• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Koronavirus

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Željac 28

Dobro znana faca
Tu od
8 Ožu 2020
Poruka
1,138
Ma sve je to cirkus nek se cijepi tko hoće.
A tko neće nema da se sili.
Od mojih s nijedne strane niko se nije cijepio i nećemo.
Neki imali coronu nije ni strašna bila.
Tako da ako tast ode u Njemačku a nije cijepljen imao je coronu.
Onda ne treba ni kod nas.
 

Dalija

Član
Tu od
20 Srp 2015
Poruka
25
Sreća da imamo Kolakušića. On je vrhunski, svjetski poznat virolog, epidemiolog, liječnik (koji je dežurao noćima u KB Dubrava pomažući ljudima koji se bore da bi uopće udahnuli) pa je njegovo znanje o bolestima neizmjerno.
 

Ekonomist

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
516
Već sam slušao g. Kolakušića u nastupima u EU parlamentu. Priča priče kao svoj EPP. Tko je ležao u bolnicama, komu su bili potrebni respiratori, koliko ljudi se nije probudilo. Ova priča je kao iz Japana nekada - umro od posljedica zračenja u 87. godini života. Neka pođe u odvjetnike ili poduzetnike gdje se vodi realan život. Medicinu ostavimo onim koji su za to školovani. Sva sreća da smo u tome pošli daleko pa su mnoge upale pluća na vrijeme izliječene.
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Jao,jao,jadni moji forumasi,pa imate pun kufer misljenja i studija naucnika svjetskih kao i nasih na internetu,kazem strucnjaka a ne lajbeka nasih...seros,klapak onaj pionir kozinovic,balenka& com.Sami ste krivi sto ste upali u njihove lazi,naravno da ima na netu takodjer dosta lazi to me netrebate podsjecati.Tko zeli razmisljati i koristiti svoj vlastiti mozak :unsure: ,pocet ce sumnjati zatim traziti i na kraju shvatiti🤫,onaj ko je lijen on ce povjerovati najvecim lazovima kao ovima koji nas godinama vuku za nos i unistavaju sve sto je prirodno,pravedno i ljudski.
No lopta se okrece,ko bi gori sad je doli🙃,posljedice nasih djelovanja cemo morati izgurati,nitko vam nije kriv za vasu trenutnu situaciju poosobeno,vi ste je sami prouzrocili pa to i prihvatite.
Opet iznosim svoje misljenje,ovo je Plandemija,a mozda nas stvoritelj zeli samo ocistiti svoje zito,razmislite o ovoma dragi kolege.
Zelim vam svima mir u kuci te mir u dusi,sve je prolazno i tako zivite,kisa polako prestaje radujte se suncu.🙋‍♂️
 

Perko

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2020
Poruka
400
Mene je sada vise strah mišje groznice, krenuo sam danas sa košnjom a sve je puno miševa. Dal tko zna jel bi trebalo nositi masku ?
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Iskreno,moze samo pomoci,to je moje misljenje za razliku od misljenja u vezi korone. 🙋‍♂️
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,734
Jao,jao,jadni moji forumasi,pa imate pun kufer misljenja i studija naucnika svjetskih kao i nasih na internetu,kazem strucnjaka
i bedaka...

Već sam slušao g. Kolakušića
Nije vrijedan pažnje, ali jako dobro se unovčio, ma koje smo mi budale dok nas takvi predstavljaju u svijetu 😖 😖 😖

Iskreno se pitam, pa imamo li mi kao "narod" uopče ikave šanse za normalan opstanak, napredak i život, kad ovakvi suvereno vladaju, ne treba se niti čuditi što su svi koji drukčije misle pobjegli bilo kamo, samo da im ovakvi ne sole pamet i zagorčavaju život...
 

Željac 28

Dobro znana faca
Tu od
8 Ožu 2020
Poruka
1,138
Corona nije strašna osim ako je metko bolestan.
Kod nas tko god je imao ništa strašno.
Ja ni nezz možda aam imao peklo me grlo 15 tak dana i malo teže disao.
Nešto ko prehlada.
Ništa strašno više je ljudi umrlo od drugih bolesti.
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Jao,jao neznam zasto me ovaj kolega stalno vrijedja,nek mu bude kad je njegov ego jaci od njega,a znam da je inace dobra dusa no nezna obuzdat ego pa se vrti u krug.
Nego dobri ljudi neznam prenijet video sa jutuba,slobodno pomozite ili mi objasnite.
Radi se o emisiji PODCAST VELEBIT-Ponos:U danasnjem svijetu sustav stvara i velica kult gluposti 🙋‍♂️
 

Nai

Aktivni član
Tu od
11 Pro 2019
Poruka
172
Cijepljeni, kakvi su vasi utisci? Da li ste imali reakcije?

Ja sam odabrao fajzera, vakcinacija prvenstveno zbog putovanja, zivim u granicnom delu, nisam video sestru skoro 2 god i njenu decu. Pa sam pristao na vakcinu, i sad zalim sto se nisam davnooo jos vakcinisao.

prvih 24h posle vakcine, blaga bol, vise kao upala misica, - radio najosnovnije po kuci. (cisto da se pripazim)
Drugi dan- udri- kopanje soje, mlevenje kukuruza, ciscenje kod svinja...sve regularno :hahah:
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Corona nije strašna osim ako je metko bolestan.
Kod nas tko god je imao ništa strašno.
Ja ni nezz možda aam imao peklo me grlo 15 tak dana i malo teže disao.
Nešto ko prehlada.
Ništa strašno više je ljudi umrlo od drugih bolesti.
Jučer mi je pričao muž - bio je na tržnici - došla je jedna gospođa koja već godinama kupuje povrće od nas, pita je on, kako ste?
Nikako - veli ona . u dva dana sam pokopala i majku i oca.
Majka je bila u bolnici zbog teških problema unutarnjih organa, izlječili su je i poslali doma. Teško je bila bolesna, ali doslovno su joj spasili život. Doma se još oporavljala, a onda je muž donio virus u kuću, dobila ga je i ona od njega. Oboje su završili u bolnici.
Njega su pokopali. Dva dana nakon njegovog sprovoda pokapala je i majku.

Moja znanica je pokopala muža i majku isto u dva dana - muž je ležao u mrtvačnici taj dana kada je bio sprovod, a ujutro toga dana su joj javila da je i majka umrla, govorila sam o tome ranije tu na temi.
Danas je jedna gospođa, koja isto godinama kupuje od nas došla i veli mi - teško je još uvijek.
Ona je pokopala prije par mjeseci i muža i sina u par dana.

A veli doktor koji nas je cjepio da oni koji imaju burnu reakciju na cjepljenje imaju i burnu - tešku - reakciju ako se zaraze.

Blago onima koji su koronu preboljeli bez nekih spomena vrijednih poteškoća.
Ali kako unaprijed znati da ću i ja biti jedna od takvih, a ne onih koji završavaju na respiratoru?

Zato ja imam dvije pike na ruci lijevoj.
I unatoč tome još uvijek nosim maskicu kada nekamo idem, a pogotovo na tržnici gdje mi dolazi na stotine ljudi u kontakt. Iz obzira i poštovanja prema njima i brige i za njihovu sigurnost. Iako mi danas baš i nije bilo ugodno kada je sunce prigrijalo.
 
  • Like
Reactions: Nai

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Cijepljeni, kakvi su vasi utisci? Da li ste imali reakcije?

Ja sam odabrao fajzera, vakcinacija prvenstveno zbog putovanja, zivim u granicnom delu, nisam video sestru skoro 2 god i njenu decu. Pa sam pristao na vakcinu, i sad zalim sto se nisam davnooo jos vakcinisao.

prvih 24h posle vakcine, blaga bol, vise kao upala misica, - radio najosnovnije po kuci. (cisto da se pripazim)
Drugi dan- udri- kopanje soje, mlevenje kukuruza, ciscenje kod svinja...sve regularno :hahah:


A dobro, 22 dana nakon cjepljena prvom dozom možeš dobiti kovid putovnicu - ali ne znam za koje sve države, Plenković je dogovorio sa nekoliko čelnika eu uzajamnost takve prakse, ne znam da li i za države koje nisu u eu. Raspitaj se i uzmi covid putovnicu - možeš preko neta, možeš otići po papirnatu, kako ti paše, i put pod noge. :)

Moj muž i ja cjepljeni dva puta - nikakvih reakcija, čak me niti ruka nije boljela da bih imala izliku za nerad bar dan - dva.
Takve sam ti ja sreće.....:)
 
  • Like
Reactions: Nai

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Pa i ja kad sam se cijepio brakom ispocetka sve pet,jeebiga kratko je trajala ta sreca,nadam se da cete bolje proci,ali sam shvatio da je nada laz. 🤫
 
  • Haha
Reactions: ZJ

Željac 28

Dobro znana faca
Tu od
8 Ožu 2020
Poruka
1,138
To su gluposti odeš u Njemačku a nisi cijepljen a kod nas moraš.
Neka se cijepi tko hoće.
Za nekog je ta bolest fatalna.
Ali ja da se bojim živit nosit masku.
E bolje da umrem
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
To su gluposti odeš u Njemačku a nisi cijepljen a kod nas moraš.
Neka se cijepi tko hoće.
Za nekog je ta bolest fatalna.
Ali ja da se bojim živit nosit masku.
E bolje da umrem

A umri ako želiš.
Svatko donosi odluke za sebe.

Ne moraš se cjepiti niti kod nas - ideš kamo god želiš na svijetu. Samo platiš pcr test petstotinjak kuna dan prije nego pođeš, tamo kamo dođeš platiš još jedan takav kolko kod njih košta - u VB košta 150 funti - i budeš u samoizolaciji 10 dana, kada se vraćaš doma isto tamo napraviš i patiš test, doma opet jedan takav i samoizolacija 10 dana.

Moji su se u VB cjepili sin i snaha, djeca nisu još, unuka je u školi ostvarila izvanredne rezultate pa su je nagradili avionskom kartom za doma na deset dana - test tamo, test ovdje, test opet ovdje sutra, dan prije nego se vraća, i kada stigne u Englesku morati će biti 10 dana u samoizolaciji.
Nešto manje od 3000 kuna samo za testove.
I može kamo hoće i kada hoće.
Sljedeći mjesec dolaze svo četvero doma na godišnji - za curice ako ih ne cjepe imati će blizu 6000 kuna dodatnih troškova za njihove pcr testove.

Niti ih tko sili da ih daju cjepiti niti im tko brani da ih cjepe - slobodna volja, slobodan izbor - ne trpi moj ili čiji đep, nego tvoj koji odluku donosiš. :)
 

NikolaT55

Iskusan lik
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
1,891
Al netko maaaaasno zarađuje
Ma neka, neće ni oni vječno trajati, isto kao ni ovaj virus. Ja osobno vjerujem u važnost toga da volim svoj posao, a ne da jurim za novcima. Novac, tvrdim, nije dobar motivator. U životu će uvijek biti uspona i padova, samo treba ostati pozitivan i izaći još jači iz svega toga.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Evo ko se cijepi dobi besplatan jedan dan kupanja u tolicama😉🍺
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh