• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Konjići

cipiripi1967

Član
Tu od
2 Stu 2008
Poruka
269
pozdrav svima

a evo nevidim teme o ovim krasnim i umiljatim životinjama pa odlučio da nešto više napišemo.

mene osobno zanina jedan lijepi konjić -a želio bih ga samo za svoje potreba u uživanciju u sudlu na polju.

zanima ne cijene i koji bi bio miran i dobar za jahanje. ;) :p ;)
 
B

bok123

Guest
I mene zanima konj za jahanje. Srednja veličina, nešto između posavca i ponija. Ima neka žuta pasmina sa sjevera., neznam joj ime, jedino sam ju viđao po sajmovima., klinci su jahali u krug. svijetlosmeđ sa žutom grivom.
 
Z

ZG VRTLAR

Guest
Zašto mali konj za jahanje?
Bitnije je da je miran i ujahan. Moja lipicanka je malo veća ali je mirna i odlična za jašenje. :roll:
 

cipiripi1967

Član
Tu od
2 Stu 2008
Poruka
269
mene zanima gdjje se može tako nešto kupiti i koje su cijene.
dali uzimati mlađeg ili već istreniranog mislim poslušnog -te koja je pasmina naj mirnija .meni nije važno daje sa papirima čak dapače bit će jeftinije.
to su mi životinje za dušu liječiti i uživanje u prirodi-nadam se
 
Z

ZG VRTLAR

Guest
Posavca možeš kupiti i po kili.
Lipicanca starog oko 5 godina sa A knjigom 2 - 3 tisuće eura.
 

cipiripi1967

Član
Tu od
2 Stu 2008
Poruka
269
ZG vrtlar
reci mi da li je bolje interesirati se za kobilu lipicanca ,jer sam čuo da su kao puno mirnije (ZNAM ZAVISI OD ŽIVOTINJE DO ŽIVOTINJE)
A POSAVSKI JESU LI ONI PRIMJERENI ZA JAHANJE I SIGURNO SU MANJE ZAHTJEVNI?
 
Z

ZG VRTLAR

Guest
Kobile i kastrati su u principu mirniji. Ja bi ti za jahanje preporučio lipicanca.
Što se tiče zahtjevnosti mislim da ti tu i nema neke razlike (svaki ti hoće brigu).
 

breskvar

Aktivni član
Tu od
25 Velj 2009
Poruka
1,150
bok123 kaže:
I mene zanima konj za jahanje. Srednja veličina, nešto između posavca i ponija. Ima neka žuta pasmina sa sjevera., neznam joj ime, jedino sam ju viđao po sajmovima., klinci su jahali u krug. svijetlosmeđ sa žutom grivom.
...taj konj što si ga vidio je pasmine Haflinger. Otiđi na stranicu "Pegasus", imaš tamo više oglasa za prodaju haflingera... :!:
 
B

bok123

Guest
Vidio. I to je to. Kod nas nije baš popularan, ali meni je lijep. Karakteristike su mu isto o.k. Na zapadu je više cijenjen.
 
I

imt 577..

Guest
Pozdrav!!

Prvo da se predstavim. Dolazim iz Vinkovaca, i već dugi niz godina uzgajam i imam konje, odnosno Ergelu konja(60 komada)! Ako nekog zanima nekakav konjić za kupnju, neka se obrati meni pa cemo nesto naci!
 
F

Ferđolinac

Guest
Dajte ljudi oživite malo ovu temu, sigurno još neko ima konje, a i ovi koju su postali više ne pišu ništa. Ja imam dvije ždrebne kobile, SLIKE USKORO. Ako sve bude dobro ždrebad dolaze u 8. i 9. mjesecu ove godine,a nemam puno iskustva sa ždrebljenjem, zapravo nikakvog pa ako neko ima neki savjet ...
 

Jaga

Član
Tu od
28 Velj 2009
Poruka
330
F

Ferđolinac

Guest
Koliko ti imaš konja? Ovaj je stvarno lijep, je da ima veliku grivu, ali ja sam vidio jednog koji grivu veče po podu.
 

Jaga

Član
Tu od
28 Velj 2009
Poruka
330
Imam pastuha posavca, dvije posavke, lipicanku i njezinu ždrebicu! Susjed ima još dvije posavke u blizini!
Previše! Puno posla!
 
F

Ferđolinac

Guest
Sigurno voliš to onda i nije tako teško. Ja ti imam dvije jedna je lipicanka a druga je više posavac.
 

Jaga

Član
Tu od
28 Velj 2009
Poruka
330
To stoji! Krenuo sam s jednom, pa da joj ne bude dosadno uzeo sam i drugu, pa je došla treća jer mi se svidjela. Onda mi se nije dalo voziti kobile na pripust i kupio sam pastuha i to je to! Sad su sve ždrebne i očekujem prinove!
Muči me jedino što više radim da im osiguram hranu i da one budu ok, a malo imam vremena da ih ujašim i uvozim!
 

Jaga

Član
Tu od
28 Velj 2009
Poruka
330
Super su! Jesu ti stalno vani!
Kad se trebaju oždrebiti! Pod šta su pripuštene?
Što im daješ pored sijena?
 

Najnoviji postovi

Na vrh