• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

KOLINJE - - - izrada suhog mesa, kobasica i ostalih stvari od mesa

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,311
Katastrofa kako su niske cijene, zbog toga sve manje ljudi hrani za prodaju, barem kod nas.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,311
Za prodaju ak se hrani tradicionalno ne vjerujem da se isplati, dok mogu za sebe ćemo imati a onda nažalost kupovina
 

ŽeljkoKa

Iskusan lik
Tu od
18 Stu 2020
Poruka
569
Dosta kolega sa posla koji su donedavno hranili su odustali i sad kupuju u mesnici meso.. I sam već godinama tako radim jer mi je domaće prase neisplativo... Platim po 16-17kn hrpu stvari koje ne trebam i moji doma ne jedu a fali mi ono kaj jedu. Kupim plećke i špeka za kobase, carskoga za sušit, 2 manja buta za sušiti, od vratine buđolu koju složim i tak...
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Npr meni se ne isplati kuruzu sijat, al ju sijem jer sam bedast i kaj mogu.
Platim 300 kuna sijanje, platim, 380 špricanje, platim 400kuna kombajn, platim umetnjak, platim sjeme a na kraju dobim kuruze niš.
Tak je i sa pajcekima, neko veli domaće je domaće, je al danas su vremena da ljudi gledaju kaj im je jeftinije.
 

senpai

Aktivni član
Tu od
23 Lip 2020
Poruka
806
dragi ljudi slažem se svama. na ovom svetu se ništa ne isplati. čak ni umrijeti. najjftiniji sprovod je cca 10000 kn. ako pokojnik ima zaostale dugove ti dugovi ide na djecu. jedino je riješenje da svi zajedno umru.
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,708
Ha gle! Posijao sam ručno oko 200 kukuruza kokičara. Umjetni sam platio 30 kuna, zalijevao, plijevio, a bilo je tu i oranja, frezanja.....
I na koncu dobio oko 3 litre kukuruze
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,422
Npr meni se ne isplati kuruzu sijat, al ju sijem jer sam bedast i kaj mogu.
Platim 300 kuna sijanje, platim, 380 špricanje, platim 400kuna kombajn, platim umetnjak, platim sjeme a na kraju dobim kuruze niš.
Tak je i sa pajcekima, neko veli domaće je domaće, je al danas su vremena da ljudi gledaju kaj im je jeftinije.
Ne obradis kako treba, ne sijes na vrijeme, ne spricas na vrijeme...kako bi onda ista dobio

Neznam, rekel je ak trebam pajceka po 16kuna ima, nema ga kome prodat.

Kako se ne isplati kupit svinju po 16 kn?

Pa naravno, jer ovo se ne isplati.
 

Marko1986

Dobro znana faca
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
770
Decki, pogledajte malo cijene svinja na njuskalu pa vam se ove cijene od 16-17 kn budu cinile astronomske. Ja sam prije 3 tjedna doma nesto klal po 13 kn s obradom. Bez obrade nema sanse, a mesari su nekih 10- 12 kn za prvu klasu.
Smijesno je reci, al u malom svinjogojstvu su ostali samo zaljubljenici kak sam i sam. Svjestan sam da nema nikakve koristi od toga, al bas da ni jedno svinjce nemam, nemrem si ni zamisliti. Trenutno da bi bil na nuli po ovoj cijeni soje i kukuruza cijena tovljenika bi trebala biti minimalno 12 kn
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Ne obradis kako treba, ne sijes na vrijeme, ne spricas na vrijeme...kako bi onda ista dobio



Kako se ne isplati kupit svinju po 16 kn?
Pa kako got ja obradio kuruze uvijek isto dobim, a to što dobim skuplje sve ostalo platim, ne ispalti se nikako. Isto je sa svinjom, kupiš jednu nije ti dosta, od jedne ništa nemaš, ne ispalti se ko got kaj priča neko.
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,181
Mi doma imamo i prasce i perad, 2-3 ovce, donedavno bilo kaza, a bit će ih opet ako bog da, i vinograd, i žitarice, i koje šta drugo, i idemo u firmu, i sve nam se isplati. Ja nekad pomislim kad bi povlačio crtu na sve i računao dal se isplati, vjerojatno ni iz kreveta nebih trebao ustati.
 

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,622
Svinje hranim na malo i ajmo reći na "starinski" način. Nemam krmaču nego sam kupoval odojke. Hranu imam svoju, bez soje, al sam miješal 5-10% koncentrata. Kroz godine kak sam si vodil evidenciju, prosjek kaže ovako.
Kila žive vage me koštala 9kn.....ali, kaj veli @Marko1986 trik je u obradi. Prodaval sam u polovicama 20 kn/kg, ekvivalent 16,5kg žive vage. Još su se neki čudili kaj nije više. Velim to je na male količine, za unapred poznate kupce.

E sad, jel razlika od 7,5 kn/kg dobra zarada ili nije dajem vama na izbor.
Ali istina mogel sam ležati u krevetu i reči da se to ne isplati
 

vlastel

Aktivni član
Tu od
30 Sij 2019
Poruka
512
Ljudi, 16 kn, kaj je ponuđeno Kupljencu, je za živu vagu. Polovice se ove godine naručuju po 22 kn/kg. Naravno, Zagorje, i za ljude koji kupuju svake godine u domačiji. Prošle godine su svinje do 170 kg bile 15, odnosno 20 kn polovice. Pravi kupci naravo daju još bar 100 kn za klanje.
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,239
A kako od krmaca bude dobro meso a one su jos starije
Krmača je nešto drugo, krmače za razliku od muških obnavljaju meso i to je nešto sasvim drugo. Prem da ni to ne koljemo. Čak i selu rijetko ko kolje za sebe
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,910
Probajte napraviti kobasice za kuhanje bez nitrite soli iz mesa kupljenog u trgovačkim lancima. Normalno, nešto morate i zamrznuti. Ako napravite danas, već u trećem mjesecu budete vidjeli što će se dogoditi,bez obzira što budu u škrinji na -21 celzijus.
 
Na vrh