• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

KOLINJE - - - izrada suhog mesa, kobasica i ostalih stvari od mesa

M

maksica6

Guest
Prosli tjedan je na Tv u ,emisija o kuhanju bilo natjecanje o kuhanju i jedna nasa cura je kuhala jelo u koje je stavila kulen,i sve su kuhari lijepo ocijenili ali s e zeznula u pripravku safta u koji je isla ta rolada ,tak da je nazalost ispala.
 
P

Picek

Guest
maksica6 kaže:
Prosli tjedan je na Tv u ,emisija o kuhanju bilo natjecanje o kuhanju i jedna nasa cura je kuhala jelo u koje je stavila kulen,i sve su kuhari lijepo ocijenili ali s e zeznula u pripravku safta u koji je isla ta rolada ,tak da je nazalost ispala.
ma joj to bih ja sve u tunguziju poslao..
stavljanje kulena u kakve šnicle, tjestenine ili bogte pitaj što je svetogrđe..
kulen se ne stavlja u ništa, kulen je samostalno jelo i kao takav je najbolji.. :x
kao da miješaš rakiju s vodom da bi dobio više rakije.. može se naravno ali zašto pobogu? :(
 
B

brundalo

Guest
Ima li netko recept za izradu kobasica od ovcjeg i kozjeg mesa? ako budu dobre slijedi nagrada u istima :lol:
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
nemojte mi reci da je tolika kriza pa se ni kobasice vise ne prave :lol:









e060.gif
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Najbolji dio kolinja 8) Vidim ima ih podosta, koliko kg ako ni tajna
 

bole

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
642
kodvas nema zime uz ovakvu prehranu ................. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,585
bole kaže:
kodvas nema zime uz ovakvu prehranu ................. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Ma naravno...napucaš se toga, flašu vode od 6-7 litara uz sebe i cjeli dan piči oranje!
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,293
Marko355 kaže:
bole kaže:
kodvas nema zime uz ovakvu prehranu ................. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Ma naravno...napucaš se toga, flašu vode od 6-7 litara uz sebe i cjeli dan piči oranje!

Pa da se žaba robi u želucu :lol: :lol: :lol:
 
I

imt odra

Guest
kod mene u petak kolinje kolju se tri komada po 130 kg zanima me jel zna netko di ima za kupiti onaj pištolj za stoku i koliko para dođe :roll:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
tibor88 kaže:
nemojte mi reci da je tolika kriza pa se ni kobasice vise ne prave :lol:

Čuj, napiši recepte za te tvoje stvari. Ovak na slici izgleda kak iz ozbiljne industrije. Moram to dojti probati (sreća kaj nisam predaleko trenutno).
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
hehe :)
jos su na dimu, tako da je degustacija za koji tjedan.
recept nije nikakav poseban, vise manje sve od oka i po ukusu.

kupovna crijeva 45, smjesa je otprilike pola domaca pola divlja svinja mljeveno nesto na sitnu nesto na krupnu resetku. soli 2,3% + jos saka do dvije cini mi se. malo secera za boju, domaca ljuta paprika, biber, bijeli luk samljeven u kasu da se bolje promjesa i to bi ugrubo bilo to. u drugu smjesu je stavljeno nesto muskatnog orascica i jos neke kerefeke, ali neznam tocno sta. pravljene su u nedjelju pa bas nisam bio prisutan duhom :blackeye

ugl sve osim soli se stavlja od oka, promjesa, proba pa dodaje jos po potrebi. nikakav poseban recept..
 
A

AGRIPLUS65

Guest
imt odra kaže:
kod mene u petak kolinje kolju se tri komada po 130 kg zanima me jel zna netko di ima za kupiti onaj pištolj za stoku i koliko para dođe :roll:

imas po zeljezara i placi cjena od 200 kn na dalje.
 

zvonis01

Član
Tu od
2 Ožu 2009
Poruka
792
tibor88 kaže:
hehe :)
jos su na dimu, tako da je degustacija za koji tjedan.
recept nije nikakav poseban, vise manje sve od oka i po ukusu.

kupovna crijeva 45, smjesa je otprilike pola domaca pola divlja svinja mljeveno nesto na sitnu nesto na krupnu resetku. soli 2,3% + jos saka do dvije cini mi se. malo secera za boju, domaca ljuta paprika, biber, bijeli luk samljeven u kasu da se bolje promjesa i to bi ugrubo bilo to. u drugu smjesu je stavljeno nesto muskatnog orascica i jos neke kerefeke, ali neznam tocno sta. pravljene su u nedjelju pa bas nisam bio prisutan duhom :blackeye

a zašto ovo,to mi ispada kao štrudla sa šljunkom? :evil:
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
a050.gif


ajde da probam ovako. uz sastojke koji su prethodno nabrojani, dodano je malo muskatnog orascica i vjerovatno jos neki zacini ali neznam tocno koji..
 
T

Tomazy

Guest
evo jedan copy paste recept molim mišljenje i posebno ono na kraju sa soli češnjakom i heljdinim brašno? zna ko od vaših starih kaj više o tome? ja bi neš takvog probal napraviti a bojim se bacanja novca... i podsmjeha :oops:
10 kg svinjetine,
2 kg govedine bez kosti (but),
3 kg hrptene slanine,
30 dag soli,
3 g salitre,
3 žlice šećera,
10 srednje velikih glavica češnjaka,
2 žlice istučenog papra,
1 žlica istučenog kima,
prema ukusu muškatnog oraha
Uzmemo odležano svinjsko meso od buta ili lopatice. Odstranimo mu svu masnoću i narežemo na duguljaste komade. Složimo na koso položenu dasku i ostavimo na hladnom 1 do 2 sata da se meso dobro ocijedi. I goveđem mesu odstranimo masnoću, kožice i žile, i ostavimo ga da se ocijedi. Slaninu narežemo na sitne kocke, posolimo i dobro promiješamo. Polovicu svinjetine također narežemo na sitne kocke a drugu polovicu krupnije sameljemo. Govedinu sameljemo kroz najsitnije rupice u stroju za mljevenje. Sve troje izmiješamo dodajući mješavinu istučene salitre i šećera. Oljušteni češnjak vrlo sitno sameljemo ili istučemo, prelijemo ga s pola litre vode i ostavimo pokrivenog oko 2 sata. U međuvremenu narežemo crijeva (goveđa ili konjska) na komade odgovarajuće dužine, zavežemo ih na jednom kraju i načinimo petlje za vješanje. U mesni nadjev umiješamo sok od češnjaka i začine. Mijesimo ga od 1/4-1 sat, da postane mekan, elastičan i povezan kao tijesto. Ako se uslijed miješanja ugrije, moramo ga ohladiti prije no što njime nadjenemo crijeva. Prilikom nadijevanja pazimo da u crijevima ne ostanu zračni mjehurići. Napunjeno crijevo zavežemo vrpcom. Salame objesimo koji dan na zračno mjesto da se ocijede a masa slegne. Ako je potrebno, zavežemo ih odozgo. Deblje i duže salame povežemo vrpcom. Objesimo ih 3-4 dana u hladan dim a zatim na zrak.
Nadjevene salame dobro je povaljati po stolu da zrak izađe i nadjev se poveže. Ako je potrebno, salamu još jednom zavežemo. Suhe salame uvaljamo u mješavinu soli i stučenog češnjaka te u heljdino brašno.
 
T

Tomazy

Guest
ajde pa baš niko nema ništa za reč ajde slavonci ja bi izbacio ove salitre ili kaj već.
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
gleda a nevidim.. nema ljute paprike?
mislim zavisi kako tko voli, ali jbs kobasice ako nisu barem malo ljute :)
 

Najnoviji postovi

Na vrh