• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

KOLINJE - - - izrada suhog mesa, kobasica i ostalih stvari od mesa

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,915
Meni se dogodilo da promjene okus i počinju"vuči" na užeglo, jednostavno nije to više to.
 

ŽeljkoKa

Iskusan lik
Tu od
18 Stu 2020
Poruka
569
Hm kad bolje razmislim u pravu si, to se i meni događalo prije kad sam pariće stavljao i najlon vrećice za zamrzavanje i onda ledio... Kobase koje dugo stoje u škrinji izgledaju kao pasji drek kad se snjeg otopi. Od kad vakumiram nema problema.
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,915
Probao i vakumirati,pa smrznuti,ali i to nije Bog zna što. Možda ja negdje griješim ali sumljam u meso. Pogledaj sliku od neki dan,to nije bilo meso iz trgovačkog lanca.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,441
Zasto zamrzivac nakon vakumiranja?
Danas otvorena iz vakuma ista kao i nakon susenja.
IMG_20211110_174626_5.jpg
Okusom i mirisom.
U podrumu stajala, dva mjeseca preko ljeta u frizideru.
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,915
Budem probao u frižideru, možda slika vara, ali izgleda da ti je u sredini drugačija. Zbog čega se to događa. Inače govorimo o preradi mesa iz trgovačkih lanaca.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,968
Sa ovim nožem marke Icel najradije radim dok ima posla za njega.



A ovi u kuču nejdu mada sad vidim da mi jedan fali.

 

ŽeljkoKa

Iskusan lik
Tu od
18 Stu 2020
Poruka
569
Kako radite kobase za kuhanje? Imate neki posebni recept ili ista smjesa kao za suhe? Tu kod mene se rade standardne češnjovke i varijante razne uglavnom soli 2 do 2.5% (jer se dio iskuha) mljeveni crni papar po želji, voda od češnjaka ili vino. Par dimova i onda na zraku kratko pa u vakum.
 

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,650
Ja za kobase za kuhanje radim ko inače mirodije, jedino stavim više masnog u smjesu. Kad se podime i skuhaju malo te masti otiđe pa da ne ostanu presuhe kad se skuhaju
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504

Viduka OPG,​

na izgled jako slične mojima. (y) :ppozdrav:

U sušenim može biti dodano masnoće, Najbolje tvrdog špeka, a saftnost kod onih za kuhanje dobijem dodavanjem vode i s više kvalitetne slavonske slatke paprike. Za sušenje radim beršline (brže se formiraju jer ne treba vezati), a za kuhanje frčem u krug i vežem koncem. Najviše volim ka iz kuhane kobase prilikom rezanja izađe safta da si možeš kruh nasaftat. 🥰
 

frchlopeer

Član
Tu od
18 Ožu 2019
Poruka
86
Jel ima netko od vas, ili znate nekog da prodaje samo table špeka s rebrima (carsko) i lopatice za daljnju obradu?
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,864
Bjež od trg. centara. Susjed kupio špek (kolega mu radi u mesnici) za mast i čvarke i sve morao baciti. Špek se nije mogao otopiti, a mirisssssss i cucki odustali
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,533
Bjež od trg. centara. Susjed kupio špek (kolega mu radi u mesnici) za mast i čvarke i sve morao baciti. Špek se nije mogao otopiti, a mirisssssss i cucki odustali
Čovijek pita ja odgovorio 🤫 a nanjemu da odluči
 

Marko1986

Dobro znana faca
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
777
Toga carskoga se pojede na stotine tona i jedan izdvojeni slucaj ne znaci nista. Ruku na srce, s hrvatskim placama kaj bi vi kupili, prase s crijevima, dlakom i svim zivim otpadom po 14 -15 kn ili gotovo carsko po 17 kn???
Zalosno, ali to je nasa realnost.
Mi koji jos mozemo i zelimo za sebe i svoju obitelj odhraniti meso ( nebitno koje vrste) postajemo rijetkost.
Imas u sklopu Pika Vrbovec mesnicu, znam da kolju, mozda je nekaj svjezije nego u shoping centru
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,717
Prase očišćeno je kod nas 16-17 kuna. Tako da onda živo izađe oko 12 kuna kila.
Žalosno je da se kupuje u trgovačkim centrima.
 

Najnoviji postovi

Na vrh