• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

KOLINJE - - - izrada suhog mesa, kobasica i ostalih stvari od mesa

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Tak se nekad delalo i to su bila jako fina rebrica..... neznaš jel su bolja suha pa nožičem strugati do kosti ili kuhana u grahu kakav sam jučer mlatil.
Uffff, buncek sam samo probal
Ne mislim na to..nego gledaj ovaj gore film?..

E sad za špek kako ti pariš nema veze..eli tko to suši do kraja taj površinski neravni sloj se zasuši..i to nije baš najlakše za jelo.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,015
E sad za špek kako ti pariš nema veze..eli tko to suši do kraja taj površinski neravni sloj se zasuši..i to nije baš najlakše za jelo.
Slažem se, to je katastrofa kak je tvrdo. Da ti bum iskren zato ga i parim. Poslije ga možeš po želji još u neko jelo staviti i skuhati.
Mi smo uvijek ostavljali malo masnoče koja je ispod rebara a onaj dio ispod je išel pod bijeli špek koji se obično kotural po ledenici do idučeg. Na ovaj sad način se sve pojede.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Kaže mali šef meni, "Čuj, dobre su kobasice, ali su vruće." ali ih svejedno piči kao smoki. Pa da mu napravim idući puta malo blaže.

Mislim si ja, ma vozim se za jedan šaraf kad mi fali, da neću za njega...

I nebilo mi teško, otišao u Špar i uzeo 5kg leđa s kostima i kožom. Taman dobio 3.5kg mljevenog za tih nekih 16€ koliko me izašlo i napravio malom šefu njegove kobase, naravno on je bio glavni majstor. Odmah smo jednu bacili va špaher da se ispeče, eno ga, ne može dočekati 😂😂😂

IMG_20240124_152815.jpg
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,701
Jako lijepo...
Mi smo tek imali kolinje, meso je v pacu, a kobasice još sutra na dimu, pa na propuh. Samo me strah da ih ne napadnu sjenice (do sad, hvala Bogu, nisu).
 

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,252
Ja po staroj tradiciji uvijek oko dana republike..racunam da salamama treba oko 3 mjeseca..a vec sad ide toplo...
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,037
Spremno za vakumiranje... Slanina sljedeći tjedan
View attachment 69610
Ovaj komad leđa je za moju ženu sretan u obrok porcije. To ona voli jesti... A volim i ja zato su malo veće porcije.

To vakumiramo svaki komad posebno.

Rebra samo stavim u vrećicu i u zamrzivač, to je za kuhanje. Ali ih odvojim prije jer mi je lakše tako iz zamrzivača.
 
Na vrh