• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kompresori

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Bilo kakvo za kompresore. Naprimjer INA komprina.
To je pre mali kompresor za farbanje. Može poslužiti ali ga jako brzo uništi kad dugo radi bez prestanka. Nekaj sitno možeš.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,421
Evo kvara. Ne znam kako se taj dio zove ali je puknio komad. To sam vec popravljao i pravio ta dva limica i dihtunge pa bi izgleda bilo bolje poslat nekom drugom. Klip i cilindar se cine ok.

21328
 

fergomil

Aktivni član
Tu od
2 Ožu 2019
Poruka
257
Pukla-izgorjela pločica ventila. Ja za mog isto radio od špatole. Ma je ča je, treba imati dobar materijal.
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
ZAnimivo. Ove ploščice opravljaju funkcijo ventila izgleda. Sam bog zna, gdje može se ovo dobiti, ak je stroj star. NA pamet mi pale ploščice, koje mi koristimo za papirne strojeve , koje nasijekavaju rupice u WC papir rolico. Dobijemo jih u karton kutijicama po 100komadova, al viruj dođu sa hrvatske. NEko imate tvornico tamo. Izgleda kao materijal za noževe za strug. Tvrdo do bola. Al lježe nam svuda po tlima oko stroja, jer se treba zbog izklizanosti često mijenjavati.
Koliko se sijetim opuststva, kompresor imam 300 pretoka (usisnog 2 klipa Elektromašinen mi se čini,ločena glava -motor). NApisano, da se treba koristiti ulja za kompresore. Gdje prodavadu kompresore, prodavadu i ulja po liter čašico. NAkon prvih par desetine sati priporučajo zamijeno ulja, dok se kompresor ne razradi, a onda dugi su jako intervali promijene. Ovo je sve što sam zapamtijo.
MAka nije nekvi najmanji kompresor taj moj, shvatijo sam rad na velikim tmperaturama. PA sam se odlučijo i dodao motor sa ventilatorom za prisilno hlađenje i haubo okolo toga. Radi perfektno. A to hlađenje koristijo sam samo, kad sam bojijo pištoljom...LP
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,390
Većina današnjih kompresora ima takvu izvedbu s ventil pločicama. Materijal je neki perni čelik. Treba pogledati kak izgledaju i dosjedi gdje "lupaju" pločice.
 

domagojvt1990

Novi član
Tu od
2 Svi 2020
Poruka
4
Pozz ekipa, neznam tko se od vas inace bavi profesionalno lakiranjem i sl. uglavnom zanima me dali je tko imao iskustva sa Novaplus kompresorima. Vidim da su dobre karakteristike i cijena je povoljna.


Ali nikada ranije nisam cuo za ovaj brend, nasao sam ih na jednom hrvatskom web shopu evo link
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,390
Kineski proizvod...valjda vrijedi novce koje košta.
 

domagojvt1990

Novi član
Tu od
2 Svi 2020
Poruka
4
hm...da.. vidim da mi je tu tema prebacena ugl.
kakva su vam inace iskustva sa kineskim kompresorima, ovo mi je pocetak pa nemam bas neke novce... ja sam gledao ovaj od 100 litara, cak je i cijena super...
11.jpg

1 (1).jpg
 

Prilozi

  • 1 (1).jpg
    1 (1).jpg
    36.5 KB · Pregleda: 1
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Ako ti treba profi kommpresor onda uzmi vijčani. Ovo je sve tak tak, klepče i brunda i svaki čas imaš neke kvarove. A vijčani ima i isusivače i sve. I ne gasi se nikad, stalno su u pogonu.
To je ako ti treba profi.
Za otprilike za 6000-8000 eura se da kupiti dobar. Ali mora biti Talijanski.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Za ovoga doduše još ne znamo cijenu, ali vijčani jesu dobri, ali i skupi.
Ovaj je sigurno bolji od onih kaj nemaju prijenos s motora jer se kompresor sporije vrti i manje zagrijava zrak. Kvaliteta ugrađenih dijelova je u današnje vrijeme često upitna i kod renomiranih marki. Doduše, može se potrefiti i kod jeftinijih kineskih proizvoda dobra kvaliteta. Danas je to više stvar sreće.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
NH, zahvaljujem. :ppozdrav:
Mogel sam i sam dojti do te cijene na netu, ali poanta mog pisanja je bila drukčija. Cijenu smatram kod kupnje bilo kojeg proizvoda dosta važnom, iako ne uvijek presudnom. Stoga bi bilo lijepo da onaj koji prezentira neki proizvod, navede i cijenu za njega.
 

domagojvt1990

Novi član
Tu od
2 Svi 2020
Poruka
4
Pa jedino me i cijena zbunjuje, s obzirom da je dosta jeftinije nego drugi kompresori.
Uglavnom narucujem jedan pa cemo vidjeti
 

DeutzFahr69

Aktivni član
Tu od
4 Svi 2017
Poruka
154
Evo problema, pukao mi je odušak kompresora, pola je ostalo unutra, jel se moze to kako popravit ili se moze gdje nabavit novi.

IMG_20200611_125155.jpg

IMG_20200611_125059.jpg
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,390
Izbuši rupu u sredini i probaj ga izvaditi.
To mi izgleda kao radijatorske odzraka s 1/4” navojem.
 
Na vrh