• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

KOLINJE - - - izrada suhog mesa, kobasica i ostalih stvari od mesa

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,703
kod mene se nogice i repovi obavezno sole
a mtd što ti je to pažulj
čiko je to slikovito objasnio.....:D
dok smo okacili kobasice odojak se lepo ispekao a onda se fino castili
sigurno u pečenjari....:scratch
 

dulebdp

Član
Tu od
21 Ožu 2011
Poruka
246
naravno u mojoj pecenjari kum je bio zaduzen za pecenjehttp://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=VWno9fm5otUhttp://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=iVugG1K8y9c#t=7s
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Meni kičma otpala ovih dana, pala dva preko 200 kila kod mene i dva preko 150 kila kod tasta, a prije toga me još u leđima uhvatilo. Nego jel netko zna nešto o onoj termičkoj obradi mesa ili kako se već zove ono kuhano carsko meso i šunka, odnio sam 20 kila u mesnicu i već režemo pomalo, jel se to mora spremiti u škrinju ili ?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Meni kičma otpala ovih dana, pala dva preko 200 kila kod mene i dva preko 150 kila kod tasta, a prije toga me još u leđima uhvatilo. Nego jel netko zna nešto o onoj termičkoj obradi mesa ili kako se već zove ono kuhano carsko meso i šunka, odnio sam 20 kila u mesnicu i već režemo pomalo, jel se to mora spremiti u škrinju ili ?
To je polutrajni prizvod , dakle u frižider ili pojesti .
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,703
Šaljem ja lokaciju (ako sam pogodio kuću) a ako smo provalili u susjedovu sušaru nema veze, opet smo na dobitku :mrgreen:

a možeš pogoditi i
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
evo i mojih kobaja....

ej stari, ove kobase kaj su u crvenom crijevu, ja čuo da je to crijevo za polutrajne kobase, da ne pušta zrak. Jel ima kaj istine u tome?

i od kolko pajceka su te kobase, ja sam iz jednog dobil 22kg smjese
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,703
ej stari, ove kobase kaj su u crvenom crijevu, ja čuo da je to crijevo za polutrajne kobase, da ne pušta zrak. Jel ima kaj istine u tome?i od kolko pajceka su te kobase, ja sam iz jednog dobil 22kg smjese

nemam pojma,imao sam godinama u njima i nikakvih problema,to su od derma varaždin...
ove prozirne sam kopio u gastro marktu,a ove crvene sam kupio u belavići u trgovini jer mi pofalilo....:madmana:
ove godine sam imao 3 pajceka i imal sam cca. 55 kg. smjese......
 
Posljednje uređivanje:

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
tako su mi rekli mesari da je to crveno crijevo za polutrajne proizvode,
prvo njih konzumiraj, za svaki slučaj ;)

ak trebaš pomoć, čiko i ja bumo se žrtvovali :weedman:

evo moje se suše, malo je bio mrak kad sam slikal:

dsc04152jz.jpg


dsc04151w.jpg
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,703
ak trebaš pomoć, čiko i ja bumo se žrtvovali :weedman:
evo moje se suše, malo je bio mrak kad sam slikal:
]

u to nisam ni sumnjao....:lol:
jel se to meni čini ili ove godine imaš manje kobasa.....?
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
hehe, ja još donesem za :drinkers: i di češ bolje :lol:

15 komada po cca 1250g... + parići jedno 2kg
samo jedan pajcek je bil, a ostavil sam obje šunke...

prošle godine sam od jednog pajceka imal 12 kobasa fi 60
sad imam 6 kobasa fi 60 (cca 1330g), a 9 kobasa je fi 55 (cca 1250g)
 

čiko

Član
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
266
ej stari, ove kobase kaj su u crvenom crijevu, ja čuo da je to crijevo za polutrajne kobase, da ne pušta zrak. Jel ima kaj istine u tome?
I nama su tako rekli za crvena crijeva. Za naše domaće "debele" kobasice su bolje ona bijela crijeva, bolje prolazi dim i vlaga u/iz kobasice, tako kaže mesar-kobasičar kojeg sam pitao
ak trebaš pomoć, čiko i ja bumo se žrtvovali :weedman:
Nemam ništa za dodati na iznad napisano :weedman:

Mtd vi koristite čačkalice za vezanje? Mi koristimo one plastične vezice za struju i odlično drže.

Budem slikao naše u sušioni kada stignem :p

Edit: Evo slike kako to izgleda
 
Posljednje uređivanje:

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,703
Mtd vi koristite čačkalice za vezanje? Mi koristimo one plastične vozice za struju i odlično drže.

da,u kurcu su kad tako moram reć,kineska sranja,ne može ni crijevo probiti,pucaju ko šašave.....
vidiš,o vezicama nisam ni razmišljao,pametno malo,vidiš da je dobro piti kakao.....:lol:
 

čiko

Član
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
266
vidiš,o vezicama nisam ni razmišljao,pametno malo,vidiš da je dobro piti kakao.....:lol:
Misliš "pojačani kakao" :lol:

To mi je rekao mesar sa posla, htio sam ga još neke stvari pitati ali pauza za kavu kratko traje :madmana:
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,703
Misliš "pojačani kakao" :lol:

To mi je rekao mesar sa posla, htio sam ga još neke stvari pitati ali pauza za kavu kratko traje :madmana:
da,pojačani naravno....:lol:
znači,crvene idu prve u potrošnju,a ostale u vakum....
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
da,pojačani naravno....:lol:
znači,crvene idu prve u potrošnju,a ostale u vakum....

ako mesari znaju kaj pričaju, ja bih tako napravio, kaj je sigurno, sigurno...
 

Najnoviji postovi

Na vrh