• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kombinirane mašine za rezanje i cijepanje ogrijevnog drveta (firewood processor)

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,071
pošto se na forumu ukazala potreba za predstavljanjem ovakvog stroja evo nove teme o tome

volio bih čuti mišljenja članova koji su aktivno učestvovali u temi ''kalači drva'' o tome dal' da tu temu razdvojimo ili da je ostavimo takvu kakva jeste ?
bojim se da bi tema ''kalači drva'' izgubila smisao ako iz nje izvučem postove vezane za ove kombinovane mašine
molim odgovore i prijedloge meni na PP , nećemo o tome ovdje raspravljati :prayer:
 

Å¡ole

Član
Tu od
18 Velj 2011
Poruka
78
Ja imam 3 firewood procesora u firmi :
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=CwBpOI2Ckf4[/YT]
Kvaliteta vrhunska , praktički nepoderivo , jedna ima 18000,00 sati , skupa je ali ako se netko bavi profesionalno sa drvima mora imati i stroj kak se spada .
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
Evo dva zanimljiva stroja... bez hidraulike i čini mi se da baš nije za debelo drvo.

http://www.youtube.com/watch?v=cdUFNqjcgLs&feature=player_detailpage#t=67s

Ovaj drugi (donji link) mi se čini jednostavnijim za napraviti budući da nema sistem za uvlačenje trupca nego se ručno gura... čime postoji šansa da te opali po čelu no zato je tu zaštitna mreža.

A od egzotičnih dijelova treba samo veliki i mali lančanik (imam od Zmaja 780 :) ) a ostalo je kovački posel.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=kE6TXEe3l6g#t=50s

Linkovi su na polovicu videa,a koga zanima postavljanje strojeva neka pogleda od početka.
 
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
220
Ja imam 3 firewood procesora u firmi :
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=CwBpOI2Ckf4[/YT]
Kvaliteta vrhunska , praktički nepoderivo , jedna ima 18000,00 sati , skupa je ali ako se netko bavi profesionalno sa drvima mora imati i stroj kak se spada .

zašto je cijena tog stroja tu kod nas duplo skuplja nego u austriji?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Još mi je jednostavniji ovaj način rezanja ..ili klasic(na giljotina
[YT]ht tp://www.youtube.com/watch?NR=1&feature=endscreen&v=HLVPRhnphrA[/YT]
[YT]ht tp://www.youtube.com/watch?feature=endscreen&NR=1&v=BjOUk3Hh-1M[/YT]


[YT][/YT]
 

Å¡ole

Član
Tu od
18 Velj 2011
Poruka
78
zašto je cijena tog stroja tu kod nas duplo skuplja nego u austriji?

Cijena je ista kao i u austriji , problem je taj što trgovci u austriji prikažu cjenu samo za goli stroj bez popratnih traka i pogona , kad se sve zbroji dolazi se na iznos koji je pravi ...
Ispada da je cjena rabljenog na oglasnicima austrijskim ista kao i novog kad usporediš te cjene njihovih trgovaca .
 
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
220
Cijena je ista kao i u austriji , problem je taj što trgovci u austriji prikažu cjenu samo za goli stroj bez popratnih traka i pogona , kad se sve zbroji dolazi se na iznos koji je pravi ...
Ispada da je cjena rabljenog na oglasnicima austrijskim ista kao i novog kad usporediš te cjene njihovih trgovaca .

kolega nedavno gledao stroj tu u hrvatskoj, a iz austrije mailom dobio ponudu za isti stroj, isti model i kaže da mu se itekako isplati taj stroj dovesti iz austrije. kod uvoza strojeva iz eu oslobođen je davanja.

sviđa mi se taj ssp 450, kvalitetne ali jednostavne izrade...djeluje mi učinkovito...no ne mogu ništa detaljnije reći jer nisam imao prilike raditi s njim ili nekim konkurentnim strojem. koliko mogu primjetiti kao promatrač, SSP 450 JE UČINKOVIT STROJ, a to je danas najbitnije. tko se ozbiljnije bavi paletiranjem drva za ogrjev, preporučio bih stroj takvih performansi...


jedini i glavni minus je cijena. gledam na njuškalu polovni ssp450 star 7 godina s cca 20 000 radnih sati za 150 000 kuna...pa što to na njemu vrijedi 150 000 kuna HALO, koliko onda dođe nov stroj, pitam sebe...a i vas dragi forumaši...

jedan svestraniji bravar ga napravi kao od šale, konstrukcijski dio, ugradi cirkular ili električnu motornu pilu, cjepač, transportere...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mcmarko0204

Član
Tu od
13 Ožu 2010
Poruka
706
jedini i glavni minus je cijena. gledam na njuškalu polovni ssp450 star 7 godina s cca 20 000 radnih sati za 150 000 kuna...pa što to na njemu vrijedi 150 000 kuna HALO, koliko onda dođe nov stroj, pitam sebe...a i vas dragi forumaši...

jedan svestraniji bravar ga napravi kao od šale, konstrukcijski dio, ugradi cirkular ili električnu motornu pilu, cjepač, transportere...

Godinu dana star košta između 25 i 30 tisuća eura, ovisno o radnim satima.
Takav stroj kad kupuješ, onda ne pitaš koliko drva s njim možeš napraviti.
On mora raditi minimalno dvije smjene dnevno.
A za ovog za kojeg prigovaraš da košta 150000 kuna :), ako se ne varam to ga šole prodaje.

Gledao sam video na kojem ovaj 450 radi sam. Drva idu on sam reže i cijepa. Bez ručno davanih komandi ili netko mora biti uz njega makar s daljinskim?
 

wwuki5

Član
Tu od
6 Velj 2010
Poruka
488
Misliš na nešto ovako.



Uploaded with ImageShack.us

ili ovakav



Uploaded with ImageShack.us

Evo prvi iz kućne radinosti , ima par nedostataka pa čeka bolja vremena ,
a drugi radi bezprijekorno a nije preskup ...
 
Posljednje uređivanje:

mcmarko0204

Član
Tu od
13 Ožu 2010
Poruka
706
Evo prvi iz kućne radinosti , ima par nedostataka pa čeka bolja vremena ,
a drugi radi bezprijekorno a nije preskup ...

oba dva su super, jedino mi se kod ovog drugog ne sviđa što nema nikakvu zaštitu od pile.

Malo sam kopao i našao sam link. Prvo sam mislio da lik ima daljinski u ruci, ali ima slušalice.

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=bUA9OjzcBXs&feature=related[/YT]
 
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
220
Godinu dana star košta između 25 i 30 tisuća eura, ovisno o radnim satima.
Takav stroj kad kupuješ, onda ne pitaš koliko drva s njim možeš napraviti.
On mora raditi minimalno dvije smjene dnevno.
A za ovog za kojeg prigovaraš da košta 150000 kuna :), ako se ne varam to ga šole prodaje.

Gledao sam video na kojem ovaj 450 radi sam. Drva idu on sam reže i cijepa. Bez ručno davanih komandi ili netko mora biti uz njega makar s daljinskim?

kad ga kupuješ itekako je važno koliki je kapacitet stroja...da baciš računicu kad ćeš povratiti tu investiciju...

marko ne izvlači iz konteksta moju poruku, nego ju pročitaj cijelu i kad komentiraš uzmi u obzir da sam napisao kako mi se stroj sviđa zbog svoje jednostavnosti, kvalitete i efikasnosti...ali taj stroj tehnološki ne vrijedi te pare...PRECIJENJEN JE od strane proizvođača, pa automatski i od dobavljača....

Misliš na nešto ovako.



Uploaded with ImageShack.us

ili ovakav



Uploaded with ImageShack.us

Evo prvi iz kućne radinosti , ima par nedostataka pa čeka bolja vremena ,
a drugi radi bezprijekorno a nije preskup ...

vuki skidam kapu za uspješan homemade projekt....
koliko uspiješ preradit drva s tim banzekom i cjepačem kroz nekih osam sati?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

wwuki5

Član
Tu od
6 Velj 2010
Poruka
488
jedino mi se kod ovog drugog ne sviđa što nema nikakvu zaštitu od pile.

Ma ima japa i zaštitu ali mi je preteška pa sam ju skinuo da mi se traktor ne propinje.


koliko uspiješ preradit drva s tim banzekom i cjepačem kroz nekih osam sati?
Zavisno od drva 20 -25 m.
 
Posljednje uređivanje:
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
220
svaka čast vuki, kad se odlučim za takav homemade projekt, nadam se da ćeš uskočiti sa savjetima....

p.s. a sa japom, koliki je učinak?
 

mcmarko0204

Član
Tu od
13 Ožu 2010
Poruka
706
kad ga kupuješ itekako je važno koliki je kapacitet stroja...da baciš računicu kad ćeš povratiti tu investiciju...
marko ne izvlači iz konteksta moju poruku, nego ju pročitaj cijelu i kad komentiraš uzmi u obzir da sam napisao kako mi se stroj sviđa zbog svoje jednostavnosti, kvalitete i efikasnosti...ali taj stroj tehnološki ne vrijedi te pare...PRECIJENJEN JE od strane proizvođača, pa automatski i od dobavljača....

Pročitao sam sve i sve sam shvatio što si napisao. Nisam mislio ništa loše, zato sam i stavio smajli. Ako sam te uvrijedio na neki način, iskreno se ispričavam.
 
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
220
ma sve u redu...markane...

općenito takva tehnologija rada se kod nas tek razvija, no kroz nekoliko godina svako seosko imanje će imati sličan strojček kao što je slučaj sa cjepačima.

usporedbe radi, imam cjepač koji je radio priznati majstor na ovim prostorima...četiri puta sam ga dorađivao i uvijek si kažem, moglo je i bolje...isprva me došao 8500, a sa preinakama sveukupno i 14000 kuna. apropo tome pričam s kolegom iz gospića koji se malo ozbiljnije bavi preradom drva za ogrjev pa kaže da mu u dvorištu bilo 10 kojekakvih homemade cjepača od raznih majstora iz regije i na to potrošio hrpu novaca dok nije otišao u zastupništvo posch austria, objasnio što želi, istresao 5000 eura i tek sad ima ono što je isprva želio...

...stara poslovica bi u ovom slučaju rekla: ako ne platiš kurvu, platiš doktora, kad platiš kurvu ne treba ti doktor...
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=_QmkGtSmM10[/YT]
Da prenesem i ja video od svog stroja ovdje
 
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
220
jarane svaka čast...skidam kapu za bosanskog "drvojeda"...

samo pitam sebe i prisutne forumaše, koja je razlika između ovog stroja i onog od 150 000 kuna 7 godina staroga sa 20 000 radnih sati? razlika je velika samo u cijeni...
 

Najnoviji postovi

Na vrh