• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Koronavirus

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

LAKI

  
Tu od
13 Velj 2019
Poruka
1,120
Stalno potencirate to da niko nije umro od vakcine a dali postoji neki dokaz da od te vakcine ima neke koristi osim toga da se od nje ne umire
 

fergomil

Aktivni član
Tu od
2 Ožu 2019
Poruka
257
Poštovani gospodine @hotela, naročito mi je drago od Vas da se shvatilo da mi koji imamo drugačije mišljenje i viđenje nismo Vaši protivnici. Gospodine @ZJ što se tiče zdravstvenog sustava svi znamo, već 10 i više godina, kako funkcionira. No bez obzira na sve Vaš je otac dobio potrebitu medicinsku pomoć, kad kažem Vaš otac tada mislim i na sve nas.
Ali, mislim da niste, dragi kolege, pročitali moj post do kraja gdje je naveden podatak o postotku udjela necijepljenih i cijepljenih u bolnicama koji je i poanta svega.
Pa da pojasnim.
U bolnici se nalazi 100 bolesnika od kovid virusa od kojih 90 necijepljenih i 10 cijepljenih što je omjer 90% i 10%.
Da sad ne upotrebljavamo integrale i druge matematičke izračune, možemo hipotetski zaključiti:
kad bi bili cijepljeni ovi koji to nisu slijedi da bi u bolnici završilo njih 10% što znači tek njih 9, pa bi ukupni broj u bolnici bio 19 bolesnika. To je 80% manje ljudi na bolničkom liječenju.
Sad postaje jasno zašto se držati preporučenih mjera kao i cijepljenja i kakav je učinak. Poštovani kolege, slijedi da će tada i dalje otac @ZJ-a biti medicinski zbrinut kao i svi mi ostali. U protivnom dragi kolege svi smo skupa naj.......i.
Zdravi i veseli bili.
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,614
Ovaj tekst iz painta bi trebao biti dokaz za nešto? Kolega spominješ često pametne. Znači oni koji se ne slažu s tobom su glupi?
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,066
Ja to nisam nigdje napisao, ja sam svjestan da nije svakome jednostavno da poveže i sagleda širu sliku, ali sa svojim prvim pitanjem si odogovrio i na drugo.
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,614
Dakle svi koji misle drugačije od tebe i ne vide “širu sliku” su glupi. Slike sa ovakvim konstatacijama ti može danas svaki srednjoškolac napraviti za 10 minuta, i to na hrvatskom…
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,066
I dalje ja to nisam reko, ali ti definitivno nisi shvatio poantu...nit je do jezika nit je do slike nit je do osobe koja može složit stvar je u poanti natpisa
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,614
Jasno, ali poanta je kriva jer nije istinita. Imaš i drugih ljekova koji ne koštaju “1000€“ a štite od teških bolesti. Npr. cijepljenje protiv HPV- a je besplatno a štiti od potencijalnog razvoja raka vrata maternice i ostalih teških komplikacija uzrokovanih HPV-om…
 
Posljednje uređivanje:

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,066
Aha...na žalost jako puno idem po bolnicama i znam šta je besplatno i znam zašto idem privatno i plaćam lijekove koji nisu besplati a ti se tješi da je nekome iz države stvarno stalo do tebe do tvoga života i do tvoga zdravlja😝 kad većina shvati će bit kasno, socijalizam je na žalost davnih dana zakopan a u kapitalizmu se ne gleda ništa drugo nego profit, nitko ti nikad ništa neće dat dabe ili ce te kasnije opelješit ili ti je nešto uvalio nema dalje...
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,614
Ima djelova unutar sustava koji jako dobro funkcioniraju i vrhunskih ljudi i stručnjaka koji daju od sebe i više nego za što su plaćeni a ne traže ništa za uzvrat… Također osobno iskustvo…
 

bitćebolje

Dobro znana faca
Tu od
13 Sij 2016
Poruka
742
Ima djelova unutar sustava koji jako dobro funkcioniraju i vrhunskih ljudi i stručnjaka koji daju od sebe i više nego za što su plaćeni a ne traže ništa za uzvrat… Također osobno iskustvo…
Baš bih volio vidjet toga ili tu koji će riješiti problem Hrvatskog zdravstvenog sustava.
Znam da ga neću vidjet, jer takvog nema..... 😂
 

LAKI

  
Tu od
13 Velj 2019
Poruka
1,120
Poštovani gospodine @hotela, naročito mi je drago od Vas da se shvatilo da mi koji imamo drugačije mišljenje i viđenje nismo Vaši protivnici. Gospodine @ZJ što se tiče zdravstvenog sustava svi znamo, već 10 i više godina, kako funkcionira. No bez obzira na sve Vaš je otac dobio potrebitu medicinsku pomoć, kad kažem Vaš otac tada mislim i na sve nas.
Ali, mislim da niste, dragi kolege, pročitali moj post do kraja gdje je naveden podatak o postotku udjela necijepljenih i cijepljenih u bolnicama koji je i poanta svega.
Pa da pojasnim.
U bolnici se nalazi 100 bolesnika od kovid virusa od kojih 90 necijepljenih i 10 cijepljenih što je omjer 90% i 10%.
Da sad ne upotrebljavamo integrale i druge matematičke izračune, možemo hipotetski zaključiti:
kad bi bili cijepljeni ovi koji to nisu slijedi da bi u bolnici završilo njih 10% što znači tek njih 9, pa bi ukupni broj u bolnici bio 19 bolesnika. To je 80% manje ljudi na bolničkom liječenju.
Sad postaje jasno zašto se držati preporučenih mjera kao i cijepljenja i kakav je učinak. Poštovani kolege, slijedi da će tada i dalje otac @ZJ-a biti medicinski zbrinut kao i svi mi ostali. U protivnom dragi kolege svi smo skupa naj.......i.
Zdravi i veseli bili.
Ako je vakcinisano 50 posto stanovnika onda ova teorija pije vodu ako ne onda promeni matematiku, a ni tad nebi to moglo da se tako racuna jer su najvise vakcinisanih stari ljudi koji se slabo krecu medju narodom pa i nemaju priliku da se zaraze kao mladi nevakcinisani koji su stalno medju narodom
 

Futvač

Dobro znana faca
Tu od
18 Tra 2021
Poruka
208
Glupi nesposobnjakoviči. Glavno da ti lajbeki svakih pola godine pobjede koronavirus. Jedino virus gluposti nemogu pobjediti.

Jasno, ali poanta je kriva jer nije istinita. Imaš i drugih ljekova koji ne koštaju “1000€“ a štite od teških bolesti. Npr. cijepljenje protiv HPV- a je besplatno a štiti od potencijalnog razvoja raka vrata maternice i ostalih teških komplikacija uzrokovanih HPV-om…
Ti stvarno vjeruješ da je nešto besplatno? Ljudi moji kak ste tak naivni? Moj sin se nedavno cjepil za HPV i nije besplatno. Gđa Futvač i ja smo samo u zadnjih 5 godina uplatili preko 200 000 kn doprinosa za zdravstvo da bi naš mladi gospo'n Futvač bil "besplatno" cjepljen. Nema besplatnog zdravstva, shvatite to.
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,614
Naravno da nije besplatno. Referenca je bila na to “da nekaj valja koštalo bi cjepivo 1000€”. Ali da moraš liječiti neku tešku bolest tih 200 k kn ti nebi bilo dosta za skoro ništ…
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh