• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

KOLINJE - - - izrada suhog mesa, kobasica i ostalih stvari od mesa

A

AGRIPLUS65

Guest
ma mislil sam na one kaj im smrde dog je u kocu,a kad je na stolu nestignes na red od njih
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Eeeeeeeeeeeeeeeee,tu smo.
Takvi su skoro svi od mojih,dok treba bacat đubre svinjama nitko nebi išo,a dok treba skidat kobasice ili šunke iz pušnice,nezna se koji če prije... :|
 
A

AGRIPLUS65

Guest
Eeeeeeeeeeeeeeeee,tu smo.
Takvi su skoro svi od mojih,dok treba bacat đubre svinjama nitko nebi išo,a dok treba skidat kobasice ili šunke iz pušnice,nezna se koji če prije... :|

a dobri su ,moj brat ni nezna kadi su koci ,a pri kolinju ima vaznijeg posla pa nema vremena pomoc,kod mene ja stari i svak sami resavamo nema vise sabiranja po selu pistollj u glavu i resen problem.
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
suho soljenje.ono sol,papar,ljuta paprika,češnjak.

Ne stavljaš u tkzv "pac", moj tast opet nasoli meso i špek pa ga stavi u slanu vodu i doda češnjak.
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
ne jel onda meso treba češće okretat da se svugdje upije jednako,
ovak utrljam,još kad slažem nasipam soli,i kad stavljam na dim isperemu u toploj vodi,i nikih problema.
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Danas je bil sudnji dan za moje krmke.Jedan od 100,drugi od 130 kg.Nije neka masa,al takvi su bili.Slika od kolinja nemam,jer je bilo previše posla,sutra budu slike od kobasica,čvaraka,krvavica.Zima je bilo kak treba biti za zimsko kolinje,a dlaku su imali ko veprovi.Pozdrav svima koji se nalaze u sličnim situacijama!
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
je psihički se pripremam za subotu 3 komad 120-150kg s obzirom da najavljuju debeli minus bit če pravo zimsko kolinje.
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Evo gotovo za danas.Zaboravil sam slikati,a i nisam mogel,preveč posla i glava me celi dan rastura.Koma.Krvavica nekih 15 kila,kobasa oko 100 pari,kaj bi značilo v kg(oko 20 kila),čvaraka oko 3 kile,15 litri masti i to je to.Nikaj posebno,al s obzirom na kilažu,još dosta dobro.Jedino neznam zakaj su čvarki malo gumeni?Nikad se to nije dogodilo,a i neka čudna sorta pajceka je bila.Nikak napredovati,a dobru hranu su dobivali.
S preradom više posla nego da bi celi dan samo klal i na komade trančiral,al ne žalim ni jedne sekunde ni umora nogu.Hehe.Pozdrav!Daniels,ako trebaš pomoć,slobodno se dojde i k tebi nekaj primiti.Ako nikaj,barem čašu,ha?
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,703
je psihički se pripremam za subotu 3 komad 120-150kg s obzirom da najavljuju debeli minus bit če pravo zimsko kolinje.

pa nakon par rakijice nema zime...:D
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
Hehe.Pozdrav!Daniels,ako trebaš pomoć,slobodno se dojde i k tebi nekaj primiti.Ako nikaj,barem čašu,ha?

moja vrata su svima otvorena za čašicu ugodnog druženja uvijek.
ma ni problem meni sam treba neko da ga zvrtim i dignem na vešala,a došla bu i šogorica da sa ženom to razarežu i smelju,jedino krmiče i smjesu delam sam.
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
stavljao sam u plasticna crijeva zato jer nisam imao dosta ovih prirodnih to sam sada radio prvi puta tako da ne znam sta ce biti inace palo je 5 komada prosjek oko 180 kg
 

gvozdeni1

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
284
Evo i kod nas se nesto desilo 29-og decembra.
Cvarci


Uploaded with ImageShack.us

Punjac


Uploaded with ImageShack.us

Hurke i kobasice


Uploaded with ImageShack.us

Malo mesa...


Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

Punjenje


Uploaded with ImageShack.us

Moj kum je mesar


Uploaded with ImageShack.us

Glavni akteri


Uploaded with ImageShack.us

No comment


Uploaded with ImageShack.us

A ovo je kobasica sa krompirom


Uploaded with ImageShack.us

Bice jos slike, kad se zena probudi. kod nje su u telefonu.
 
Posljednje uređivanje:

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Evo i kod nas se nesto desilo 29-og decembra.

No comment


Uploaded with ImageShack.us

Bice jos slike, kad se zena probudi. kod nje su u telefonu.

Ovo "No comment" se odnosi na kobasicu ili na doziranje pića na vagi? :lol: :lol: :lol:
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
išel danas malo u pregled da vidim kak se suši i špek je više nego zadovoljavajući.
bar meni ljepo izgleda

 

Najnoviji postovi

Na vrh