• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

KOLINJE - - - izrada suhog mesa, kobasica i ostalih stvari od mesa

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
ooooo Grofeeeeee ove sličice će znatno ubrzati trenutak našeg viđenja.:weedman:

Kad ti ja budem pričao kako smo mi pravili čvarke i kobasice prošle zime,ima da pukneš od smijeha.A niko od iskusnih kolega nije mogao pomoći jer je bilo oko Božića pa su svi bili zauzeti.
Čak nisu neki htjeli ni probati jer su mislili da mi nemamo pojma o tome jer nam je to bilo prvi put. Ali oni koji su probali odmah su pitali pošto je kila....

Čvarke smo sin i ja doručkovali svaki dan dok nismo ispraznili posudu.A kobasice sam iznosio na stol samo kad je neko poseban bio prisutan,inače sam sve sa sinom ja spucao preko zime,i jedno mogu reći,jest da je po Kuranu zabranjena svinjetina i alkohol,ali ja to nisam nikad pazio i mogu reći da u normalnim količinama svinjsko meso u dodatku sa bijelim lukom itekako igra ulogu pri zdravlju. Nema grlobolje,nema temperature za djecu...
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
sve je zdravo u razumnim količinama,
problem je kaj smo ili nerazumni ili zbog straha od nerazumnosti apstiniramo tijelu potrebne sastojke... :)

:partyman:
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,703
problem je kaj smo ili nerazumni ili zbog straha od nerazumnosti apstiniramo tijelu potrebne sastojke... :)

:partyman:

ne govori u množini.....:butthead:
budi karakter....:lol:
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
:rolfer: :rolfer:

nego, kad ćemo na degustaciju?

dsc04151w.jpg
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
posto se svi hvale, sto bi ja bio bolji od vas :mrgreen:

12012012527kopiraj.jpg


12012012529kopiraj.jpg


12012012532kopiraj.jpg


dvije su vec pale
n010.gif
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,343
Uh, moj stari je prestao radit seke, ali dobro ima kobasica. A gdje su tvoje, pošto ih ne vidim na slikama, ne radiš ih ili? Uglavnom puno seka hahaha..
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
nama su to sve kobasice. tj ovo zovemo salame posto su u debljem crijevu.
ista smjesa kao kobasice samo ova crijeva. tanke radimo za kuhat, pec i za variva tako da odmah idu sa dima u skrinju.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,703
nama su to sve kobasice. tj ovo zovemo salame posto su u debljem crijevu.
.
kojeg su promjera,moje su od istog crijeva promjera 45 i 55 mm..
 

čiko

Član
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
266
nego, kad ćemo na degustaciju?
posto se svi hvale, sto bi ja bio bolji od vas :mrgreen:
Tu se hvalite a meni niste ni do koljena :lol:
Balkon je zakon, hrana uvijek pri ruci a i susjedi neka jedu pogledom :finga:


To je kad nemaš vlastitu sušionu za meso, a i gdje bi ju stavio možda na krov zgrade :lol:
Ove godine su na pravom mjestu ;)
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
glavno da se snadjes ;)

a mogu si mislit kako susjedima krulji u zelucu kada vide sta susis na susilici :lol:
 

čiko

Član
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
266
a mogu si mislit kako susjedima
Susjedi su još bolji :lol:
Jedan ima bačve za vino u podrumu, drugi ima roštilj i kotlić u garaži, da ne nabrajam dalje...:lol:
Čak je bio čovjek koji je vodio kravu na pašu na zelene površine u ulici :rolfer:
 

Najnoviji postovi

Na vrh