• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Koronavirus

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Previše je ovaca,lagali su im uzrečicom....mislite na druge,sad neću sebi sami da priznaju da su namagarčeni,kada se stime pomire biće im lakše.
Daj ih bože prosvijetlio,da ne nasjednu treći puta,nakon toga stvarno ADIO. 🤔

mislite
 

domy_os

Iskusan lik
Tu od
18 Lip 2021
Poruka
848
Mogu li korporacije zbog vlastitih interesa zataškati rezultate znanstvenih istraživanja?
Mogu ako ih same naruče i plate, to je onda njihovo privatno istraživanje i privatno vlasništvo, i mogu ih sakriti, ne prikazati javnosti, ali rezultate ne mogu lažirati nakon što su utvrđeni - to podlježe basnoslavno visokim financijskim kaznama u razvijenom svijetu.
Da se ne osvrćem na cijeli komentar jer nema potrebe, ovo je ključ problema. Sve, ali baš sve te korporacije vezane za vakcine imaju kriminalnu prošlost - zataškavanje nuspojava, nelegalno testiranje lijekova, genocid po Africi i Istoku itd. Samo ne znam kako je moguće da je to tako brzo zaboravljeno, kako je zaboravljena lažna svinjska gripa 2009. kada su isto tako pokušali pelcovati cijeli svijet pa su nakon velike smrtnosti potiho uništili sve vakcine na naš trošak...

Davno su svi ti "stručnjaci" i "mediji" radili za interes ljudi, zato mi se gadi kada na ovom forumu čitam njihove citate, a prava realnost je sasvim drugačija. Danas igra lova i radi nje nema nikakve jednakosti među nama, pa ni u tom pristupu liječenju koje spominješ. S moje plaće se skida 1500 eura za zdravstveno i mirovinsko osiguranje. Za te novce bih trebao biti prvi u redu čekanja, ali ne jer samo mali komadić toga ide tamo gdje stvarno treba ići, a ostalo ide mafiji pa ti Domagoj plaćaj privatno liječenje.

Gle da se ne lažemo nisam nosio maske rijetko.
Kad sam nosio procurio mi je nos.
Tako da je ta maska zlo i najveće bakterije su u njoj.
Logično... Pogoto sada kada sunce prži sve u 16, pa ubio bih nekog da moram nositi masku i još rukavice, to je sad po ovoj temperaturi 100 puta opasnije. Kad upeče, pelena preko usta fino navlažena ili mokra, bakterije i virusi jedva čekaju da slete na vlažno plodno tlo i još više se razmnože, a ti fino udahneš i dalje razbacuješ, mmm. Pa se onda čude novim bolestima, pa čekaju kod doktora, pa troše kojekakve bespotrebne lijekove, pa opet ispočetka, a sve radi krpe preko usta.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
S razlogom sam na kraju svoga upisa postavila pasus o korporacijama.
Koliko vidim, ti ne razlikuješ privatno od neovisnog.
Neovisne studije se rade neovisno od želje korporacije - bilo koje - farmaceutske, duhanske, prehrambene......privatne naručuju korporacije i to su najčešće ugovori o tajnosti rezultata koji pravno znanstvenika - istraživača - obvezuju javno neobjavljivanje rezultata bio on pozitivan ili negativan. Time istraživača - odluči li se on prekršiti ugovornu obvezu jer npr. utvrdi veliku štetnost istrživačkog predmeta za potrošača i javno objaviti rezultat - ne samo mogu financijski uništiti nego i pospremiti u dugogodišnji zatvor.

To se dogodilo u Americi, u duhanskoj industriji, kada je duhanska korporacija unajmila znanstvenika koji je radio studiju za njih u kojoj je trebao utvrditi izaziva li nikotin ovisnost ili ne. Bilo je još nešto, jedna studija u kojoj je utvrđeno da je jedna aroma koja se dodaje duhanu, veoma popularna kod pušača, kancerogena. Naručitelj studije, duhanska korporacija, je rezultate odlučila zatajiti jer su bili stava, objavi li se, da će potrošnja duhana značajno pasti.
Znanstvenik koji je to utvrdioje ipak odlučio progovoriti, imao je veoma tešku sudbinu nakon toga, korporacija mu je uništila život i obiteljski i financijski, sudski su ga gonili, nešto mi je ostalo u sjećanju da je završio i u zatvoru.
Postoji i film snimljen o tome.

