• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

KOLINJE - - - izrada suhog mesa, kobasica i ostalih stvari od mesa

drmr

Član
Tu od
28 Ruj 2009
Poruka
688
Pogledajte ove debile :evil:
Sve postreljat ih treba,a svinju treba ostavit da zivi.

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=_ZLkxIWSgdQ&feature=player_embedded[/YT]
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
:rolfer:

trebali su uzeti veci cekic :rolfer:

nego ajmo sada ozbiljno, ovo je ispali jos i smijesno donekle, ali sta ljudima dodje da idu stavit snimku klanja na net?
ajd dok je u polovicama ok, ali samo klanje.. :scratch
 
B

BAGERISTA

Guest
:rolfer:

trebali su uzeti veci cekic :rolfer:

nego ajmo sada ozbiljno, ovo je ispali jos i smijesno donekle, ali sta ljudima dodje da idu stavit snimku klanja na net?
ajd dok je u polovicama ok, ali samo klanje.. :scratch


Ima svega,,,,,ali se slažem s tobom,,,,,,,,,mada su ovi,,,za 10+,,,,neznaš ko je veči,,,,i....t..

Dobro da nije još koga ugrizla,,,,šta me nebi čudilo...:blackeye,,,.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,519
da je bar nekog ugrizla mozda bi se drugi put sjetili uzeti pistolj i ljepo to rijesiti,pobornik sam domace svinjokolje al ovo je bas primitivno
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
kreteni nemam rijeći.
ne pada mi na pamet da na takav način ubijem prase.
niti da mi je itko blizu kad idem k njoj,dođem pomalo malo kuruze,trave il tak nekaj i sam pištolj prislonim,pustim krv.nit se nezna da se kaj dogodilo.
 

Ronin

Član
Tu od
13 Velj 2009
Poruka
239
Ja znam par mesara koji rade ovak čekičem pogotovo kad su veće svinje u pitanju ne žele i ne usude se sa običnim pištoljem za svinje. Samo što oni na čekiću imaju zavaren klin koji služi ko ona igla na pištolju da probije lubanju. I to sam vidio u par klaonica isto tako na čekić. Iskreno ovo kaj na selu zovu nehumano ovi za zaštitu životinja, u klaonicama se radi deset puta nehumanije i u lošijim higijenskim uvjetima.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,324
Ja znam par mesara koji rade ovak čekičem pogotovo kad su veće svinje u pitanju ne žele i ne usude se sa običnim pištoljem za svinje. Samo što oni na čekiću imaju zavaren klin koji služi ko ona igla na pištolju da probije lubanju. I to sam vidio u par klaonica isto tako na čekić. Iskreno ovo kaj na selu zovu nehumano ovi za zaštitu životinja, u klaonicama se radi deset puta nehumanije i u lošijim higijenskim uvjetima.
To pri nama zovu ŠROT.
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
zato kupiš pištolj za bikove ubijat ima dužu iglu i kad mu napravi kašu od mozga nikam on neće osobno sam najvećeg tukel 240kg i ni ni znal kaj ga je strefilo.
 

drmr

Član
Tu od
28 Ruj 2009
Poruka
688
U klaonica se koristi tkz. "šermerov pistolj" na principu klina pravo u mozak .
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,324
zato kupiš pištolj za bikove ubijat ima dužu iglu i kad mu napravi kašu od mozga nikam on neće osobno sam najvećeg tukel 240kg i ni ni znal kaj ga je strefilo.
Kod mene se koristi za pištolj RWS- ova municija zelena za svinje jer je ova crvena navodno prejaka i ona se koristi za bikove, a iglu na pištolju nisam mjeril tak da neznam koliko je dugačka.
Mi smo sa tima zelenima tukli krmuzinu blizu 300 kg i opala je ko kruška.
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
nis ni ja meril al kad sam ga kupoval imal je dvije vrste,ja sam uzel veći i crvene metke i do sad se ni jedan ni digel.
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Gledam ove budale i nemogu k sebi dojti.Pa da su ga na domaći sistem primili bez metka bilo bi bolje neg ovak,ali kad su pajceku straho.Najjači mi je ovaj kaj mu je nogu na glavu del i kolega gde ga je zajahal pajcek.Koma!Ja bi takve s tim čekićem namazal.Mi smo kod strica prošli tjedan bili v blatu do kolena,jer nemaju nikaj betonirano i on ga nije htel streljati.Ma jebada živa.Drugoga je streljal i bilo je puno bolje,a jedan po 150 drugi 190 kila.Kod mene bi trebalo biti drugu subotu kolinje pa bi mogle i slike neke osvanut gore ako nemate protiv.Ove godine su nam mali,bilo je pizdarija privatnih i tak.Jedan je oko 130 kila,drugi oko 100.Al bit će kobasa.Hehe!
P.S.
Moj stari zna neke luđake koji su na slični način ko ovi s čekićem tukli pajceka i sve bi bilo ok da taj s čekićem nije promašil i pogodil kolegu kaj je držal pajceka.Hehe!I veli taj nakon kaj je došel k sebi:Sljedeći put ako ga promašiš,ja ću ga pustiti!
Evo i humora malo!
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
jesam lani,u mom slućaju ni joj bilo niš osim kaj je bila stara 4g i jela mjeseca pred klanje sam kuruzu i malo posija,špek kad se posušil topil se u ustima.
ima još nekih priča za koje nemrem garantirat da su istinite zakaj je špek žut.
jbg nis probal tak delat,
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800


ovo je mali jurica u nedjelju pod nož ni stal na vagu pa su se dogovorili po prek
a ja bi ga trebal pretvorit u kobasice i ostalo.
a ovi su moji i u subotu dva idu živi jedan u polovice i jedna sve delam do čvaraka,krvavica, itd.
i ostalo još 4 kom kaj idu vikend prije boožiča pod nož šteta samo kaj nemam više,bar još 10 takvih.
 
Posljednje uređivanje:

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Svaka čast,Daniels!Prasci su kak treba,ovi na slici su negde oko 140-150 ili se varam?E,ak nije problem,dal bi mogel stavit neke slike od prostorija di su pajceki i malo da se vidi kak si ti to skombiniral?
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
je tu su na slici ti prasci oko 150kg sad imaju i nekaj više.
a za malog juru su dogovorili 300kg.
prostor je taj niš posebno stara drvena kuča sa 2 svinjca kad treba sam se još pregradi po pol i sa strane imam još 2 negdje 5x3.
jbg dok ne napravi svinjce kak treba bu dobro.
 
T

trecedoba

Guest
Pozdrav svima!
Mene zanima da li ja kao vlasnik OPG-a mogu proizvoditi i prodavati suhomesnate proizvode koje sam napravim na starinski način-manufaktura.Ako mi tko može pomoći, zahvaljujem unaprijed
 

zvonis01

Član
Tu od
2 Ožu 2009
Poruka
792
na tržnici u osijeku ima dosta takvih,ali kad ide inspekcija svi sklanjaju,znači nešta treba imati
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
onak usput sam čuo nisam se raspitival jel me ne zanima.
trebal bi imat veterinarsku i sanitarnu potvrdu,deklaraciju,netko bi ti trebal dat i onaj barcod,s tim da moraš imat prijavljen il registriran pogon za obradu i sušenje mesa.
a ovak kak ti misliš bojim se da nesmješ odnosno prodaš doma onom kog znaš il poznaš.
 

Najnoviji postovi

Na vrh