• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Koliko kravica držati - neki optimalni broj

  • Temu pokrenuo Mister x
  • Datum prvog posta
B

banijac

Guest
ma meni veterinari...al nisam prezadovoljan...a i skupo je za poludit....s čim ih tretiraš i u kojim dozama?
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Imaš svakakvih aplikatora, stavljaš dok se ne popravi! Ja to ne radim pa ti neznam napamet kako se zovu!
 
B

banijac

Guest
ne pomažu baš....treba ih tretirat antibioticima....
kakve krave imaš?
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Skoro sve Holstein! Ti? U njima ti je isto antibiotik, ovisno o vrsti bakterije primjenjuješ!
 
B

banijac

Guest
Ja imam sve simentalke osim 4 holstein...reci mi kak prodaješ crne muške teliče?
 

Tomislav

Član
Tu od
9 Sij 2007
Poruka
610
Å to mislite kako če se odraziti prodaja Dukata na kooperante,isporučitelje mlijeka toj firmi?
 
B

banijac

Guest
Mislim da nebi trebalo bit problema...vjerujem da če pokušat preuzet kompletno tržište...sumnjam da če mlijeko furat iz francuske...a nadam se da če ga prestat uvozit iz srbije i bosne....a na dugorčno se ne može znat
 
P

paor

Guest
Lactalis je prošli mjesec svojim proizvođačima mlijeka prošli mjesec plačao oko 2,2 kn/l.
Naša standarna cijena je 2,06 kn/l.

Krivo mi je što sam se ovih dana naslušao kako je naše mlijeko mljekarama preskupo, a prava je istina da država plača ostatak cijene.

Obrisan neispravan link.
 

Tomislav

Član
Tu od
9 Sij 2007
Poruka
610
Super je ako vam se otkupna cijena mlijeka poveča.Vrijeme če pokazati što če se dogoditi.Vlada sada kuka što je Rajič prodao a budale su trebale prije misliti da se to može dogoditi i pronači rješenje da zaštite radnike i kooperante mljekare.Ma budale.
 

Tomislav

Član
Tu od
9 Sij 2007
Poruka
610
Ali se može dogoditi da Lactalis uvede puno strože kriterije kod predaje mlijeka,mislim na kvalitetu mlijeka pa to zastarjela domačinstva sa par kravica neče moči baš ispoštovati.Mislim sada razmišljam na glas ali sve je moguče,sve su karte otvorene....
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Sto se tiče kvalitete nema problema jer sada u staroj stali nemam problema a onda neču i u novoj suvremenoj!
 
M

Mister x

Guest
Pa to je živi štos sa prodajom dukata, zašto je čovjek prodao firmu zato jer su ga Todoriči obljetali sa nekim niskim ponudama, oni bi i moju njuvu kupili da na njoj ima nafte. Bolje da je Rajič prodao nekom strancu. A kaj se tiče novog vlasnika. To sam bog zna kak če bit možda bolje a možda i ne.

Držim fige mljekarima, ja znam da je to mukotrpan posao.
Kravice su ljepe životinje ali je oko njih puno posla.

Glavu gore mljekari jer ako vam plate 14 lipa po litru više, to je jako puno na godinu dana. Defakto ispadne novi traktor na milju litara godišnje.
 
M

Mister x

Guest
Ma dobro ja sam naveo primjer ti imaš nekih 100 tisuča litara ili koliko si več bio rekao a to ti je kroz godinu 14000 kuna pa bar nešto.
 

Tomislav

Član
Tu od
9 Sij 2007
Poruka
610
Mario ima još puno štala gdje je higijena na nikakvoj razini i mlijeko nije baš neke kvalitete pa Lactalis možda neče to otkupljivati.Ja znam za takav slučaj,tip ima 10 krava ali mu mlijeko od tih krava nije baš neko.A mogu uvesti stvarno rigorozne propise,ne znam kako to ide kod njih u Francuskoj,mislim da bi se netko trebao raspitati od vas koji se bavite proizvodnjom mlijeka.Dasku u ruke i surfajte malo ovdje :D
 
B

banijac

Guest
Nije on uložio...uložio je Tuđman..ako se dobro sječam(nepovratni kredit)... :roll:
 

Tomislav

Član
Tu od
9 Sij 2007
Poruka
610
Pa uložio je on ,na njegovo ime je firma :lol: a druga je stvar odakle mu novci.Čuj,našao se na pravom mjestu u pravo vrijeme.U vrijeme lopovske privatizacije al što češ....
 

Najnoviji postovi

Na vrh