• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

KOLINJE - - - izrada suhog mesa, kobasica i ostalih stvari od mesa

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
A jooj..taj holesterol...negovori ništa...
dobara ti je ova medicina...:D
sad se krka i pije,,,pa posle nove godine svima loše, nemožes disati...
Pečenjara extra odrađena, sve pohvale!
Al kako fercera? Kako vuče dim napolje?
Jer mi se čini dimnjak nizak u odnosu na krov kuće, dal vraća nazad?

pozzz joe!
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
Ma nisam puno komplikovao oko pecenjar, kojekavi mehanizmi ya izvlacenje pecenke vani, malo je otvor na knap, ali ne rasipa puno toplotu i mozda zato ne vraca dim nazad, zadovoljan sam.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,703
power,zašto nisi stavio dimnjak na prednju stranu ložišta pa bi išao ravno,ili ide pokoso da ne dimi po kući.....
jel to ražanj stoji pokoso u ložištu pošto ne vidim rupe sastrane...:scratch
inače,kompletan dojam je za 5...
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
dimnjak je na sredini pecenjare, a ova slika , pecenje zeca je iz bratove pecenjare, i meni se nesto cini ukoso, kod mene je ravno, pogon sa motorom je vani (strana gdje vise kukuruzni klipovi), naprijed oslonac na stalak,
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,703
da,ovako se ne vidi......
meni još jedino fali ražanj da bude sve u kompletu.....
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
Manji komadi mesa, kosti kobascie su suhe, sad je problem kako to uskladistiti, do sad sam drazao u hladnjaku, medjutim nije to to, zanima me kakva je situacija sa vakumiranjem, koje vakumirke mozete preporucit po nekoj solidnoj cijeni, ima nas vise pa bi smo zajedno kupili neku malo bolju, imate li prijeloga i iskustava
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,703
i ja sam je gledao da je kupim,čitao sam da je dosta dobra...
 

čiko

Član
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
266
do sad sam drazao u hladnjaku, medjutim nije to to, zanima me kakva je situacija sa vakumiranjem
Misliš u zamrzivaču (po domaće škrinji) na cca -18°C?
Što češ onda vakumirat? Zavežeš u vrečicu ili ako imaš onaj običan stroj za varenje vrečica koristiš njega i to je to.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
ma suhe kobasice kad spremim u hladnjak nakon par mjeseci vec vise nisu dobrog okusa
 

čiko

Član
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
266
Hmmm :scratch
U čemu ih sad spremaš kada idu u hladnjak? Bez ičega, vrečice ili...?

Oprosti ali nisam razumio. Spremaš ih u hladnjak na +4°C ili zamrzivač na -18°C?
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,343
Naravno ja šećer na kraju :)

DSC01671Kopiraj.jpg


DSC01679Kopiraj.jpg


DSC01675Kopiraj.jpg


DSC01682Kopiraj.jpg


I malo zezancije :D

DSC01678Kopiraj.jpg
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
zanima me zašto palite svinje a ne šurite sa vodom jeli to bolje ili je neki drugi razlog to su moji jednom radili dok sam bio mali ali se nesječam raloga .
 

Najnoviji postovi

Na vrh