se produzi dan ali svejedno nema pomaka.U susjedstvu ljudi se poželjeli jaja svi imaju koka kao i ja neki i vise ali nema jaja.

Fali im kalcija, treba im dodavati koncentrata za nesilice.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,561
"Kokoši ne nose jaja", nego valjda "Kokoši ne nesu jaja". Pod predpostavkom da ih nose onda bi valjda trebale i snesti ih!:(giggle):

Kokoši kad su na otvorenome same si nađu (kad čeprkaju po zemlji) sitne kamenčiće (kalcij), ali ako su zatvorene onda toga nema.
Može im se nadrobiti ljusku jajeta i dati ih u hranu.
 

uzgojitelj

Član
Tu od
1 Ruj 2015
Poruka
195
Pitanje je bilo dobronamjerno pa ču ga preformulirati.Imam nekih problema s kokama pa me interesiralo dal se g.brgud razumije u nesilice.

Poslano sa mog ONE TOUCH 4015X koristeći Tapatalk
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Dečki oprezno sa davanjem ljuske od jaja. Nikako im ne davati ljusku u komadu da ju same kljuju , nego suhu mljevenu i pomješanu u šrot.
 

propuh

Član
Tu od
14 Stu 2013
Poruka
284
Pa moje su koke stalno vani imaju veliki ispust gdje šeču traže i kopaju sve i svašta
nisu to nesilice pa da ih stancam koncentratom za nesilice ako ih budem morao sa koncentratom šopati koja je razlika između tog jaja i nekog kupovnog sa farme??
 

propuh

Član
Tu od
14 Stu 2013
Poruka
284
a ako je problem u kalciju mogu uzeti kostovit ili neki drugi dodatak prehrani ali nisam siguran dal je to
Bhorv imam 4 pijetla uz koke
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Dečki oprezno sa davanjem ljuske od jaja. Nikako im ne davati ljusku u komadu da ju same kljuju , nego suhu mljevenu i pomješanu u šrot.

Zakaj? Kakva je razlika?
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Kad žena ispeće jaja i baci im onak sirovu ljusku u komadu kokoši navale i požderu ju. Ubrzo se tak namame da ne mogu odolit pa počnu jesti jaja i to ćim ga snesu. Na kraju takvu kokoš moraš u juhu jer ti sva jaja pojede. Probal sam i sa rezanjem kljuna al ne vredi. Pogotovo su proždrljive tzv. iznešene nesilice sa farme jer uopće tam ne dolaze u kontakt sa jajcom. Zato treba ljuske skupit i dobro osušit pa ih samljet u mlinčeku i pomješat u šrot što je dosta zafrkancija. U smjesi za nesilice ima sve potrebno al to je opet koda ga kupiš.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Ako je samo to razlog, onda to nije problem. Kokoši kljucaju jaja samo kad im fali kalcija ili traže tekućinu. Kad imaju dovoljno kalcija, niti bačene ljuske ne pojedu, a kamoli da bi kljucale jaja. Osim toga kad im nedostaje kalcija, ljuska jajeta je vrlo slaba, a kad ga imaju dovoljno, teško se jaje razbije kljunom. Barem ja imam takvo iskustvo.
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Imal sam tridesetak iznešenih nesilica sa farme . Jaje si mogao imati samo ak si ga uzeo odma kad snesu inače sve pojedu. Imale su i kostovit i trave i pjeska i odrezane kljunove.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Kod mene su prestale jesti jaja tek kad smo im počeli vraćati sve ljuske, a također su na slobodnoj ispaši i čeprkaju po zemlji.
 

mursanic

Član
Tu od
1 Lis 2008
Poruka
723
Skupiti ljuske,,i kad se osuše ,saviti ih u pečnicu i malo prepeći,,-blago da ne pregore ,onda se lako smrve i nemaju intenzivan miris po svježim jajima ,i tada im tu smjesu mješati s mljevenim žitaricama,,i dobiče kalcij,a nebi trebale kljucati vlastita jaja,jer kad jednom počnu ,,više ne prestaju,tad jedino pomažu gnijezda gdje im jaja poslje nešenja odu u dio do kojeg nemogu ,,
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Možda su moje koke inteligentnije pa ne traže kruha povrh pogače. :(rofl)::(rofl)::(rofl):

No, šalu na stranu. Uistinu imam dijametralno drukčija iskustva. To ne znači da ovo kaj vi pišete nije dobro.
 

Gegic

Član
Tu od
12 Velj 2016
Poruka
226
ne znam sa kojim brojem nesilica raspolazete,probajte im dati vutamine u kombinaciji sa selenom
 

Gegic

Član
Tu od
12 Velj 2016
Poruka
226
ima vise proizvodaca,medika itd ja dajem u omjeru pola litre vitamina na 1000 litara popijene vode kroz dozator naravno
 

breskvar

Aktivni član
Tu od
25 Velj 2009
Poruka
1,150
1. Produljiti kokošima broj sati dnevnog svjetla. Odgovarajući broj žarulja i timer

2. Kokošinjac mora biti dobro toplinski izoliran

3. U hrani mora biti dovoljno bjelančevina (ja dajem 20% sojine sačme) i kalcija (dajem 10% stočne krede), te vitamina i ostalih minerala (jedno pakiranje od 2 kg "Kostovita" ili neki sličan vitaminsko/mineralni dodatak na 100 kg hrane)

4. Kokoši ne bi smjele biti stare (kokoši u drugoj godini nesivosti daju znatno manje jaja nego u prvoj)

Jaja imam na bacanje i sada :)
 

Najnoviji postovi

Na vrh