• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kombajni za kukuruz, za žito ...

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
Re: Kombajni za kukuruz, za žito ...

Ratarko kaže:
ÄŒitao sam na nekom stranom forumu da se tu Fendt ipak malo zaletio . Kažu ljudi da je to trebao biti kao najbolji kombajn ali ispalo je da nije ni prvi , ni drugi a niti treći po redu ... Mislim da u HR nema tih kombajna , moooožda da se neki kombinat zaletio pa uzeo jednoga ali čisto sumnjam . Meni ništa bolje od Deutz-Fahra ne treba . Moj novi kombajn će biti DF iz Županje . Opet ide ona krilatica kupujmo domaće , ha :lol:

znači ništa od fendta, ja sam mislio da će biti dobri pošto su im traktori odlični,,

ma deutz je zakon!! još naš pa milina, kakvog misliš uzeti??toplinera ili??
 
R

Ratarko

Guest
Re: Kombajni za kukuruz, za žito ...

Ne mislim uzimati novi kombajn . Kada dođe na red zamjena kombajna onda ću definitivno uzeti novi DF iz Županje . Ne mislim ići na TOP model sa 330 KS nego na nešto umjerenije .

Ono što sam vidio u tvornici u Županji me se stvarno dojmilo .
Kombajni imaju kvakitetu , po meni je samo farbanje odnosno antikorozivna zaštita bila upitna kod tih kombajna iz Županje . Sada je to riješeno sa novom linijom za bojanje . Druga stvar što mi se neizmjerno sviđa je jednostavnost DF kombajna gledano sa tehničke strane . DF kombajni su jako malo napredovali u zadnjih 10 godina a to mi se baš sviđa . Još uvijek tu nema one kompliciranosti kao kod drugih kombajna . To mi daje neku sigurnost jer vidim da ovi moji stari DF kombajni idu bez greške a novi su upravo toliko napredovali sa tehničke strane koliko normalan čovjek može pratiti . Definitivno imaju mene za mušteriju u dogledno vrijeme .
 
S

sapat

Guest
Re: Kombajni za kukuruz, za žito ...

definitivno mislim da je df iz županje najrealnija kupnja, pogotovo zbog nabave dijelova... a cijena, kakva je cijena?
 
R

Ratarko

Guest
Re: Kombajni za kukuruz, za žito ...

Dijelove ti ne smiju dati iz Županje , moraš ih naručiti regularnim putem preko trgovine/servisa i to traje ...ALI... budi mušterija i biti će i dijelova :D ... sve bi se odradilo u roku ODMAH , pogotovo u sezoni !

Deutz Fahr 5690 sa kosom od 6 metara ( ili malo više , zaboravio sam ) koštao je dlaku više od 130.000 € + PDV .
To je najjači model , da se razumijemo . Meni osobno takav kombajn ne bi trebao , bio bi mi dovoljan od 230 ili max. 260 KS . Uspoređujem sa ovim svojim od 170 KS i 4.80 metara kosom , on mi ide super , smo da ima malo duža sita a po pitanju motora je više nego dovoljno snažan . Ne grije se nikada , niti za najtoplijih dana tako da smatram da bi mi 300 + KS bilo nepotrebno , jedino ako bih uzimao 7.20 metara kosu .
 
S

sapat

Guest
Re: Kombajni za kukuruz, za žito ...

...mi uzimamo dijelove u županji u nekoj trgovini, većinom sve imaju odmah...

za top model mi neizgleda tako puno, ali zbilja nema potrebe za takvim strojevima(ja bar nemam i onaj moj mi je velik) i hederi su dovoljni od 4,80 (i s njima je negdje mučno za prolaziti)
Jel to cijena samo sa žitnom kombinacijom?
 
R

Ratarko

Guest
Re: Kombajni za kukuruz, za žito ...

Da cijena je bez kukuruzne opcije .

Vi sigurno kupujete u Klarusu u Županjni jer i ja tamo idem često - Obrisan neispravan link.
 
S

sapat

Guest
Re: Kombajni za kukuruz, za žito ...

e da tamo i u Vinkovcima slakcoomerc (malo reklame-trebali bi se izboriti za neki popust) :D
 
R

Rajtek

Guest
Htio bih kupit kombajn, sa oba hedera. Imam 30 Ha zemlje i obično sijem 12 ha kuruze, i 12 ha pšenice, neš soje, oko 5 ha a ostalo lucerna, pa sad neznam ni sam kaj bi za te površine bilo najbolje. Nemislim niš preveliko kupovat, neki manji DF kolko sam pročital tu na forumu, to bi bila najbolja kupnja. Uglavnom svake godine mi oko 2000€ ode na kombajniranje,a kolko se to več godina radi kak je Lijepe Naše, več sam(a i moj pokojni otac) nekom otplatio dobar novi kombajnčić. Uglavnom kombajn mi treba za moje potrebe, a uslužno kolko stignem, tak da si pokrijem gorivo i djelove. Molim vas za savjet kaj bi bilo najbolje i kolko bi me to došlo. Unaprijed Vam se iskreno zahvaljujem.
 
Z

zrine892

Guest
za početak ti preporucam zmaja....da naucis neke stvari i dijelovi nisu skupi...a kasnije recimo kad budes maher za kombajne onda malog fahra,new hollanda tako nesto bolje...jest zmaj spor ali barem za prve ruke...ja imam zmaja vec 12 god i nikako da ga promijenim...a nadam se da ga ni necu prodavat...
 
S

Simon1980

Guest
ja bih 142
al znaš kako ti je sa kombajnom...kad ga jednom kupiš...onda ti dođu mušterije i na kraju jedva stigneš svoje da ovršiš! a onda to dovodi do kupnje večeg kombajna itd.... :mrgreen:
 
Z

zrine892

Guest
142 ili 141....pa cijena im se krecu oko 30,000 kuna...sve ovisi na kakvog naides...barem ja tako mislim da se krecu...
 
R

Ratarko

Guest
Eeee nemam takvu spravicu ... kod mene je drugačije na oba kombajna :|
To je u biti hektometar a sada da li može raditi i neku dodatnu funkciju nisam siguran ... za čega bi bilo ono drugo dugme sa lijeve strane skroz u donjem redu ... ona strelica što ide u krug ???
Da li ti radi taj hektometar , pokazuje brojke na ekranu ?
Isto tako da li imaš na grlu onaj magnet što uključuje hektometar a na zadnjim kotačima one cicaboce što daju impulse koliko se kotač vrti ?
 
K

KRESO

Guest
ma to je taj LH1000 što D&F Torpedo kaže (barem mislim)
da imam na zadnjem kotaču onaj magnet-senzor za brojanje okretaja kotača
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Moraš tu na opciji gdje je krug unesti opseg kotača u cm, neznam točno koliko izmjeri si.
Onda gdje su strelice(lijevo-desno) stisneš, i uneseš širinu zahvata staviš 340 cm.
I na kraju stisneš Ha (mjerač površine), i onda bi trebal mjeriti površinu. I svaki put dok dođeš na drugu parcelu mjerač poništavaš(vraćaš na nulu) s tipkom 0/c držiš ju 5 sekundi.
I imaš drugi mjerač Ha+ isto radi kao i Ha, al njega ne poništavaš svaki put već samo na početku dana ili sezone(tak da znaš koliko si sveukupno napravio).
Ako stisneš km/h onda ti pokazuje brzinu.
A opcija gdje ti naslikan sat, on ti mjeri vrijeme koliko dugo radiš.
 
B

Bobo

Guest
Ona strelica u krug bi trebala znaciti "reset"...

A 100% da postavis ovu sliku uredjaja na farmphoto da bi u par sati dobio odgovor sto je to, cemu sluzi, kako se postelava i kako ga popraviti, te koliko je uredjaj dobar ;)
 
K

KRESO

Guest
hvala! baš ću probati , ( neznam kada) pa ću vam javiti dali funkcionira :blackeye
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Bobo kaže:
Ona strelica u krug bi trebala znaciti "reset"...

A 100% da postavis ovu sliku uredjaja na farmphoto da bi u par sati dobio odgovor sto je to, cemu sluzi, kako se postelava i kako ga popraviti, te koliko je uredjaj dobar ;)
Strelica u krug znači opseg kotača.
@Kreso to stisneš i ako piše neki opseg (sigurno je krivo) poništi ga tako da držiš tipku 0/c pet sekundi, zatim unesi stvaran opseg zadnjeg kotača(zadnjeg) tamo gdje ti je senzor.
Tako i sa širinom zahvata, tamo gdje su strelice lijevo-desno, uneseš za adapter 4 reda 280, ili za kosu 3.60m 340
Može mjeriti i ako na kraju (dok završavaš) parcelu berš pola otkosa(1/4, 2/4, 3/4). Al neću te stim zamarati, dosta ti je za početak ovo ;) .
 
K

KRESO

Guest
ma vrjedi ta spravica ,ja još uvjek radim na povjerenje ,
samo onaj koji radi već i od oka zna koliko je njiva velika
samo imam pacijenata koji bi čaću svoga zaje... a gdje neće mene
a bumo vidjeli ..još jednom hvala ;)
 

Najnoviji postovi

Na vrh