• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kombajniranje i Branje kukuruza 2009.-2010.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Re: Berba kukuruza 2009

Bobo, dobro da imaš razmaknute letve, jer tak bolje čisti.
Promarno čišćenje je na hederu, dok valjci samo trebaju počistiti ostalo.

Mike, kakav je to hibrid?
Tak brzo nisam išel nikad ni sa Sameom, sa 540E kardanom. Bar je on imal puno brzina za brati. Istina, dvoredni berač, no jednak heder u osnovi.
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
Re: Berba kukuruza 2009

ZJ kaže:
Bobo, dobro da imaš razmaknute letve, jer tak bolje čisti.
Promarno čišćenje je na hederu, dok valjci samo trebaju počistiti ostalo.

Mike, kakav je to hibrid?
Tak brzo nisam išel nikad ni sa Sameom, sa 540E kardanom. Bar je on imal puno brzina za brati. Istina, dvoredni berač, no jednak heder u osnovi.
osječki 596 ;)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Berba kukuruza 2009

ja valda u subotu krećem u kukuruze

teram 565 u 2.sporoj pun gas sa zmajem dvorednim
 
B

Bobo

Guest
Re: Berba kukuruza 2009

ŠANANA kaže:
ja valda u subotu krećem u kukuruze

teram 565 u 2.sporoj pun gas sa zmajem dvorednim


OK, Toma i ti morate na punom gasu zbog sporog kardana, i to znaci da u berbi idete jednako brzo kao ja 3. sporom na 1500 okretaja ili derete vi cak i brze nego ja...

@ZJ, ne znam nista za letve, tek mi je prva godina, pa se ucim. Ak je ok da budu razmaknutije, tako ce i ostati, samo cu ovih dana jos promati priblizavati i udalajvati rakete, da vidim kako je bolje... U dogledno vrijeme cu dici i clipove na jubito...
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Re: Berba kukuruza 2009

Sto se tice onih letvica koje otkidaju klip kod nas doma je staro pravilo da im je razmak da udje kutija sibice izmedju, poduz, to je tak vec 20 godina i ne mjenjamo. A razmak raketa ovisi o debljini stabljike ni u kom slucaju ne smije otkidati u donjoj polovici znaci na polovici eventualno pedalj gore
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Berba kukuruza 2009

Bobo kaže:
ŠANANA kaže:
ja valda u subotu krećem u kukuruze

teram 565 u 2.sporoj pun gas sa zmajem dvorednim


OK, Toma i ti morate na punom gasu zbog sporog kardana, i to znaci da u berbi idete jednako brzo kao ja 3. sporom na 1500 okretaja ili derete vi cak i brze nego ja...

nije meni do neke extra brzine, al to je tu negdje bobo, ja već u startu sam brži s 2 reda nego ti s 1 :mrgreen:
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
Re: Berba kukuruza 2009

ŠANANA kaže:
nije meni do neke extra brzine, al to je tu negdje bobo, ja već u startu sam brži s 2 reda nego ti s 1 :mrgreen:
si pogledal moj video...ja z jednem redom poberem više neg ti z dva :lol: :lol: :lol:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Re: Berba kukuruza 2009

Mike, a koliko nafte potrošiš na dan?
 

Jaga

Član
Tu od
28 Velj 2009
Poruka
330
Re: Berba kukuruza 2009

Dečki, kakva bude cijena? Jel se zna bar nešto? Pušiona ili totalna pušiona? Kakva je cijena sušenja u sušarama?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: Berba kukuruza 2009

Traktor ima toplinski stroj ..ili tako nekako ..tko bi se svega sjecao ..koji gorivo pretvara u rad tj okrece radilicu ..
Nafte potroši onoliko koliko treba da proizvede energije dovoljne za rad koji mu zadaš ...
Ne troši traktor bez opterecenja a na punom broju okretaja isto ko pod punim opterećenjem na punom broju okretaja .

Ne bojite se punog gasa on je napravljan da se vrti ...to njemu paše
Znaci traktor potroši energija /nafte onoliko koliko je potrebno da odradi rad .. Tu su razlike samo u dodatnim otporima , težina ,pun bunker ,rotirka itd
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
Re: Berba kukuruza 2009

ZJ kaže:
Mike, a koliko nafte potrošiš na dan?
pa zavisi,kak veli "puknuti" od dosta toga, veličine kukuruza,oblik parcele,vlažnost zemlje...jer dok se bere po mokrom kaj berač propada i po 10-15cm treba to vleči... :blackeye
uglavnom neka prosječna potrošnja je 40-45 litri dnevno i s tem se gorivom pobere oko 4 jutra(nekad više,nekad manje) :mrgreen:
morem reći relativno malo,ak se zeme v obzir da malo manje potroši mali ferko za isti posel,a hoće mu duša skočiti van :lol: :lol: :lol:

...no evo danas sem bil raspoložen za malo divljanja :lol: :lol: :lol:
[youtube:1fl7nag4]tMMOLx2WaMk[/youtube:1fl7nag4]
a ovak to zgleda na prikolici :mrgreen: ...ak se zeme v obzir brzina dost solidno,s tim da tu baš neso bili idealni uveti za takvo ganjanje :scratch ,brano je negde pred podne bez rose tak da je to i više nego dobro :mrgreen: :mrgreen:
2609091043.jpg

2609091044.jpg

2609091045.jpg
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Re: Berba kukuruza 2009

Jaga kaže:
Dečki, kakva bude cijena? Jel se zna bar nešto? Pušiona ili totalna pušiona? Kakva je cijena sušenja u sušarama?

Cijena je vise vec 'pusiona', ratarstvo u Bjelovaru placa 58lipa suho zrno (14% vlage) :oops: :oops: :scratch :evil:
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Re: Berba kukuruza 2009

hmmm... ja sam danas brao i nabro se i komušine i lista,jako puno je bilo smeća u bunkeru.. zašto se to dešava?valjci su skroz približeni,tako da se nema šta dirat,čak imaju i kandže na sebi...
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Re: Berba kukuruza 2009

Kukuruzovina jako suha pa ti ide u bunker. Najljepše se radi kad je vlažno
 
B

brozi31

Guest
Re: Berba kukuruza 2009

bila ti je jako suha stabljika idi po noći ili rano ujutro dok je velika rosa
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
Re: Berba kukuruza 2009

abrkili kaže:
hmmm... ja sam danas brao i nabro se i komušine i lista,jako puno je bilo smeća u bunkeru.. zašto se to dešava?valjci su skroz približeni,tako da se nema šta dirat,čak imaju i kandže na sebi...
kojeg hibrida si bral???
 
B

bok123

Guest
Re: Berba kukuruza 2009

abrkili kaže:
bc pajdaš i bc 408b..
meni je pajdaš čist kao sunce
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
Re: Berba kukuruza 2009

abrkili kaže:
bc pajdaš i bc 408b..
pajdaš bi trebal iti donekle dobro :scratch ,ali 408b je katastrofa :lol: ,njega na široko zaobijdi kod sjetve ak ga kaniš brati z beračom ;)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Re: Berba kukuruza 2009

Mike kaže:
ZJ kaže:
Mike, a koliko nafte potrošiš na dan?
pa zavisi,kak veli "puknuti" od dosta toga, veličine kukuruza,oblik parcele,vlažnost zemlje...jer dok se bere po mokrom kaj berač propada i po 10-15cm treba to vleči... :blackeye
uglavnom neka prosječna potrošnja je 40-45 litri dnevno i s tem se gorivom pobere oko 4 jutra(nekad više,nekad manje) :mrgreen:
morem reći relativno malo,ak se zeme v obzir da malo manje potroši mali ferko za isti posel,a hoće mu duša skočiti van :lol: :lol: :lol:

Pitam te zato da morem usporediti s mojim iskustvom. Pri nas su bregi i Štore je s jednorednim cijeli dan potrošil oko 20l nafte. Same s dvorednim oko 30-35.
No, nažalost, puno se vremena i nafte od toga potroši na transport, jer su parcele koje sam bral uglavnom manje od 1/4 rali.
Dnevni učinak oko 2 rali, jer broj i veličina parcela više ne dozvoljavaju.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh