• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

KOLINJE - - - izrada suhog mesa, kobasica i ostalih stvari od mesa

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
e kolege dali ste čuli večeras opet bila neka studija da sve više od 50 grama prerađevina od crvenog mesa i slanine povečava za nekih 20% opasnost od raka gušterače,pa zato vi sve vaše prerađevine dajte u dobrotvorne svrhe našima u sabor a ja budem riskirao pa kak bude biče:partyman::partyman:,Grofe nadam se da radi ove tvoje slikice ne budeš zaradio privatnu tužbu nekog ekološki reformiranog psihopate:rolfer::rolfer:
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
14012012544kopiraj.jpg


e060.gif


prvi pogled na ovaj link je dovoljan da vidimo treba li ili ne jesti meso :mrgreen:

http://magazin.net.hr/ljepota/savjeti/page/2011/11/29/0249006.html
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Pozdrav svima!
evo i mojih prerađevina od vegetarijanske gujde::rolfer:

@farmervg - kakvi su ti spajdermani?
nisam to video nikad...šta je to, i od čega se pravi?...:scratch

a ti...@tibor88...prestani zajebavati narod sa tim slikama od Φ40/45...samo što mi nije pozlilo...:lol:
:rolfer::rolfer::rolfer:

pozzz joe!
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
:lol:

hehe, evo obecajem da kobasice vise necu stavljat.
mozda budjolu, slaninu.. :p :blackeye

a040.gif
 

zeko2511

Član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
144
Pozdrav svima!


@farmervg - kakvi su ti spajdermani?
nisam to video nikad...šta je to, i od čega se pravi?...:scratch

a ti...@tibor88...prestani zajebavati narod sa tim slikama od Φ40/45...samo što mi nije pozlilo...:lol:
:rolfer::rolfer::rolfer:

pozzz joe!


spajdermeni su ti buđole...kolko se meni čini po slikama...a rade se od komada mesa....cijeli komad mesa staviš u mrežicu i pacaš...kad se podimi i osuši režeš ko šunku

mi smo isto danas radili kobasice od divljaka,al su samo zamješane sutra se budu nadjevale...bude onda slika
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
takoje spajdermeni su buđole a stvil sam ih u najlonke inače idu u debela crijeva 120 samo ih nisam ove godine našao meso ti ovako ne upije onu čađu od dima i puno je sočnije još ako su najlonke od susjede onda je buđola ludilo....
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
:lol:
hehe, evo obecajem da kobasice vise necu stavljat.
mozda budjolu, slaninu.. :p :blackeye
Šalim se naravno,,,morao sam ići jest nešto ...:rolfer:
Ma samo ti stavljaj, divota je videti tako nešto...

@zeko2511 & @farmervg - neznam ni šta su buđole...
ali sudeći po sastavu, i načinu pripreme...auuu, pa to bude bolje i od šunke, nema da zapinje nož kod seckanja...:supz:

pozzz joe!
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
jebote miš ova ljeva na slici ko baba mrakača a ova desna još može proči jer znate onu da probirač dobije partvišom po kičmi:finga::finga:,nego ove buđole su garant neispravne pa daj adresu da obavimo neškodljivo uklanjanje nusproizvoda od pokojne pikače:partyman::partyman:
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Mali update ;)


Ne treba kordinate sigurno ih vidiš :mrgreen:
A ove godine su blizu tebe, možda i opet prolaziš uz njih ;)


AAAAAA namirisao sam ja njih.ali sam prvo mislio da ja to sebi umišljam.:mrgreen:
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
hehe samo sljedi miris, nemreš fulat :lol:

e ljudi, na kolko stupnjeva počnu letit muve?!?!
da znam šunku zamotat na vrijeme :)
 

čiko

Član
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
266
Mislim da na nekih 15°C počinju bit aktivne :scratch
Najbolje da napraviš drveni okvir i na njega staviš fasadnu mrežicu i šunke unutra. Tako smo mi radili
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
to je ona plastična mreža? kaj ni to otrovno?
baba ogradila guske s tim, glupe guske pojele mrežicu i krepale...

misli sam kupit metalnu, pocinčanu, je skuplje... al nemreju miši progrist :lol:
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
to je ona plastična mreža? kaj ni to otrovno?
baba ogradila guske s tim, glupe guske pojele mrežicu i krepale...

misli sam kupit metalnu, pocinčanu, je skuplje... al nemreju miši progrist :lol:

ako možeš nabavi onu sitnu mrežicu koju imaju sita za sijanje brašna.nije skupa,jaka je i nema prolaska ničemu osim zraka i dima.
 

čiko

Član
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
266
to je ona plastična mreža?
To je neka vrsta tekstila.
Najbolje da ih odneseš župniku i da ih stavi u zvonik. Debeli zidovi hladno je, na visokom je pa ima vjetra a onu vibraciju i zvonjavu teško da nešto živo izdrži. Tako su neki radili :lol:
ako možeš nabavi onu sitnu mrežicu koju imaju sita za sijanje brašna.nije skupa,jaka je i nema prolaska ničemu osim zraka i dima.
Vidiš nije loša ideja. Znam kako to izgleda, čak sam pomagao mijenjati ih a stare su se bacale. Da sam to znao prije :madmana:
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
ako možeš nabavi onu sitnu mrežicu koju imaju sita za sijanje brašna.nije skupa,jaka je i nema prolaska ničemu osim zraka i dima.

ključna riječ, samo kaj kod mene uvijek završava sa "kn"...
htio napravit drveni okvir, veli stari da će miši progrist, željezni pretežak, aluminijski preskup...

a čelična sitna žica, ajme majko, mislim da je oko 100kn kvadratni metar...
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
ključna riječ, samo kaj kod mene uvijek završava sa "kn"...
htio napravit drveni okvir, veli stari da će miši progrist, željezni pretežak, aluminijski preskup...

a čelična sitna žica, ajme majko, mislim da je oko 100kn kvadratni metar...


ma nije vjeruj mi nekošta toliko.bagatela.neznam sad koliko sam ja platio tu mrežicu ali vjeruj nije vrijedno razmišljanja o cijeni koliko je povoljno.

a drveni okvir možeš napraviti i mrežicu iz vana zategneš ko na reketima za tenis. i može miš grickati koliko hoće
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
bit će žena vesela, odem u željezaru par šerafa kupit, i uvik oko 300kn račun napravim....
ima tog alata kaj još nemam doma, pa cijela hrpa :lol:
 

Najnoviji postovi

Na vrh