• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Koronavirus

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,921
Konstantno smanjene broja covid pacijnata u bolnicama svakim danom tebi ne govori ništa - izgleda da ti malo i logika šteka osim povjerenja u brojeve.

Normalno da će ukinuti ograničenja za početak turističke sezone.
Od nečega se mora i živjeti - i poslodavci i privatni iznajmljivači i radnici direktno i indirektno zaposleni u cijeloj turističkoj industriji - proizvođači hrane i njihovi radnici, proizvođači vina i njihovi radnici, proizvođači tkanina koje koriste hoteli i njihovi radnici, iznajmljivači kreveta i njihovi radnici, ribari i njihovi radnici, proizvođači higijenskih potrebština i njihovi radnici, izletnički brodari i njihovi radnici, turističke agencije i njihovi radnici, prodavači goriva i njihovi radnici....mogu nabrajati u nedogled branše koje su naslonjene na turizam i turističku potrošnju, ali ti ionako nećeš skužiti širu sliku - da možeš ili želiš, upis koji si postavio uopće ne bi napisao.
I na kraju, na sve pobrojane naslanja se i država koja iz prihoda koje dobije od turističke sezone financira sve državne servise koje koristiš - od onih nabanalnijih - daje plaću zaposleniku u matičnom uredu da te taj može vjenčati ili izbrisati iz knjige živih, do plaće učitelju da ti dijete pripremi kroz školovanje za samostalni život od svojih prihoda, pa do sufinanciranja sume milijardi potrebne svaki mjesec za isplatu mirovina i sufinanciranja nedostatnih milijardi zdravstvenom sustavu da te liječi kada dobiješ kovid ili karcinom, ili samo nemreš prdnuti ali očeš čuti specijalistu zakaj nemreš, jer ti, eto, zdravstveno plaćaš iz svoje plaće, pa na to imaš pravo.
Bez obzira kaj to, koliko plaćaš, ni dost niti za karcinom, a kamo li za "ne znam zakaj nemrem prdnuti", ali ti pravo imaš i očeš ga iskoristiti, ali odakle bu država zela novac da to plati, boli tebe ku...ki.
Ti budeš radije kritiziral kaj država oće otvoriti turističku sezonu iz koje bu dobila kunu da tebi financira specijalista koji bu ti pogledal rit i povedal ti zakaj nemreš prdnuti, ali specijalista posjetiti i čuti mu mišljenje očeš. To je tvoje sveto pravo, jel.... @Lee, nasmiješi se, i ajd na more čim se sezona otvori, brčkaj se i bacakaj u vodi i doprinesi da država plati specijalista makar i ne za prdnuti - prije ili kasnije ti bude nekakav trebal - ne bu li specijalist dobil od države plaću, ne bu niti tebi svoje znanje dal, bude otišel njemcu povedati zakaj nemre.......para, para, para, para vrti sve - sjećaš se ABBA - e ili si premlad? :)
Pročitaj još jednom svoj post. Opet se sve svodi na materijalizam, pa i u odgovoru od maloprije.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Nije točno. Potrebnu pomoć nije dobio zbog toga što je neki debil odlučil da se ne obavljaju operacije zbog covida. Nemoj lopticu odgovornosti prebacivati na "one neke koji se ne pridržavaju nečega". Još samo treba početi sa unutrašnjim i vanjskim neprijateljskim elementima i eto nas 70 godina u prošlosti.

Ne bih rekla da je neki debil odlučio.
Prije bi bilo da su doktori koji rade na tom odjelu povučeni na kovid odjel zbog velikog broja pacijenata na tom odjelu. I drugo medicinsko osoblje. U puno bolnica su razni odjeli pretvarani u kovid odjele zbog velikog broja kovid pacijenata, a onda, naravno, treba i medicinsko osoblje raznih specijalnosti jer kovid napada sve organe, ne samo dišne.
To - da su liječnici sa drugih odjela povučeni na kovid odjel se dogodilo u Čakovcu proljetos kada sam bila naručena na manji kiruški zahvat - nije bilo kompletne potrebne ekipe zbog potreba covid odjela koji ih je zatražio, pa se zahvat odgodio do daljnjeg, za mjesec dana sam dobila poziv za dolazak i dogovor novog termina.
Inače mi jedna znanica kao nemedicinsko osoblje radi u Čk bolnici na kovid odjelu.
Možda bih je trebala zamoliti da umjesto mene postavi koji upis ovdje da nekome dođe iz dupeta u glavu.
A liječnica koja tamo radi kupuje na tržnici od mene.

Ja sada ne tvrdim koji i kakav razlog je uzrokovao odgodu operacije tvoga susjeda.
Znam da je moja odgoda bila iz opravdanog razloga - u vrijeme korone mi je zahvat bio naručen, u međuvremenu se korona situacija pogorašala, i bio je suspendiran do daljnjeg.

O, da, hoću, uvijek ću reći da su za probleme sa razbuktavanjem kovida krivi oni koji se ne pridržavaju ničega. Krivi su. Od njih sve polazi, kotač su koji pokreće kolo.
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,974
............
O, da, hoću, uvijek ću reći da su za probleme sa razbuktavanjem kovida krivi oni koji se ne pridržavaju ničega. Krivi su. Od njih sve polazi, kotač su koji pokreće kolo.
Da ga je*eš ni mi jasno!
Instruktor u auto školi se cijepio i nakon 20tak dana pozitivan! Koji kotač on okreće?
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Kolega kupljenec ne zajeebavaj,nakon kaj poplatim svoje kredite i troskove donesem tebi i ostalim tulipanima tu lovu a ne dobim ni hvala ni dobar dan na granici od policije,svaka cast slovenskoj policiji ponasaju se kulturnije i znaju pozdravit i Srecen pot kazati. 🤫
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Pročitaj još jednom svoj post. Opet se sve svodi na materijalizam, pa i u odgovoru od maloprije.
Krivo.
Svodi se na balans.
Svodilo se na živote dok se moglo svoditi samo na živote.
Dok se nije znalo koliko će problem trajati.
Kratkoročno se moglo svoditi samo na živote. U prvoj godini problematike.
Svođenje samo na živote vodi u smrt.
Smrt države kao institucije.
Država bez materijalnog - novaca - je kao ljudski krvotok bez krvi.
Mrtav.
Mrtva država - "mrtvi" građani.
Bez posla, bez novaca, bez mogućnosti zadovoljenja osnovnih potreba - krov nad glavom, voda i hrana ( a toga bez plaće (materijalnog) nema) umire ljudskost - ono što smo kao civilizacijsku normu kroz protek vremena kao čovječanstvo postigli. Postajemo nomadsko društvo - tko, gdje, kuda.....svatko za sebe.
A mi smo društvo - svi za sve, jel tako mikke, jesmo li?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Da ga je*eš ni mi jasno!
Instruktor u auto školi se cijepio i nakon 20tak dana pozitivan! Koji kotač on okreće?
Imaš nedostatno znanje o cjepivu, načinu i vremenu djelovanja, sojevima raznim....a? :)
Pa ti nije jasno.
A jadan....:)
Ja sam se cjepila i tri tjedna izbjegavala sve moguće načine zaraze - baš onako kako su preporučili epidemiolozi, dala vremena organizmu da razvije imunitet. Toliko treba - najmanje tri tjedna.
Iako, pazim i sada - nikam bez maske, a pogotovo ne na placu. Dok mi ne pknu drugu dozu. :)

Viš Jo, nisam znal da imamo državu - oni ju imaju, a mi kmetovi......
Ako se ti tako osjećaš, ko sam ja da ti branim. :hahah:
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
Upravo ne zove prijatelj da je opet pozitivan, prvi put je bil u 10 mj. Sad je samo pitanje jel pozitivan od onda ili se opet zarazil. Jučer malo kuril i danas mu nije niš.
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,974
Imaš nedostatno znanje o cjepivu, načinu i vremenu djelovanja, sojevima raznim....a? :)
Pa ti nije jasno............ :)
Nemam volje pokupiti sve znanje o cjepivu i ovdje prikvačiti.
Toliko je toga kontradiktorno, neobjašnjivo, tajno, ................ da ne znam što da mislim! :mad:

Znam jedno mjesto u Vž gdje je HDZ izgubio i sad neki razmišljaju o kolektivnom harakiriju!
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Upravo ne zove prijatelj da je opet pozitivan, prvi put je bil u 10 mj. Sad je samo pitanje jel pozitivan od onda ili se opet zarazil. Jučer malo kuril i danas mu nije niš.

Moram priznati da mi je u vrijeme prije cjepljenja bilo važno da se čim prije cjepim bilo kojim cijepivom, a sada razmišljam, da još nisam cjepljena, sada bih izabrala ono cijepivo, koje, makar i samo djelomično, štiti i od nekih prisutnih novonastalih sojeva.
Nešto se govorilo o Zeneci kao takvom, za druga nisam popratila, ako se ne varam, Pfajzer nema tu širinu.
Sada, što je, tu je, bumo se piknuli sa nekim miksom dok ga izbace na tržište, kao gripu: tri - četiri u jedan.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
Čini se da su sva cjepiva ista, nijedno se nije pokazalo 100% djelotvorno.
Moju ženu samo ruka boljela taj dan od moderne, mogla je birat to ili đonson. Reko daj ovo.
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,921
Krivo.
Svodi se na balans.
Svodilo se na živote dok se moglo svoditi samo na živote.
Dok se nije znalo koliko će problem trajati.
Kratkoročno se moglo svoditi samo na živote. U prvoj godini problematike.
Svođenje samo na živote vodi u smrt.
Smrt države kao institucije.
Država bez materijalnog - novaca - je kao ljudski krvotok bez krvi.
Mrtav.
Mrtva država - "mrtvi" građani.
Bez posla, bez novaca, bez mogućnosti zadovoljenja osnovnih potreba - krov nad glavom, voda i hrana ( a toga bez plaće (materijalnog) nema) umire ljudskost - ono što smo kao civilizacijsku normu kroz protek vremena kao čovječanstvo postigli. Postajemo nomadsko društvo - tko, gdje, kuda.....svatko za sebe.
A mi smo društvo - svi za sve, jel tako mikke, jesmo li?
Znači ipak je matrijalno bitnije od ljudskih života? Ili ja to krivo shvačam?
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Nemam volje pokupiti sve znanje o cjepivu i ovdje prikvačiti.
Toliko je toga kontradiktorno, neobjašnjivo, tajno, ................ da ne znam što da mislim! :mad:

Znam jedno mjesto u Vž gdje je HDZ izgubio i sad neki razmišljaju o kolektivnom harakiriju!
Ja znam u Čk više od jednog.
Harakiri ne dolazi u obzir, volem kolače, griotice i quttro sladoled, slatka industrija živi od mene i ne želim ih upropastiti svojim harakirijem. :)

Kontradiktorne su informacije koje su važile prije godinu dana i današnje.
To je razumljivo obzirom da se radi o bolesti sa kojom znanstvenici i liječnici niisu imali iskustva.
Uče.
Dolaze do novih spoznaja, kako do kojih dođu, prenose ih u javnost.
I ja nisam imala iskustvo sa novom sortom paprike prošle godine, a paprika kao kultura - paprika - kultura o kojoj znam sve. No, sotra je protekom vremena pokazivala svoje odlike drugačije od sorti koje sadim godinama. Ispala je drugačijih zahtjeva i pretpostavljenih karakteristika, i - ove sezone je nema u mojem plasteniku. Otkrila sam nakon sedam mjeseci ono što na početku nisam o njoj znala - ništa osim općenitih generalija - spoznaja što je i kakva je, je generiraa odluku da ju izbacim iz asortimana.
Ali, do te spoznaje je došlo protekom vremena i iskustva.
Tak ti to po svuda ide, i sa novim virusim, i ti to sigurno znaš, ali voleš da ja lomim nokte na tastaturi. :)

I još nešto, dečki, koliko se sjećam, bio je koncesus da se ova tema zatvori i o koroni više ne govori.
Pa, kaj je sa tom čvrstom odlukom?
Ako ste ispod pojasa tak čvrsti ko sa odlukom, bojim se da žene nisu nimalo bojažljive gdje ste i s kim ste dok vas do tri ujutro nema doma. :hahah:
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Evo upravo cital njemacke novine,vec potiho najavljuju docjepljivanje svakih 6mj.zbog "mogucih" novih sojeva.🤫
Daj Bogek da nas strefi indijski soj jer se tamo po matematici umire 7puta manje neg pri nas,no raja u horvatistanu nezna racunat pa se plasi i strahuje.
Odavna na pocetku ove plandemije sam zamolil da raspravljamo konstruktivno te da se pomazemo a ne si cul ovo ,ono,ovaj je hmrl onaj najeebal.
To nikud ne vodi odnosno smo vodjeni kak nekom pase.
Ljudi sad je stvarno dosta,zar ne shvacate da je IMUNITET najpresudniji,dajte savjete kako ga ojacati,savjete kako ste preboljeli ili se lijecili,od markoticke i pingvina to nebute dobili,oni mlate veliku lovu i jeebe se njima za vas,osim kad su izbori,jos nekuzite. :cry:
 
  • Like
Reactions: ZJ

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,974
....................
Kontradiktorne su informacije koje su važile prije godinu dana i današnje.
To je razumljivo obzirom da se radi o bolesti sa kojom znanstvenici i liječnici niisu imali iskustva.
Uče.
Dolaze do novih spoznaja, kako do kojih dođu, prenose ih u javnost.
.....................
Tak ti to po svuda ide, i sa novim virusim, i ti to sigurno znaš, ali voleš da ja lomim nokte na tastaturi. :)
Onda bumo pričekali godinu dana.
A kak ti zglediju nokti ak stalno čeprkaš po paprici?
...................
Ljudi sad je stvarno dosta,zar ne shvacate da je IMUNITET najpresudniji,dajte savjete kako ga ojacati,savjete kako ste preboljeli ili se lijecili................... :cry:
Češnjak!
 

Futvač

Dobro znana faca
Tu od
18 Tra 2021
Poruka
208
Ne bih rekla da je neki debil odlučio.
Prije bi bilo da su doktori koji rade na tom odjelu povučeni na kovid odjel zbog velikog broja pacijenata na tom odjelu. I drugo medicinsko osoblje. U puno bolnica su razni odjeli pretvarani u kovid odjele zbog velikog broja kovid pacijenata, a onda, naravno, treba i medicinsko osoblje raznih specijalnosti jer kovid napada sve organe, ne samo dišne.
To - da su liječnici sa drugih odjela povučeni na kovid odjel se dogodilo u Čakovcu proljetos kada sam bila naručena na manji kiruški zahvat - nije bilo kompletne potrebne ekipe zbog potreba covid odjela koji ih je zatražio, pa se zahvat odgodio do daljnjeg, za mjesec dana sam dobila poziv za dolazak i dogovor novog termina.
Inače mi jedna znanica kao nemedicinsko osoblje radi u Čk bolnici na kovid odjelu.
Možda bih je trebala zamoliti da umjesto mene postavi koji upis ovdje da nekome dođe iz dupeta u glavu.
A liječnica koja tamo radi kupuje na tržnici od mene.

Ja sada ne tvrdim koji i kakav razlog je uzrokovao odgodu operacije tvoga susjeda.
Znam da je moja odgoda bila iz opravdanog razloga - u vrijeme korone mi je zahvat bio naručen, u međuvremenu se korona situacija pogorašala, i bio je suspendiran do daljnjeg.

O, da, hoću, uvijek ću reći da su za probleme sa razbuktavanjem kovida krivi oni koji se ne pridržavaju ničega. Krivi su. Od njih sve polazi, kotač su koji pokreće kolo.
Krenul sam odgovarati na ovaj post, ali sam zaključil da se protiv bedastoće nemože nikaj pametno napisati. Napuštam ovu temu prije nego postanem jako bezobrazan jer nisam zbog bezobraštine došel na ovaj forum.
POozdrav.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh