• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kompresori

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
Izduvat nesta sitno kad zatreba. Naduvat gume na autu traktoru. Ofarbat nesto sitno kad zatreba. 60 litara bocu imam...moci ce se i farbat nesto sto se ofarba za minut dva :)
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Koliko minimalno litara treba biti kompresor da se sa njim može nešto malo bojati kod kuće? Tipa plug i slično.

Znači ne profesionalno, nego čisto da može poslužiti.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940
Za to ti je i 50 litara dosta, več ako prikolicu ideš farbati nebu ti dosta. Bude, ako ima veliki protok zraka, što u praksi znači 2 glave 50 litara spremnik.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Dečki samo da pitam kaj mislite se ovo spalti kupit za doma?Il je neko možda kupil ovoga?
 

karlom

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2013
Poruka
320
To sam i ja mislio pitati. Imaju 200 i 500 l. Jel moguće da je to ista stvar iz iste Kineske tvornice kao i oni iz Peveca, Bauhausa.... Naravno samo sa drugom naljepnicom. Isto kao ono sa trimerima, motorkama, el alatima...
 

VikendSeljacina

Aktivni član
Tu od
4 Ruj 2010
Poruka
213
Pregorio el. motor kompresora.
Dobio je zamjenski (nabildani)?
 

Prilozi

  • 20190316_164129.jpg
    20190316_164129.jpg
    110.2 KB · Pregleda: 38

karlom

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2013
Poruka
320
I jel se isplati onda kupit kompresor sa Supergoldy? Ciljam na onoga 200 l - 2300 kn. Ili za te novce u Pevecu ili Bauhausu 50 l sa dvije glave.
 

mali.alen

Član
Tu od
13 Kol 2012
Poruka
452
I jel se isplati onda kupit kompresor sa Supergoldy? Ciljam na onoga 200 l - 2300 kn. Ili za te novce u Pevecu ili Bauhausu 50 l sa dvije glave.
Imam ja Boxer sa supergoldya onog od 50 litara, jedna glava uljni. Radi ok za sad samo sto je premali protok zraka pa se jako često uključuje. Ali meni za kućne potrebe dovoljan... Platio ga 770 kn s dostavom
 

karlom

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2013
Poruka
320
Ja neznam jel se ispalti, ja bi najrađe išel delat sam doma nekod od starog bojlera.
Jel to ko delal?
To se ne radi od boilera za toplu vodu jer on nije projektiran za takav tlak. A dok bi kupio sve dijelove, ne znam gdje si financijski. Jedino ako imaš glavu, motor, spremnik.... Ali opet...
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Imam baš sve doma, pa nekak mi se čini da to ljudi delaju od toga, pa nebu sad to neznam kak jaki pritisak, 8bara može bit sigurno kaj ne?
 

karlom

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2013
Poruka
320
Posude u kojima su stlaceni plinovi su kao bomba. 1 BAR ima pritisak od 1kg/cm2. Boiler od 80 l ima cca 10000 cm2, što bi značilo da je ukupni pritisak na stijenku posude na 8 bar oko 8 tona.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Ma ko je got doma delal nikad nisam čul da nije bilo dobro, jer kad pogledaš taj stari bojler i ove posude na kompresorima nemreš to parit, ja gledal u pevcu i bauhausu, to su posude ko cigaret papir tanke, posude samo tak sa prstom stisneš nutra.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,580
Ak već hoćeš delati kompresor, onda posudu napravi od spremnika za auto plin (87 lit).
Moj tvornički kompresor ima takvu posudu.
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,702
Ma ko je got doma delal nikad nisam čul da nije bilo dobro, jer kad pogledaš taj stari bojler i ove posude na kompresorima nemreš to parit, ja gledal u pevcu i bauhausu, to su posude ko cigaret papir tanke, posude samo tak sa prstom stisneš nutra.

Da da stari bojler je puno bolji jer su mu hrđa i kamenac pojačali stijenku. Još ak imaš sklopku od hidrofora pun pogodak............
 

karlom

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2013
Poruka
320
Evo kupio i ja stroj u Bauhausu. Nisam htio na Supergoldy, ovdje je ipak 5 g garancije. IMG_20190414_113658.jpg
 

karlom

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2013
Poruka
320
Piše 350/50. A sad koliko je srvarno nisam mjerio. Bilo mi je bitno da je pogon preko remena, da ima hlađenje i podmazivanje.
 
Na vrh