• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kombajni za kukuruz, za žito ...

B

Bobo

Guest
Bas sam htio pitati sto kad na kraju ostane manje od zahvata hedera, a to je UVIJEK slucaj ;)

I kako taj hektarmetar zna recimo kad okreces na uvratini da ne broji, moras ga nekako zaustaviti od trena kad izadjes iz otkosa, dok ne udjes u drugi? To mi se nekako cini blesavo, ali za usluge vrsiti, dusu dalo.

Recimo, kad ides u rikverc na njivi, i onda odbrojava okretaje kotaca, pa ne znam koliko je taj nacin mjerenja siguran, ako broji i te okretaje kotaca? I jos me zanima kako na kraju bude otprilike tocan?

Puno pitanja, ali nadam se da ce biti jednako toliko odgovora ;)
 
K

KRESO

Guest
ma ja mislim da bi to trebali mjeriti preko nekakvog GPS sustava , :blackeye
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Meni to uvjek radi prvu godinu dok kupim kombajn iz Austrije, a poslje neće jer ima u njemu neka baterija koja se mora mjenjati. To ti je povezano s onom "kutijicom" na krovu kabine.
Al svejedno mjerač površine ne koristim jer nebi imal pol ljudi kojima kombajniram ;) :mrgreen: .
@Bobo
Ne mjeri na okretanjima, jer ima senzor(na grlu) koji isključi mjerač dok digneš heder.
Širinu moraš stavit manje nego što ti je kosa jer nemožeš lovit točno 3.60 koliko ti je i kosa.
 
K

KRESO

Guest
DF&Torpedo kaže:
Meni to uvjek radi prvu godinu dok kupim kombajn iz Austrije,
a ti furaš strojeve iz austrije jel imaš stalno nešt na lageru ili po naruđbi dovoziš?
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Nemam ništ, samo sebi vozim. I sad kupujem jedan kombajn.
Ak nađem nešt novije prodat ću manjeg Toplinera 4065.
Moj kum Miro ti ima za prodat uvjek, mogu ti dat broj.
 
K

KRESO

Guest
ma to ti moj stari non stop nešto gleda i obilazi te trgovce sa strojevima
mislim da ga onda moj stari zna jel je ima 4075 i neki heder od 5m
a kolko cjeniš svoj kombajn? ako nije tajna
 
K

KRESO

Guest
to je 192ks ? to mi je super kombajn jel si zadovoljan sa njime?
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Zadovoljan sam sa oba dva,4065 je 192ks 4x4 i malo mi je slab dok ga stisne pravi divljak ko ja, a 4075 je jači 224ks taj ide ko vrag.
 
R

ROKI

Guest
Bobo kaže:
Bas sam htio pitati sto kad na kraju ostane manje od zahvata hedera, a to je UVIJEK slucaj ;)

I kako taj hektarmetar zna recimo kad okreces na uvratini da ne broji, moras ga nekako zaustaviti od trena kad izadjes iz otkosa, dok ne udjes u drugi? To mi se nekako cini blesavo, ali za usluge vrsiti, dusu dalo.

Recimo, kad ides u rikverc na njivi, i onda odbrojava okretaje kotaca, pa ne znam koliko je taj nacin mjerenja siguran, ako broji i te okretaje kotaca? I jos me zanima kako na kraju bude otprilike tocan?

Puno pitanja, ali nadam se da ce biti jednako toliko odgovora ;)

Bobili čim digneš heder on automatski prekida mjerenje dok ga nespustiš u radni položaj. ;) A u Claas-u Lexion-u znam da možeš unijeti širinu otkosa.
 
B

Bobo

Guest
Ova vrsta elektronike nije vitalna za rad kombajna, traktora, neceg treceg, tak oda se komotno moze i pokvariti ako hoce. U svakom slucaju je hektarmetar ogromna pomoc ljudima koji rade usluzne poslove...

Ja imam srece, pa ljudi ovdje kazu mjeru njive u hvat, pa ti racunaj po svojoj tarifi... i cim se posao zavrsi, placanje na njivi. Ima par iznimaka, no 95% ljudi su uredni i posteni po pitanju davanja/trazenje usluznih radova.
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Bobo kaže:
Ova vrsta elektronike nije vitalna za rad kombajna, traktora, neceg treceg, tak oda se komotno moze i pokvariti ako hoce. U svakom slucaju je hektarmetar ogromna pomoc ljudima koji rade usluzne poslove...

Ja imam srece, pa ljudi ovdje kazu mjeru njive u hvat, pa ti racunaj po svojoj tarifi... i cim se posao zavrsi, placanje na njivi. Ima par iznimaka, no 95% ljudi su uredni i posteni po pitanju davanja/trazenje usluznih radova.
Pa nije problem proračunat cjenu usluge u hvate. Ako bereš jutro po 500kn, podjeliš 500 sa 1600(jutro ima 1600 hvati) i dobiješ cjenu branja po hvatu.

500/1600=0,3125 kn/hvat
 
B

Bobo

Guest
Pa znam preracunavati...

Htio sam reci da jako malo ljudi ovdje hoce prevariti kombajnere... Jer ako ih prevare, nagodinu im nitko nece htjeti doci. Bilo je takvih slucajeva, a pametni su naucili na tudjim greskama.

Nisu znali da kombajnerov otac ide njivom i koraca iza njega i za svaki slucaj ju mjeri "u grubo" ;)

Kazem ako nekome ispadne da je usluga kombajniranja 1235Kn, netko ce reci to je 11250, drugi ce ti dati koliko trazis. Vjerujes ti njima, vjeruju oni tebi...

Ovdje kombajneri nemaju nekih problema oko naplate usluga.

Hektarmetar na kombajnu je dobar kad se ide na velike table raditi usluzno, ili kod covjeka kojeg ne poznas... tocno mu izmjeris njivu, i to je to...
 
R

Ratarko

Guest
Krivo bobo , hektometar u kombajnu je potrebniji kod malih parcela nego kod tabli.
Ja sam svoj hektometar isplatio u jednom danu vrševine po malim njivama.
 
B

Bobo

Guest
Vis, a ja sam bio ubjedjen u obrnuto...

Na koji nacin na malim parcelama on moze pomoci? Valjda znas koliko je jutro od oka? Ili hektar?

Cak i ja to znam u grubo procjeniti... Tebi je malo teze, jer ti znas "od oka" jel ima 50 ili 100 hektara u tabli ;)
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Ratarko kaže:
Krivo bobo , hektometar u kombajnu je potrebniji kod malih parcela nego kod tabli.
Ja sam svoj hektometar isplatio u jednom danu vrševine po malim njivama.
Slažem se s Ratarkom...
Znam za površinu svih tabli u mojoj općini, a sitne parcele neznam. Al prije je bilo varanja, sad više ne, jer stari je mjerio kod par ljudi koji su varali, pa su se i drugi splašili. Al ako me čovjek i prevari za nešt sitno niti se ne zamaramo... imam takve jedno dvije mušterije.
 
M

mladen

Guest
aaah metrovka je zakon okac ti nju na vidno mjesto nek je svako vidi paces vidjet dal se smije usuditi da slaze. jebiga u sezoni sto parcela po dulum nek slaze svako to je 100 duluma po 1o e to je 1000 e e pa bas to i nije za bacit.
 
R

robert

Guest
stara serija case af 2388 axial flow,s novim tipom hedera

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

new holland

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.
 

Najnoviji postovi

Na vrh