• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

KOLINJE - - - izrada suhog mesa, kobasica i ostalih stvari od mesa

T

Tomazy

Guest
tibor88 kaže:
gleda a nevidim.. nema ljute paprike?
mislim zavisi kako tko voli, ali jbs kobasice ako nisu barem malo ljute :)
ok slažem se kolko paprike otprilike na navedenu količinu mesa?da bude salama za muške
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Evo mojih 200 kg kobasica ,spremnih za konzumiranje,hh. :D

9e9e5461.jpg
c190a0c2.jpg
7ee907dc.jpg
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Dooobro to izgleda, a koliko je potrebno mesa žive vage za 200 kg kobaja?
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Kontam kaže:
Dooobro to izgleda, a koliko je potrebno mesa žive vage za 200 kg kobaja?
pa zaklali smo 1 krmaču cca 250kg i 1 june oko 300 kila.
:mrgreen:

Jaga
kobasice ti super izgledaju,i ja sam htio napravit konjske,ali nisam imo priliku ove godine...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ajoj....ja nesmijem 2 dana ništ jesti...a gledam ove slike...plače mi se :D
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Opa Dino mješavina ;) A i ova varijanta sa konjem ... :D Ova sa konjetinom je jako skupa kobasica, našao sam je u mađarskoj nisam siguran ali oko 160 kn/kg. Ovdje nisam ni vidio da se negdje prodaje, doduše nisam ni onda znao niti vidio što kupujem, znam da je bilo papreno skupo i da me zanimao jedan par, čisto da probam. Bio čudan okus i čitam tamo po mađarskom sastav kad ono Kony :lol: Je dobra, ali košta... :mrgreen:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ove dinove su užasno jako podimljene ...barem za moj ukus i oko ..ti jarca izgledaju ko škornji
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Ma to ti sam tak izgleda,da ih probaš drugačije bi govorio... ;)
Ovo na slikama,smo ih taman izvadili sa zadnjeg dima,nisu baš pod nekim svjetlom,a i nemam blic na mobitelu kao "Jaga" ;)
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
A što ima neka fora koliko mora biti odimljena?
Inaće ovo je firma po mom ukusu :mrgreen: Jako dobri proizvodi, prezadnja slika, njeguška kobasica. To ako imate priliku probati nemojte propusiti.
http://www.imtopola.rs/galerija.html

Po meni najbolja mesna industrija na svijetu!!! I to u više pogleda :mrgreen: :mrgreen:
 

drmr

Član
Tu od
28 Ruj 2009
Poruka
688
Jeste poceli? :p
Ja cu u petak tri komada od 150ak kg.
A onda kobaje,sunke ma jao miline:weedman:
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
Jeste poceli? :p
Ja cu u petak tri komada od 150ak kg.
A onda kobaje,sunke ma jao miline:weedman:

u subotu 2 od 200kg, za "osobne" potrebe...:weedman::weedman::drinkers::drinkers::lol:
 

drmr

Član
Tu od
28 Ruj 2009
Poruka
688
Fino,fino sisacka zupanije nece bit gladna :p
Ove godine cu ih tak zaljutiti da ih jedva jedem.
Prosle godine smo stavili previse paprike u kobase. Iako smo ih pojeli nije to to.
Stvarno treba pripazit malo.
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
Fino,fino sisacka zupanije nece bit gladna :p
Ove godine cu ih tak zaljutiti da ih jedva jedem.
Prosle godine smo stavili previse paprike u kobase. Iako smo ih pojeli nije to to.
Stvarno treba pripazit malo.

hehehe, neka,neka, i treba da žari po jeziku, bolje se :drinkers::drinkers:
ja moram radit dvije vrste, blage za mamu jer nesmije ljuto ni slano, i ljute za mene i samo za mene...:partyman::gitarist::finga:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,324
u subotu 2 od 200kg, za "osobne" potrebe...:weedman::weedman::drinkers::drinkers::lol:
Onda dobro da mi je danjašnji vlak u tvojem smjeru zbrisal.
Najvjerojatnije dolazim sa sljedečim koji ide u sljedeči utorak, a dotoga bu valjda i čvaraka :p
Čujemo se prije ;)
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
Onda dobro da mi je danjašnji vlak u tvojem smjeru zbrisal.
Najvjerojatnije dolazim sa sljedečim koji ide u sljedeči utorak, a dotoga bu valjda i čvaraka :p
Čujemo se prije ;)

ma bit će, naravno da će bit, a možda i nestanu do utorka...:rolfer::rolfer:;)
sranje, mislim da radim u utorak, nisam siguran, budem provjerio još, ali ako sigurno dolaziš, lako ja nađem zamjenu... ;)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,324
ma bit će, naravno da će bit, a možda i nestanu do utorka...:rolfer::rolfer:;)
sranje, mislim da radim u utorak, nisam siguran, budem provjerio još, ali ako sigurno dolaziš, lako ja nađem zamjenu... ;)
javim se kad bum znal sigurno ;)
 

drmr

Član
Tu od
28 Ruj 2009
Poruka
688
Radite li krvavice,netko od Vas? ili tlacenice?
Kod nas su krvavice uvijek bile ispred kobasica. Stari i ja se podavimo u njima doslovce :rolleyess:
 

Žuti

Član
Tu od
29 Lis 2008
Poruka
609
Radite li krvavice,netko od Vas? ili tlacenice?
Kod nas su krvavice uvijek bile ispred kobasica. Stari i ja se podavimo u njima doslovce :rolleyess:

Kod nas su krvavice obavezne prilikom klanja , mada sam ja više za kobasice :heart: . Ja sam svoje kolinje obaviu u prošlu subotu 3 kom. 135 , 140 i 108 kg . Ali moram odraditi još dva , i gotovo za ovu godinu.
 

zvonis01

Član
Tu od
2 Ožu 2009
Poruka
792
ja u ponedjeljak dva od 180 i jednog što je malo podivljao za kuline i seke,a idu i krvavice i švarglovi
 

Najnoviji postovi

Na vrh