• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

KOLINJE - - - izrada suhog mesa, kobasica i ostalih stvari od mesa

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,703
neznam kako je kod vas al meni se kobasice nekako slabo suše ove sitne od domačih crijeva još su jako mekane a uredno sve na tavanu na propuhu da nisam u nečemu fulao

ne,tak je i kod mene,jednostavno je pretoplo....:twisted:
 

Toma083

Član
Tu od
15 Ožu 2011
Poruka
102
sad sam bio kod bake i njezine kobasice suhe tvrde jestive a moje mekane cmoljave kaže mi ona da su moje slabo podimljene i da se zato slabo suše mi smo ih dimili 3 puta ko i svi drugi jeli vi imate kakvih sličnih iskustava sa dimom i dali se bolje suše ako su jako špodimljene
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,703
da,ali to je već druga......:scratch
morat ću pojačat stražu oko svojih.....:lol:
 

čiko

Član
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
266
jednostavno je pretoplo....:twisted:
Kod jednog čovjeka davno sam vidio da ih je stavio u onaj veliki hladnjak (na kojima piše Coca-Cola, Jamnica, Jana itd.) jer je isto bilo preeeetoplo. Hladno je, ventilator vrti...za prvu pomoć je poslužilo, doduše bila je mala količina kobasa :blackeye
 

zeko2511

Član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
144
A gdje je ovaj dio na prsima što fali?

to je odrezano za špek za sušit...kad se dobro osuši za prste polizat...a galge...to su deda i stari radili...homemade...dignu bika od 800 kila...to je max isproban
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
-2511-

ajde kad uhvatiš vremena samo da izmjeriš dužinu te ruke i visinu od hidraulike do poteznice gdje je zavarena da si i ja tak nešt složim,imam tubingovih cjevi pa bi od njih napravio
 

zeko2511

Član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
144
-2511-

ajde kad uhvatiš vremena samo da izmjeriš dužinu te ruke i visinu od hidraulike do poteznice gdje je zavarena da si i ja tak nešt složim,imam tubingovih cjevi pa bi od njih napravio
može...ići ću valjda sutra kod bake pa izmjerim i nacrtam ti kak to izgleda sa svim mjerama
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
evo jučer smo skratili muke dvema gicama da se ne pate u kriznoj godini,da se ljubitelji životinja ne bi žalili omamili smo ih po propisu

Uploaded with ImageShack.us a tu je i pomočno sredstvo od 2,5 kg za inspekciju

Uploaded with ImageShack.us,malo ručne snage i evo gice na galgama

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us,valjalo je upotrjebiti manualni pogon jer ova Čehinja voli da je dobro napunjena

Uploaded with ImageShack.us,provjerena ekipa je radila na odmjeravanju sastojaka

Uploaded with ImageShack.us,i mlada snaga hvata se posla,

Uploaded with ImageShack.usevo domačih krvavica i kobasica bez aditiva i onih E,samo domača kemija i bijeli luk made in china

Uploaded with ImageShack.us,

Uploaded with ImageShack.us
 

čiko

Član
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
266
evo jučer smo skratili muke dvema gicama
evo domačih krvavica i kobasica bez aditiva i onih E,samo domača kemija i bijeli luk made in china
Kad se može doći u provjeru tih krvavica i kobasica? Na slikama fino izgledaju ali detaljna analiza se mora osobno obaviti :mrgreen:

I što nisi najavio da će biti kolinja? Došao bi pomoć, nisam se dovoljno vrtio oko stola i kotla ove sezone
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
pa čuj krvavice mogu odmah u tepsiju a kobase tamo za jedno 2-3 mjeseca dok dobiju malo propuha na tavanu,samo moram postaviti zamke za sitne kučne tatove koji kad god nepaše dnevno jelo sjure se na tavan sa nožem i smanjuju količinu lagano:rolfer::rolfer:
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
a ne punimo punilicu made in Hungary,ne radim ja kulene i te finoče jer nitko mi ne daje sistem ,a meni su i kobase ok ali pojedinci tu kod mene rade kulen i buđole ali to im je tajna posla,tak da se baš ne uzbuđujem previše zbog tog,znaš onu šta imam sa time klimam:partyman::partyman:
 
G

GROF

Guest
., Narode moj!, dragi moji forumaši!, evo DA se i ja malo pofalim kako mi to delamo u mom Ličkom kraju - Jezerane - Jezerani!!! ... ., ako me pitate zač se nevididu glavni i finalni proizvodi???., stvar je jasna, zeka - peka me va blesava tehnika., tako DA, ovo ča sam uspil ovjekovječit, ovde je.-



Uploaded with ImageShack.us




Uploaded with ImageShack.us




Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us




Uploaded with ImageShack.us


., veliki pozdrav svim nadasve vridnim forumašima - mesarima!, ki?, - koji?, deladu izvaredno i po domaći IZVORNE i vrhunske delicije!., poseban pozdrav na izvornosti i orginalnosti forumskom prijatelju ajkuli!!!., aj Bog!, čitamo - pišemo se ...
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh