• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kombajni za kukuruz, za žito ...

R

robert

Guest
Re: Kombajni za kukuruz, za žito ...

evo par slika meni zanimljivih kombajna
claas medion 310,skuplji je od JD cws 1450 nekih 10-tak tisuca,no cuo sam da se ipak radi o boljem stroju od JD,tako da ne gledam tu cijenu sto je skuplji(mislim na mediona)
Obrisan neispravan link.

ovaj je Jd 1450cws,sada na akciji,nekih 90 000e.
Obrisan neispravan link.


osobno meni najzanimljiviji case axial-flow 2388,mozda je klasu iznad claasa i JD,zbog jaceg motora,bunkera i kose,no znam da je u pitanju stari stroj,dotjeran elektronikom,pa je po mojoj procjeni mozda u financijskom rangu sa claasom (103) i JD (90) 000e.
Obrisan neispravan link.

case-ove kombajne sam vidio u njem. poput ovoga al starije serije-'95 ili '96 godiste,bili su dosta povoljni.....no imali su 7 500-8000 sati :?
volio bi cuti axialovo misljenje o ova tri stroja :?
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
Re: Kombajni za kukuruz, za žito ...

moje je mišljenje ako hoćeš pravi kombajn kupi claasa i nećeš požalit zato što su oni klasu ispred svih drugih 8)
 
R

robert

Guest
Re: Kombajni za kukuruz, za žito ...

znam da je claas prvi,no zanima me jel axialni bubanj ima vise prednosti ili nedostataka u praxi u odnosu na klasicni sistem?
 
R

ROKI

Guest
Re: Kombajni za kukuruz, za žito ...

Bajo znaš da je naš Josa imao Claas-a sa tim aksijalnim bubnjevima pa da ga se brzo rješio. Kupi Mediona i imat ćeš KOMBAJN!
 
R

robert

Guest
Re: Kombajni za kukuruz, za žito ...

sta je kod njega ikad valjalo?kombajn bio star skoro ko i ja,a falio ga da je bio najbolja pila!sta mi je te godine napravio u kukuruzima....trebo bi ga objesit......!!! :twisted:
 
A

Axial

Guest
Re: Kombajni za kukuruz, za žito ...

O.K. dečki evo me opet ovdje...

Å to se tiče gore navedenih kombajna mislim da bi u samoj tehničkoj izvedbi claas bio možda najbolji, ali CASE serije 23 svakako najdorađeniji, jednostavno zato jer su ga od serije 14 samo dorađivali i poboljšavali. Jednostavno su nadograđivali stroj malo po malo, ali bit nisu mijenjali. Ako se odlučiš za JD izgleda da je bitno gdje je proizveden. Imaju tvornicu u Njemačkoj, ali i isporučuju strojeve za Europu iz tvornice iz J. Amerike (kao ti su lošiji, odmah se sjetim Zetora obojanih u zeleno sa natpisom 'John Deere'). Oni amerikanci na forumu nekako ne preporučuju CASE seriju 21, ali ako kupuješ rabljeni stroj tu je i faktor prethodnog održavanja. Aksijali kombajni nisu se pokazali u njemačkoj u najboljem svijetlu (osim kod berbe kukuruza) jer oni žanju pšenice sa relativno velikim sadržajima vode (često i preko 18 %), pa k tom ako je i još tvrda pšenica evo problema. Aksijalni kombajn kako već rekoh nježan je prema zrnu, što baš i nije pogodno za ovakve situacije (DF kombajni su stvoreni za takve žetve). Ako sa druge strane kupuješ novi kombajn onda neka ti bog pomogne u garantnom roku (jer ti niko drugi neće pomoći kao on). Lokalni dileri CNH mislim da nikada nisu vidjeli AF kombajn u Hrvatskoj, a o iskustvu u održavanju da i ne govorimo. To se odnosi i na claas možda još i više. Jedino mi se čini da je JD uspio prodati više novih kombajna od drugih, pa bi oni trebali biti kao 'najiskusniji', ali to iskustvo jednostavno ovisi o čovijeku koji će ti doći u dvorište. Bilo bi interesantno vidjeti točne podatke tko je koliko čega prodao u Hrvatskoj.Pouzdano znam da su dijelovi za CASE AF kombajne znatno jeftiniji u SAD-u nego u Europi. Inače koji se to aksijalni kombajn spominje od Claas-a? Da nije možda CS serija (niz tangencijalnih bubnjeva) ili nešto drugo?
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Re: Kombajni za kukuruz, za žito ...

prodaju se i Claas kombajni u velikom broju mislim da stize JD
 
R

robert

Guest
Re: Kombajni za kukuruz, za žito ...

cisto me je zanimalo misljenje o case-u,imam novi traktor i plug kupljen kod case-ovog zastupnika pre 4 god...tada i vise nikad...ti ljudi nis ne znaju i u 2 navrata su mi pokidali traktor,divlji filteri...itd....uglavnom rjec bi bila o novom stroju.jd je nesto jeftiniji od claasa no toliko je valda i losiji,a o case me cisto zanimalo radi informacija.u vezi jd-a mislim da je rjec o brazilskom proizvodu.claas koji je kod mene vrsio bio je dominator kupljen negdje blizu osijeka,ne znam koji model.'85 il '87god.sto se tice novih claasova ima ih dosta prodanih.jedino sad model medion 310 i 330,razlika je u snazi motora,pa mislim da bi medion 330 trebao bit i nesto brzi u poslu?jedan stoji u djakovu,sutra cu naic tamo,ako stignem,pa da se malo bolje raspitam
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
Re: Kombajni za kukuruz, za žito ...

roberte razlika između 310 i 330 ti je ta što 330 ima 231 ks a 310 ima 204 ks kod 330 možeš uzeti najveći heder od 5m a kod 310 ako se nevaram 4,5m oba dva imaju Daimler-Chrysler motore
 
R

robert

Guest
Re: Kombajni za kukuruz, za žito ...

znam tx,i za motore i za heder.ali ne bio uzimao veci heder od 4.5,jer 330 je vec time sto je jaci skuplji,a i za veci heder bi opet morao jos nadodati.imam puno mali parcela i svuda se moram provlacit.mislim da je 310 sa 4.5m 103000e+kukuruzni 5 redi-nekih 22-24000e.nisam siguran :? e sad koliko bi bio 330....vidicemo,i ovo mi je puno para....a valja jos uzet i motor i auto....mi smo svi vamo ludi... :scratch :shock: samo da nam je zeljezarije.....
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
Re: Kombajni za kukuruz, za žito ...

jesu skupi su ali su zato i najbolji, 8) roberte si bio u kod mene u komšiluku? jel traje još onaj akcija staro za novo??
 
R

robert

Guest
Re: Kombajni za kukuruz, za žito ...

idem ja kod tebe u komsiluk cesto.... ;)
nisam stigo pogledat kombajne.
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
Re: Kombajni za kukuruz, za žito ...

robert kaže:
idem ja kod tebe u komsiluk cesto.... ;)
nisam stigo pogledat kombajne.

bio si kod mene a nisi gledo kombajne :scratch znači ima neka snaša što je oku draga ;)
 
R

robert

Guest
Re: Kombajni za kukuruz, za žito ...

Eee... bio sam za prosli kirbaj u djakovackoj satnici,od moje cure prijateljica je iz satnice,kad se udje u selo negdje na pocetku sa desne strane joj je kuca,stari ima kamione.
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Re: Kombajni za kukuruz, za žito ...

robert kaže:
Eee... bio sam za prosli kirbaj u djakovackoj satnici,od moje cure prijateljica je iz satnice,kad se udje u selo negdje na pocetku sa desne strane joj je kuca,stari ima kamione.
Ana ili Ivana
 
R

robert

Guest
Re: Kombajni za kukuruz, za žito ...

e jebiga sada.....mislim da je ivana.ana nije sigurno
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Re: Kombajni za kukuruz, za žito ...

Onda plava ili crna to si barem zapamtio
 
R

Ratarko

Guest
Re: Kombajni za kukuruz, za žito ...

ÄŒitao sam na nekom stranom forumu da se tu Fendt ipak malo zaletio . Kažu ljudi da je to trebao biti kao najbolji kombajn ali ispalo je da nije ni prvi , ni drugi a niti treći po redu ... Mislim da u HR nema tih kombajna , moooožda da se neki kombinat zaletio pa uzeo jednoga ali čisto sumnjam . Meni ništa bolje od Deutz-Fahra ne treba . Moj novi kombajn će biti DF iz Županje . Opet ide ona krilatica kupujmo domaće , ha :lol:
 

Najnoviji postovi

Na vrh