• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

KOLINJE - - - izrada suhog mesa, kobasica i ostalih stvari od mesa

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,343
Ma radimo i tako, ali većinom sada u zimi palimo. A dok palimo mogu jest kožu :D :D
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
ovo prvi put vidim,jeb.. prvo pomislio neka zajebancija( pomislio:palite slamu neki običaji za završetak kolinja,a ono svinja u slami),to negdje smrdi ko vrag,pa jel to onda kožu sa šunki skidate da možete sušiti ili to ide tak s kožom u pac
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,343
Da, sa kožom ide. Ništa to ne smrdi, a dok je dobra slama bolje napravi nego vruća voda. Dva puta popalimo svake strane i to je to. Ostružemo, operemo dobro i na viljuškar. Sad ovako stoje polovice u garaži i sutra mesarenje pravo i kobasice :D
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
a kako kad pravite krvavice u njih ide malo koža,onda ih još kuhate s glavama ili te kože vi i nestavljate
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
kako meni to ruzno izgleda.. to paljenje. i onda jos miniwash :lol:

termometar, voda oko 90stupnjeva, ovisno o velicini i udri.. ali dobro, svatko radi kako zna. i kako je obicaj u njegovom kraju.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,343
E majke mi neznam. Prošle godine ih nismo slagali, a bogme se ne sječam. Vidjet ću sutra jer ove godine budemo.
 

Jajo

Član
Tu od
13 Pro 2010
Poruka
351
Ma radimo i tako, ali većinom sada u zimi palimo. A dok palimo mogu jest kožu :D :D
Bravo prijatelju ovo nisam vidio od mladosti, podržavam novotarije ali one nemoraju uvjek biti i bolje. Moji su pretci tako svinje palili i imaš pravo koža se može jesti maltene sirova a u krvavicama dolazi do punog izražaja. Stare običaje treba njegovati i iskustva i znanja prenositi na djecu. Nagodinu ja koljem crne slavonske iz vlastitog uzgoja pa ću po ovoj staroj metodi kolinje obaviti. Pozdrav iz Siska od jednog Groma svim Kumovima.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,343
Gotova svinjokolja. :D

DSC01684Kopiraj.jpg


DSC01685Kopiraj.jpg


DSC01687Kopiraj.jpg
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
čuj Antonio pošalji ti meni kučni broj onako na pp pa ja idem često kroz Gradac pa da malo kušamo ove nezdrave proizvode,što se tiče palenja to je zakon samo več godinama se furi a meni paljena koža i malo soli mljac,znalo je svinjče ostati brzo bez kože ,prednost je i lagano gulenje kože od slanine a krvavice imaju puno bolji ukus jer koža ima malo mirsia po paljenju,uglavnom dali ste si truda ,nadam se da zaštitari i zelenjaki nisu negdje špijunirali:partyman::partyman:
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,343
Pa meni je baš super ovako, u krvavice stavljamo kože. Samo dođi, kak ideš prema Marofu na lijevoj strani narančasta kuća.
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
ja ove godine nisam stigo praviti kobasice i baš mi je krivo,ali zato je divljač u pajcu pa krajem januara u sušanu.mljac mljac
 

lujo16

Član
Tu od
15 Velj 2011
Poruka
46
Nekad se i kod nas palilo. Sad nema ni prave slame. Balirana od pšenice ili ječma. Prije je bilo slame od raži. Žela se ručno. Radili su se snopovi, koji su se čuvali za kolinje. Najbolja stvar kod toga je bila da su se prvo pojele uši i rep, koji su bili pečeni. Hladetina je bila bolja s pečenim kožicama.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
vec treba spremati meso, tako da cu ja brzo morati da nesto kupim

juce cijeli zagreb obisao, telefonirao, elipso je jedini ima te smartvac vakumirke ove po cijeni od 900kn, i nigdje ni jedne sve se rasprodale, ostala samo slabija varijanta po cijeni od 600kn, tak da nista nisam kupio, kobasice jos cekaju.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,703
juce cijeli zagreb obisao, telefonirao, elipso je jedini ima te smartvac vakumirke ove po cijeni od 900kn, i nigdje ni jedne sve se rasprodale, ostala samo slabija varijanta po cijeni od 600kn, tak da nista nisam kupio, kobasice jos cekaju.

pa kaj ne kažeš,ima kod mene u d. resi ovaj za 900 kuna,mislim da još nije prodan
 

dado 1

Član
Tu od
10 Stu 2008
Poruka
185
juce cijeli zagreb obisao, telefonirao, elipso je jedini ima te smartvac vakumirke ove po cijeni od 900kn, i nigdje ni jedne sve se rasprodale, ostala samo slabija varijanta po cijeni od 600kn, tak da nista nisam kupio, kobasice jos cekaju.

zalij u mast i nema bolje i jeftinije vakumirke
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
pa kaj ne kažeš,ima kod mene u d. resi ovaj za 900 kuna,mislim da još nije prodan

akcija je prosla sad ce biti 999kn, samo sto ih nema, cekam da dodju, u kojoj trgovini ih ima osimm jos u elipsu
 

Toma083

Član
Tu od
15 Ožu 2011
Poruka
102
neznam kako je kod vas al meni se kobasice nekako slabo suše ove sitne od domačih crijeva još su jako mekane a uredno sve na tavanu na propuhu da nisam u nečemu fulao
 

Najnoviji postovi

Na vrh