Razlika je kada se radi studija - kao sada kod učinkovitosti ili nus pojavma cjepiva, ili smrtnosti od cijepiva npr., to se provodi na svjetskom nivou i u svakoj državi svijeta se rezultati bilježe, i teško bi bilo falsificirati podatke iz baš svih država ili većine. Velike oscilacije od države do država bi odmah ukazale na mutne igre.

Ali se zato lažnim objavama u medijima i na društvenim mrežama, falsificiranim podacima ili poluistinama, podacima vađenim iz konteksta ili djelomičnim, selektivno odabranima i prikazanima van cjelovitog konteksta može u javnosti stvoriti kriva percepcija.
Ratovi između korporacija se vode u zakulisnim igrama, a kada se otkriju, ako se otkriju, šteta je nekome već počinjena, a netko je ostvario dobit.

Ti veliš:
Danas igra lova i radi nje nema nikakve jednakosti među nama, pa ni u tom pristupu liječenju koje spominješ. S moje plaće se skida 1500 eura za zdravstveno i mirovinsko osiguranje. Za te novce bih trebao biti prvi u redu čekanja, ali ne jer samo mali komadić toga ide tamo gdje stvarno treba ići, a ostalo ide mafiji pa ti Domagoj plaćaj privatno liječenje

O tome sam govorila o socijalnoj komponenti hrvatskog društva - o solidarnosti.
To, solidarno društvo se može promijeniti referendumom ili izborom političke opcije koja će mijenjati Ustav - uspije li se skupiti saborsku dvotrećinsku većinu i izglasati drugačiji Zakon - slobodu biranja uplaćivanja mirovinskog doprinosa: hoću - neću.
Uvesti privatizaciju zdravstva.
Tko želi potpuno obezvrijediti ljudski život, staviti ga na tržište kao robu, može otići u Ameriku gdje ga nitko ne prisiljava na zdravstveno osiguranje. Ili mu daje mogućnost da bira hoće li kupiti policu koja pokriva osnovnu zaštitu ili mnogo širu. Ili da kupi policu koja financijski pokriva preglede i dijagnostiku, ali ne i operacije i lijekove. Tamo sve može, ali se tamo i umire zbog nemogućnosti plaćanja liječenja.

Široka je to tema, i da, oni koji imaju velike plaće daju zjednici puno više od onih sa malim plaćama. To nije pravedno, nije niti pravedno da netko ima dobro plaćeni posao, a netko loše plaćeni. S druge strane, nismo svi sposobni biti menađeri, direktori, a i da jesmo, ne postoje takvi poslovi za sve nas.
Kako tu odrediti što je pravedno, a što nije, naći neku sredinu, i trebaju li privilegirani - oni sa visokim plaćama - naći se u toj sredini i biti "sponzori" onima sa niskim.

Inače, evo, Engleska, što se zdravstva tiče:
snaha treba jednu operaciju zbog urasle dlake u predjelu križa - problem koji izaziva česte upalne procese, neugodne i bolne, i jedino se operacijom može riješiti. Lista čekanja je 420 dana. Baš mi je jučer pričao sin.
Ja sam za operaciju ateroma u Čk bila naručena za 12 dana.
Za okulista u Čk treba 6 mjeseci.
Za neke radiološke pretrage dvadesetak dana do i godinu dana.
I dugo nam je.
 

domy_os

Iskusan lik
Tu od
18 Lip 2021
Poruka
848
Koliko vidim, ti ne razlikuješ privatno od neovisnog.
Neovisne studije se rade neovisno od želje korporacije - bilo koje - farmaceutske, duhanske, prehrambene......privatne naručuju korporacije i to su najčešće ugovori o tajnosti rezultata koji pravno znanstvenika - istraživača - obvezuju javno neobjavljivanje rezultata bio on pozitivan ili negativan. Time istraživača - odluči li se on prekršiti ugovornu obvezu jer npr. utvrdi veliku štetnost istrživačkog predmeta za potrošača i javno objaviti rezultat - ne samo mogu financijski uništiti nego i pospremiti u dugogodišnji zatvor.
Loše vidiš... :D Ali opet si pogodila u srž problema s kurona cirkusom, samo to ne vidiš na pravi način. Danas neovisni istraživači, znanstvenici, epidemiolozi, doktori,... nemaju pravo glasa, njih se cenzurira na sve strane, a ove plaćene privatnike se pušta da *eru po mainstream medijima jer kako je ono Jozef Gebels rekao, "Dajte mi medije i ja ću od jednog naroda napraviti krdo svinja", e upravo to se nažalost OPET događa, nevjerojatno. Dakle, svi mi koji želimo saznati pravu istinu se moramo debelo maknuti od mainstream medija i kopati po manje poznatim izvorima jer tamo cenzura (radi malog broja pratitelja) nije toliko velika ili je nekad uopće nema. Kada to jednom skužiš, bit ću sretan jer sam preobratio još jednu osobu.
 
Posljednje uređivanje:

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Govorise vam ja,stize fasizam i diktatura,hvala bogu ima hrabrih ljudi sve vise na ovome forumu sto shvacaju sto nam spremaju sotone i zlotvori,iako znaju da nece uspjeti.
Danas vozio tasta na pregled u Zupanijsku bolnicu,naravno ja brez maske i nikonist ne pita ni na prvoj ni drugoj recepciji,doturi prolaze s maskama cak i jedan g. policajac.
Doduse na drugoj recepciji ni sama sestra nemadose maske,odoh ja po kavu nama dvojici do automata,dodjem nazad a on vec uniso,sta cu sada pa popijem obje kave i zapocnem razgovor s ljudima u vezi korone.
Jedna g. kaze da se ne boji ali nosi zbog propisa,druga skinula nakon kraceg razgovora sa mnome i kaze cijepljena je(71g.) te da joj je sve to vec pomalo glupo.
Izadje tast i neki mladi g. sto snima tu gustocu kostiju.
Primjeti on da nemam maske pa me upita za nju,reko mu da nenosim od februara ni u AT ni HR(SLO takodjer),pocela rasprava,on svoje ja svoje,na kraju mu kazem da je jos premlad i nema iskustva te ne shvaca sto se dogadja.
On meni da ima vise iskustva i prozivjelog nego mnogi stariji i da dobro zna ustav(kuurac on moj zna)razmislim pametniji popusta te mu lijepo kazem-vidim da ste pametan covjek,ok ali mi sada idema a vama sve dobro u zivotu.
I tako zivot ide dalje-more se pjeni j... se meni. 🙃
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
9,654
Pa za ovakvu lovu, koji bih bratski podijelio sa pojedinim glavodržiteljima i ja bih zmislil neku boleštinu.
A ko ga ježi, more biti i sv.vodica to bu za one na Balkanu, glavno da curi lova.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,188

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
9,654
Ovo izćupao iz ovog gore:
Otkriće iz američkog laboratorija: Lijekovi protiv raka prostate mogli bi pomoći kod gripe, ebole i - koronavirusa
......eureka! Imamo lijek samo nam nađite/zmislite bolest :eek: :p:hahah:
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Samo hrabro moji forumasi,uskoro ce i ptice na grani pjevati o moroni i ovcama,zar jos ima uplasenih i nemislecih ili smo shvatili da smo nasamareni. 🙃
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,632
ZJ,dole su mi prijatelji i kumovi. Dosta se cujem sa njima,nije bas tak kak je u clanku da moraju ljepit trakama prozore,al recimo daje 70% istina, malo ih se cjepllilo,puno je voske i policije,nitko nista neradi. Kum inace na gradevini vec 2 tj sjedi kod kuce i jos ce 4 tj. Drzava ima kao daje dodatak iliti placu od 750 dolara tjedno. Kretanje max ograniceno,nema festi,u soping 2 puta tjedno uz dozvolu inyo sam 1 iz obitelji.
Kuma je htjela doc u Pozegu trajno posto ke osla u mirovinu,nisu joj dali. Mos dobit dozvolu iskljucivo za ljecenje u inozemstvu. Dole je dosta gadno...
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh