• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

KOLINJE - - - izrada suhog mesa, kobasica i ostalih stvari od mesa

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
Pozdrav, slijedecu godinu svinjokolju hocu docekati spremniji.
Namjeravam praviti stroj za mljevenje mesa u kombinaciji stroj 22-ka i elektromotor sa reduktorom, pitanje je koji je optimalna broj okretaja stroja, da mogu traziti takvu kombinaciju motora i reduktora.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Imaš gotovih reduktora koji imaju prihvat kao mašina za meso .
Obićno su pužne konstrukcije odnosa 1:25-30 .Na njih se spaja motor od 1400 okretaja .
Neki tipovi tih reduktora imaju na sebi kvačilo tako da štiti mašinu od kostiju ili prstiju (možda)
big-429724_mas-i-red.jpg
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
Puknuti ti si bas svestran, ima te u svim temama kao Mirko Miocic, svaka cast.

Taj sam reduktor vidio u Slavonskom brodu, nije bas ni jeftin, a cini mi se nije bas ni pouzdan jos plus treba motor. Ja u ponudi ima neke elektor motore snage oko 500W sa reduktorima (80-100 EURA), monofazni nije veliko, ovaj podtaka mi je od koristi, znaci nekih 50-60 okretaja u minuti bi trebalo da imam na izlazu.
400 - 500 W bi trebalo biti vise nego dovoljno da pokrece 32-ku na ovom broju okretaja.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
evo ovaj je s kvačilom
http://www.protok.hr/

Reduktor R22/R32

Reduktor je namijenjen pokretanju mesoreznica R22 ili R32 pomoću električne bušilice snage min. 300W ili elektromotora snage min. 500W,
no isto tako može se koristiti za okretanje ražnja uz pomoć lanca i lančanika.
Prijenosni omjer je 1:26.

Cijena: 399 kn
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
Malo mi je cijan visoka s obzorm da imam u ponudi motor sa reduktorom za 80 EURA, i nije puzni prijenos koji ja bas i ne volim, tu ima trenja, a posljedice trenja su trosenje radnih dijelova, mozad i nisam u pravu, ali mi je cijen i dostupnost ovoga prihvatljiva, ali isto tako bitan mi je ovaj podatak prijenosnog odnosa, hvala.
Upsut kad vec govoris o prstima ja jos nosim zavoj od proslogodisnje svinjokolje, radio sam sa mesoreznicom R22 koja ne povaci meso najbolje pa sam malo prstima gurao da ide bolje i u par navrat mi puzni prienos dodirivao prste, ali nista, ja se oslobodio i jednom kad je dohvatilo kaziprst osjekolo ga do pola nokta.
kirurzi nisu nista radili, malo mi samo kost zahvatilo, uglavnom obnovilo se mozad je kraci za nekih pola cm nego inace, ali 2 mjeseca zarasta.
Tako preporucam svima koji imaju nesto ovakovo oprez na vrijeme.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,703
išel danas malo u pregled da vidim kak se suši i špek je više nego zadovoljavajući.
bar meni ljepo izgleda


uh,dobro izgleda....mljac..
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Malo mi je cijan visoka s obzorm da imam u ponudi motor sa reduktorom za 80 EURA, i nije puzni prijenos koji ja bas i ne volim, tu ima trenja, a posljedice trenja su trosenje radnih dijelova, mozad i nisam u pravu, ali mi je cijen i dostupnost ovoga prihvatljiva, ali isto tako bitan mi je ovaj podatak prijenosnog odnosa, hvala.
Upsut kad vec govoris o prstima ja jos nosim zavoj od proslogodisnje svinjokolje, radio sam sa mesoreznicom R22 koja ne povaci meso najbolje pa sam malo prstima gurao da ide bolje i u par navrat mi puzni prienos dodirivao prste, ali nista, ja se oslobodio i jednom kad je dohvatilo kaziprst osjekolo ga do pola nokta.
kirurzi nisu nista radili, malo mi samo kost zahvatilo, uglavnom obnovilo se mozad je kraci za nekih pola cm nego inace, ali 2 mjeseca zarasta.
Tako preporucam svima koji imaju nesto ovakovo oprez na vrijeme.
To je bilo kad si slikao ono gdje vrtite kardanom traktora ?
E da , obavezno napravi povišenje ulaza i guraj meso nekim alatom kako to rade u mesnici .
Meso treba izrezati u rezance kakve guta mašina ..ja ih režem poprijeko tako da su žile i opne što krače .
Ove godine sam spićkao love za industrijsku mašinu ... u šajbama i noževima .
Đukci su izbušili rupe na šajbi po vanjskom obodu tako da ih nož ne pokriva .
Pa traži novi veći nož , taj je nož zapnjao po kučištu ..koma ..
Kineske šajbe opće nisu brušene ..samo je odrezana na pilu , još se vide risevi i podrezana je ..
Jbg to ne vidiš jer je umorana u masni papir ..ma vidiš ali tek kad dođeš doma .
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
nabavio lektro motor trofazni od 550W, preradio ga zbog prakticnosti na monofatni, motor je 1400 okr/min, a na izlazu reduktora ima 119, reduktor je robustan, sa ravnim zupcanicima. Mislim da nece biti prebrz i da bi trebao sa svojih 400W da pogini masinu R32.
Gdje kupiti kvalitetnu i pouzdanu masinu R32, od kog proizvođaca, da je uklopim sa motorom.
 

vimi

Aktivni član
Tu od
9 Stu 2008
Poruka
532
evo malo slika kako se to u dalmaciji radi
 

Prilozi

  • Picture_038.jpg
    Picture_038.jpg
    31.6 KB · Pregleda: 1,786
  • Picture_039.jpg
    Picture_039.jpg
    45.9 KB · Pregleda: 1,554
  • Picture_040.jpg
    Picture_040.jpg
    41.3 KB · Pregleda: 4,626
  • Picture_042.jpg
    Picture_042.jpg
    47.6 KB · Pregleda: 1,930

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
evo još dvije

Koje dvije?

Ovak bez vješanja je kod mene prije bili redovito. Samo ga nismo otvarali s trbušne strane nego s leđne. Prvo ogulimo špek (slaninu), pa izvadimo hrtiše (kralježnicu) itd.
 

vimi

Aktivni član
Tu od
9 Stu 2008
Poruka
532
Koje dvije?

Ovak bez vješanja je kod mene prije bili redovito. Samo ga nismo otvarali s trbušne strane nego s leđne. Prvo ogulimo špek (slaninu), pa izvadimo hrtiše (kralježnicu) itd.

mi kad otvorimo trbušnu stranu nju obrezujemop i u sol pa na dim i to zovemo povismenka
 

Prilozi

  • Picture_041.jpg
    Picture_041.jpg
    44.4 KB · Pregleda: 393
  • Picture_043.jpg
    Picture_043.jpg
    41.2 KB · Pregleda: 303

vimi

Aktivni član
Tu od
9 Stu 2008
Poruka
532
evo malo i mehanizacije za meso i zadnja slika plača za trud
 

Prilozi

  • Picture_196.jpg
    Picture_196.jpg
    40.5 KB · Pregleda: 471
  • Picture_195.jpg
    Picture_195.jpg
    39.2 KB · Pregleda: 479
  • Picture_194.jpg
    Picture_194.jpg
    48.3 KB · Pregleda: 470
S

slavek

Guest
evo malo kolinjskog veselja i kod mene.


Uploaded with ImageShack.us
moja malenkost:


Uploaded with ImageShack.us
tast:


Uploaded with ImageShack.us
i finalni proizvodi:


ostalo nisam uspio slikat (krvavice i švargle) jer mi je krepal mobitel a ovo je slikano kod tasta u Virovitici a ostatak je doma.sutra ih slikam na stolu u konzumnom obliku.
 

Jajo

Član
Tu od
13 Pro 2010
Poruka
351
Doslo vrijeme da se pozbavaimo i ovom temom, zanima me kakvu pilu kupiti za presijecanje na svnijske polutice po kicmi, dosadilo mi vise lupati sjekirom.

http://www.youtube.com/watch?v=72Budd6dcrg

Ja već godinama režem sa ovakovom pilom http://www.lorencic.hr/0cache/0a9967d8c43b621ac3deb604d9aa6f11.jpg samo zamjenim list pile sa sitnim zubima i polovica kao iz Gavrilovića (osim glave nju režem sa satarom kao i do sada) naravno ovo je samo primjer jer je moja puno jeftinija verzija kupljena za cca 200 kn u Obi-ju dodatno sam kupio duži lit pile za piliti daske, ma izrezo sam s njom i drva i prasaca ko u snu.
 

Jajo

Član
Tu od
13 Pro 2010
Poruka
351
ko je proizvodjac te tvoje, da pogledam u obi imaju li jos uvijek

PowerPlus ali to je bilo prije 2 godine uvjek imaju nešto slično samo može biti drugi proizvođač nije bitna marka samo neka radi i da je jeftina. Kod kupnje provjeri dali ima za nju pojedinačnih pila za kupiti gledaj kraj pile koji pričvršćuješ u pilu postoji par fela kao i kod ubodne pile.
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
pošto dolazi kolinje :partyman:molio bi ako ima neko kakav recept za dobar kulen ,da napiše da si mogu malo usporediti svoj da vidim šta bi bilo prihvatljivije i objašnjenje koje točno meso ide u kulen ako neko zna da riješim neke nedoumice.:prayer:
 

Najnoviji postovi

Na vrh