• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Koronavirus

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,762
Kolega @plus,
ovdje se prepisujemo i razmjenjujemo mišljenja kao članovi, dakle jednaki, pa nema potrebe za onakvim riječima.
Osim toga, poznamo se osobno od prije članstva ovdje, poštujem te iznad svega kao čovjeka i prijatelja, čovjeka znanja i iskustva, pa ne vidim zakaj bi se osobno sukobljavali.
Ti si oprezan, ja sam (možda) malo manje. Ti više vjeruješ ovakvoj medicinskoj znanosti, kaku nam prezentiraju, ja sam jako skeptičan i ne vjerujem u ovu priču.
I to je razlika među našim shvaćanjima, ali ne treba biti prepreka da ostanemo prije svega ljudi.

Konkretan odgovor:
- ne želim biti cijepljen ni pod koju cijenu (niti je itko u mojoj obitelji), ponajmanje ne radi ucjene u vezi putovanja i posla.
Ako me firma treba, naći će načina da poštuje moju odluku, ako ne ionak me može otpustiti za bilo kaj drugo. Imam pravo na zdravstvenu njegu pod uvjetima na koje pristajem i sam odaberem, jer zato i plaćam (ne malo ) zdravstveno osiguranje.

- testiranje...ćemu ako se ne testiraju i c..ni, jer su jednako "opasni" meni kak i ja njima. Učinkovitost ovih "c..iva" je ionak upitna. Dok ne izmisle nekaj na slinu, kaj se može kupiti u Lidlu, , ne dam im nikaj gurati u nos (jednom je bilo previše).

- duštvene potrebe (koncerti, sajmovi) mi nisu iznad uvjerenja i ne mislim pristati na ucjene radi istih. Uostalom, manje ću potrošiti, pa bude ostalo za važnije stvari. Gube oni koji stavljaju barijere "ispred svojih vrata", a ne ja (ili mi) koji ih želimo otvoriti.

- ak me ne puste u avion, mogu i autom...prek bare nit moram, nit želim, nit si to mogu priuštiti...a poslovno...vidi prvu točku.

- bil sam nedavno u VŽ bolnici s ocem. Nit sam imal masku na nosu, nit me tko pital za nju. Uostalom, većini tam na odjelu je bila ispod brade ili bar nosa.

Na svakoj maski koju se kupi u dućanu piše da nije medicinska. Koja joj je svrha onda?
 

Bratko

Iskusan lik
Tu od
26 Velj 2014
Poruka
778
Kaj se putovanja avionom tiče moj prijatelj je htel putovati kod brata u Kanadu. Obzirom da je direktna veza Zagreb Toronto ukinuta namjeraval je ići preko SAD-a. Cijepljen je sa dvije doze Astrazeneke, ali u Ameriku ne može jer ne priznaju Astrino cjepivo.
Evo malo fratra Lazara Perice
 

fergomil

Aktivni član
Tu od
2 Ožu 2019
Poruka
257
- bil sam nedavno u VŽ bolnici s ocem. Nit sam imal masku na nosu, nit me tko pital za nju. Uostalom, većini tam na odjelu je bila ispod brade ili bar nosa.
Dragi kolega, poštovani gospodine,
pitam se kako to, kad je u pitanju korona i ponašanje na koje "prisiljava" "medicinska znanost", onda je to laž, potplačenost, nebuloza, torovi, brnjice.... i ne vjerujete joj a kad je u pitanju potreba Vašeg oca onda toj istoj "medicinskoj znanosti" vjerujete? Što se tiče maske (brnjice), isto tako distanca i dezinfekcija ruku o kojoj pričate to je nažalost ponašanje po meni neodgovornih osoba koje ne zanima tuđe zdravlje. Isto tako, korištenje pojmova "brnjice, torovi i slično" nije ljudski a niti pristojno koristiti jer ljude koji drugačije misle svrstavate u ...... a Vi dovršite. Ja mislim da na ovom forumu a i drugdje gdje se razmjenjuju mišljenja, nebi trebalo upotrebljavati uvredljive pojmove. "Vi" ste bez obzira, na to koje izraze upotrebljavali, za mene gospodin, jer takvoj su me kulturi učili.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,762
Kolega @fergomil, cijenim znanje svake vrste, cijenim medicinsku struku.
ALI, ova cijela priča o Ko-ne-vidi ju je jako diskreditirala.
Da je to ostalo na medicini, sve bi bilo OK. Ne bi bilo ucjena, prisila, gnjavaže s eksperimentalnom pripravcima...sve bi bilo kak struka nalaže.
Ovo je politička bolest društva, PLAN, a ne toliko zdravstveni problem.
Meni nije normalno da vojska i policija maltretiraju vlastiti narod, politika uništava vlastitu ekonomiju, države se zadužuju I kupuju na slijepo milijune nečega za kaj se ne zna ni kaj je, ni jel bude djelovalo.

Glede "brnjice i tora": mi smo na ovom Forumu, više - manje "seljaci", pa nam te dvije riječi nisu strane i znamo kak ta dva pojma uživo izgledaju, kaj ne?
Ne podsjeća li te puštanje u ogradu odabranih (tj. onih s potvrdama) upravo na to?

Rekoh već nekoliko put: poštujem svačiji osobni odabir, jer svatko ima najveću odgovornost upravo prema sebi, no ne podnosim uskraćivanje prava onima koji misle drugačije jer nekaj ne žele.
Da se vratim na medicinsku struku: uvijek se u dilemama tražilo drugo mišljenje. Sad je i sama pomisao na drugo mišljenje u vezi Ko-ne-vidi postala zabranjena.
Ne čini li ti se tu nekaj čudno?

I dalje sve članove mogu pogledati u oči čiste savjesti i jednako tako svakoga smatrati gospodinom. Nikog osobno ne osuđujem niti kaj nosi masku niti ak se koristi potvrdom za ulaz tam kam ja nemrem. Nije to problem osobe, već politike...
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
Dečki svaka čast svemu, ali onda ako ste tak uvjerni da je to pičkin dim zakaj se ne javite u neke bolnice, znanstvenicima i struci koja se bori stim? Pomognite im, prosvjetlite ljude koji se brinu o nama.
Mene zanima da vam je ko bliži od familije imal koronu i to onaj teški oblik jel bi takve gluposti pisali, nebi sigurno.
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Kolega kupljeni ,odakle tebi dokaz da ti je neko bliznji imal moronu,kojim testom,kojim simptomima ili dijagnozom.
Nekima je jasna ova plandemija nekima nece nikad,jer su preponosni,meni je to smijesno ali si nemogu pomoci.
I dalje vas molim da se ne svadjamo i vak nas je premalo,bolje da se druzimo v Gudovcu brez ikakvih mjeri ima sve vise drugih problema.
Sve mjere su neustavne i proztuzakonite(steta sto ljudi ne citaju,niti se bune),ne samo kod nas,zato ih i krsimo,opet proso granicu brez testa jer se ne testiram ni u kome slucaju,bio i u lokalnoj apoteci maloprije(uAT) naravno brez maske(ljepse zvuci neg brnjica) i nitko nist me ne srdi zbog toga.
E vidite to su za mene normalna vremena,zar vi ne zelite svoju slobodu jednim normalnim ljudskim putem,zar stvarno vjerujete da bute ju dobili nakon gatesicevih pikica.
Odavna nazivam ovo stanje diktaturom i fasizmom a dokazi polako isplivavaju.
No svatko ima slobodu svojeg misljenja i slobodnu volju,nek tak i ostane....pocnimo pripreme za Gudovec tam moremo v zivo raspravljati jer dok si snekim oci u oci lakse ga razumijes i nema laganja,oci ne lazu.:ppozdrav:
 

Futvač

Dobro znana faca
Tu od
18 Tra 2021
Poruka
208
Kaj se putovanja avionom tiče moj prijatelj je htel putovati kod brata u Kanadu. Obzirom da je direktna veza Zagreb Toronto ukinuta namjeraval je ići preko SAD-a. Cijepljen je sa dvije doze Astrazeneke, ali u Ameriku ne može jer ne priznaju Astrino cjepivo.
Evo malo fratra Lazara Perice
Kaj bumo s ovim, kolega plus? Kaj bi ti napravil da se nađeš u ovakvoj situaciji?
 
  • Like
Reactions: ZJ

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,720
Dečki svaka čast svemu, ali onda ako ste tak uvjerni da je to pičkin dim zakaj se ne javite u neke bolnice, znanstvenicima i struci koja se bori stim? Pomognite im, prosvjetlite ljude koji se brinu o nama.
Mene zanima da vam je ko bliži od familije imal koronu i to onaj teški oblik jel bi takve gluposti pisali, nebi sigurno.
Postojalo je puno teških oblika gripe, postoji i sad . Pa niko nikog nije prisiljavao da se cijepi. I niko od tih teških oblika gripe nije pravio pandemiju. Haha.
 

Bratko

Iskusan lik
Tu od
26 Velj 2014
Poruka
778
Gospon Kupljenec molim te uzmi si pol vure vremena i pogledaj video u postu 3298.
Ako s pažnjom pogledaš vidjeti ćeš da se ne negira postojanje virusa koji je za neke smrtonosan, a neki ga prohodaju.
 

fergomil

Aktivni član
Tu od
2 Ožu 2019
Poruka
257
Glede "brnjice i tora": mi smo na ovom Forumu, više - manje "seljaci", pa nam te dvije riječi nisu strane i znamo kak ta dva pojma uživo izgledaju, kaj ne?
Ne podsjeća li te puštanje u ogradu odabranih (tj. onih s potvrdama) upravo na to?
Poštovani kolega @ZJ, i ja i Vi dobro znamo što je biti "seljak" ili biti osoba koja živi na selu.
Izraze, koji neke kolege koriste u kontekstu nekog komentara, znamo i Vi i ja da imaju za shodno postići neki drugi cilj (uvrijediti nekoga). Ne pada mi na pamet da i Vi upotrebljavate iste u istom smislu jer pratim Vaše postove i u drugim temama koji dokazuju da ste osoba "koja živi na selu" ali ne i "seljak".
Shodno Vašem, po meni iznad prosječnom znanju, o prijenosima, dijelovima strojevima, aparatima za zavarivanje kao i popravak istih kao i drugo, jako bih volio imati Vas kao svojeg majstora kao i mogućnost izravne komunikacije.
Kažete, citiram "Rekoh već nekoliko put: poštujem svačiji osobni odabir, jer svatko ima najveću odgovornost upravo prema sebi, no ne podnosim uskraćivanje prava onima koji misle drugačije jer nekaj ne žele."
U prvom djelu rečenice u potpunosti se slažem sa Vama dok se u drugom djelu ne mogu složiti jer "pravo nekoga" može utjecati i na zdravlje, u ovom slučaju, svih drugih.
Isto tako neki kolege govore o tome kako pojedinci ne nose maske, ne drže distancu i to podržavaju.
Zar je to u redu, mislim da se ne traži puno već nešto što je sasvim normalno.
Kad je u pitanju cijepljenje, iako sam ja cijepljen sa dvije doze, imam i ja svoje dileme i trileme oko istog.
No, ako cijeli svijet kao i svjetski stručnjaci smatraju da cijepljenje ima svoj učinak onda i ja po onom "kud svi drugi tud i mali Mujo". Podaci, svjetski kao i naši, govore i o tome da sada u bolnicama ima između 80% i 90% necijepljenih što znači oko 20% cijepljenih. Ako je to istina (?????????), ispada da zbog necijepljenih i novih sojeva korone može doći do kolapsa zdravstva . I što onda? Shodno tome, kolega @ZJ, kako ćete onda za svog oca dobiti medicinsku pomoć kao i svi drugi potrebiti.
Na kraju, cijenjeni kolega @ZJ mislim da bi Vi i ja u nekom podužoj diskusiji došli do koliko tolliko sličnog viđenja pa,
Zdravi i veseli bili a u Istri se dodaje ,meko odzada i tvrdo sprida.
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Kolega fergomil,svaka ti cast na postenom iznosenju svog misljenja i slazem se skoro u svemu jer ljudski i normalno razmisljas i komuniciras uz postovanje svacije volje.👏
Sve bi bilo u redu,no nazalost sve nas lazu takozvani svjetski strucnjaci,gatesic,fauci,onaj lazni doktor zlotvor predsjednik WHO-a,laznim testom,brez izdvojenog i snimljenog virusa.
Pravim naucnicima i strucnjacima su zacepljena usta,istina se skriva,nema suceljavanja misljenja a previse ljudi vjeruje lazima.
Zato se vrtimo u krug a fasizam grabi i grabi jer im istjece vrijeme,iako znaju da ce se sve saznati i objelodaniti,oni sami nama otvaraju oci.
Jos jednom kolega fergomil,zadivljen sam tvojom ljudskosti,takvi ljudi kao ti ce pomoci masama,jer ti ces shvatiti posto tvoje srce nije zatrovano. 👍
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,762
Kolega @fergomil, a kaj da rečem?
Nije mi namjera nikoga uvrijediti niti osuđivati, a mislim da malo sarkazma nebu nikome škodilo.
Namjera mi je potaknuti ljude da pogledaju i drugu stranu medalje, da razmisle i odluče a ne da postupanju po onoj "kud svi Turci, tud i mali Mujo", odnosno da idu na c...nje radi putovanja, pritisaka na poslu i slično, a ne radi svojeg zdravlja.
Zdravstveni se sustav ionak raspal, nažalost, jer primarna zaštita je postala smetnja, umjesto prvi red liječenja, pa ne bi bilo toliko pritiska na bolnice.

Ono kaj zamjeram c...nima, je to da podržavaju segregaciju, jer slobodu budu izgubili i oni, a ne samo ne-c...ni, samo očito toga nisu svjesni. Ovo ludilo ne bu nikad prestalo i varaju se mnogi da se bu dogodil povratak na staro.

... Svaki to dan slušamo, samo malo tko čuje, a još manje vjeruje...
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,814
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh