• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

KOLINJE - - - izrada suhog mesa, kobasica i ostalih stvari od mesa

imbro

Član
Tu od
1 Srp 2010
Poruka
448
Subota kod mene

pc040329.jpg


pc040344.jpg


pc040346.jpg


Ništa novoga ,al da se i ja malo pohvalim.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
svidja mi se sistem za dizanje!
pogotovo sto je rijeseno padanje hidraulike..
 

drmr

Član
Tu od
28 Ruj 2009
Poruka
688
Evo malo zezancije da se malo nasmijemo uz ove odlicne fotke gore.

Što su to čvarci,pitam ja Vas???
















Odg.: Bomboni od svinje :supz:
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
ilegalac a što je to šuljevi
kod mene se bjeli luk prokuha i zgnjeći i to se dodaje mesu i dobro izmješa
hemeroidi:mrgreen::mrgreen::mrgreen:
joj ljute li ti paprike:mrgreen::mrgreen::mrgreen:
sjediš na wcu i gorke suze liješ
 

Matej936

Član
Tu od
15 Ožu 2009
Poruka
268
Mi smo klali skoro...
Jedno svinjče oko 270 KG i jednu polu svinje od 250 KG..

114 KG mljevenog mesa, stavili smo 2% soli, 1.02% Domaće ljute paprike, luka, i malo šećera...
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Evo zadnji sastojak u proizvodnji kulena ali isto važan :)
paprika3p.jpg

paprikap.jpg

paprika2g.jpg

Prodaje se naravno, ako je netko profesionalni proizvođač šaljem gratis za uzorak :)
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Naravno :) Vjerovatno najbolja paprika koja je na tržištu, ne zato što je moja, nego što je rasla na foliji sa ajvarušom. Totalno skupa proizvodnja, napucana kalijem, miriši na metre :) Volio bi da uzme neki profesionalac da je ocijeni. Poz
 
T

Todi

Guest
Evo zadnji sastojak u proizvodnji kulena ali isto važan :)

Prodaje se naravno, ako je netko profesionalni proizvođač šaljem gratis za uzorak :)


moze jedan uzorak:prayer::roll:
 

vimi

Aktivni član
Tu od
9 Stu 2008
Poruka
532
hemeroidi:mrgreen::mrgreen::mrgreen:
joj ljute li ti paprike:mrgreen::mrgreen::mrgreen:
sjediš na wcu i gorke suze liješ

aha
vjerovatno to bolčje znaju koji su upoznati sa njima, ja fala bogu nisam
 

vimi

Aktivni član
Tu od
9 Stu 2008
Poruka
532
koliko sam ovdje vidio pretežno svi radite slično kobasice, krvavice...
u mom kraju se krvavice malo drukčije rade neznam ima li još netko da tako radi
kod mene se u krvavice stavlja krv, pulenta ( žganci) , grožđice, klinčići, oraščići, cimet, šečer,loj koja se prije toga ufriži, korica od limuna i sl. i tako se to izmješa i puni to je ubiti kod nas kao trajni kolač i mi to zovemo Bodulske krvavice ( otočne)
a uši, oglavinu sušimo na dimu kao rebra i kobasice
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
E, a u mom kraju se svinji da obilna posljednja večera koja se uglavnom sastoji od šrota kuruze, hajdinska kaša, začinjeno sve sa paprom, mljevenom paprikom, pimentom...i onda se drugi dan samo vežu krvavice, koje mi zovemo čurke:finga:
....e al je bilo zabavno dok je kolega curi iz Bosne rekao da mama sprema čurke....:rolfer:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Kontam pošto je ta paprika ?
Kako se melje takva paprika ?
Koje minimalne količine šalješ?
Kako se ta paprika čuva i koliko može stajati da se ne "pokvari"
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Paprika 100 g - 7 kn. Važem koliko hočeš. U Srbiji je 58 kn/kg u Baranji 100 kn/kg. Ja sam odabrao neku sredinu jer mi je prva godina i ne znam kakav proizvod imam. Zato provociram da je najbolja, ne bi li nekom prekipilo i zatražio na test :)
Sušena i mljevena je kod Šandora u Lugu tamo je to običaj i znaju zanat. Ta usluga ispadne oko cca 30 kn/kg (Šandor je jedan od skuplji, ali je bio i slobodan).
No ja sam prije sušare po starinski nanizao je na konac i sušio na blagom propuhu bez sunca, sumnjam da joj sunce treba u toj fazi ;)
Šaljem besplatno 100 grama za reputaciju, ostalo po dogovoru.
Paprika se baš i ne može čuvati, ali sam čuo da ekip astavi u zamrzivač i imaju je nagodinu. Bolja je varijanta vakumirka i u zamrzivač ;) Onda bi mogla imati rok trajanja nešto duži. Može i kompezacija :) Sve varijante samo da vidim jel ima to potencijala :)
 
T

Todi

Guest
Cijena je povoljna,cujemo se za na godinu,
sad sam narucio preko prijatelja slavonsku papriku, 500 grama 50 kuna,
napravili smo kobasice i salame pa cemo vidjeti , uglavnom za sad sam zadovoljan ljutinom,a kasnije kad se posuse onda ce se vidjet jel proizvod u potpunosti uspio
 

Najnoviji postovi

Na vrh