• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Koronavirus

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Bratko

Iskusan lik
Tu od
26 Velj 2014
Poruka
877
Ja sam svoje kuniće uspješno liječio od šuge ivermektinom.

 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,614
Ja sam svoje kuniće uspješno liječio od šuge ivermektinom.

Evo zaključka studije iz tvojeg linka:
Pronašli su dokaze s niskom sigurnošću da je profilaksa ivermektina (kao preventivna metoda) u stvari smanjila povezanost infekcije sa SARS-CoV-2, virusom koji stoji iza COVID-19, za prosječno 86% (95% CI 79-91%).”

Nadam se da razumiješ što sugerira
Govori se nama koji smo se cijepili da smo pokusni kunići a ti bi “kao preventivnu metodu” koristil sredstvo za parazite kod kunića, krava, konja, svinja za obranu od virusa. Da li je logično da antipatazitni pripravak kao preventiva djeluje umjesto cjepiva za virusnu infekciju? U kojoj dozi i koliko često treba uzimati ivermektin da bi se spriječila zaraza i koje su moguće nuspojave i koliko su česte?
 
  • Like
Reactions: Pia

Futvač

Dobro znana faca
Tu od
18 Tra 2021
Poruka
208
Svi ti novinari se budu, jednog dana, skupa sa političarima čudili k'o pura dreku, zakaj ih ljudi proganjaju sa bakljama., sekirama i vilama.
Inače televizije u RH nisu ni demokratske ni neovisne. HRT je u vlasništvu države i oni prenose "istinu" vladajuće stranke. Ove komercijalne televizije (Nova i RTL) prenose "istinu" koja odgovara njihovim vlasnicima, tkogod oni bili.

Evo zaključka studije iz tvojeg linka:
Pronašli su dokaze s niskom sigurnošću da je profilaksa ivermektina (kao preventivna metoda) u stvari smanjila povezanost infekcije sa SARS-CoV-2, virusom koji stoji iza COVID-19, za prosječno 86% (95% CI 79-91%).”

Nadam se da razumiješ što sugerira
Govori se nama koji smo se cijepili da smo pokusni kunići a ti bi “kao preventivnu metodu” koristil sredstvo za parazite kod kunića, krava, konja, svinja za obranu od virusa. Da li je logično da antipatazitni pripravak kao preventiva djeluje umjesto cjepiva za virusnu infekciju? U kojoj dozi i koliko često treba uzimati ivermektin da bi se spriječila zaraza i koje su moguće nuspojave i koliko su česte?
Mislim da taj Ivermektin nije zamišljen kao preventiva nego kao lijek. Barem sam ja tak shvatil. Za cjepivo je dokazano da kao preventiva NE DJELUJE.
 
Posljednje uređivanje:

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,614
Mislim da taj Ivermektin nije zamišljen kao preventiva nego kao lijek. Barem sam ja tak shvatil. Za cjepivo je dokazano da kao preventiva NE DJELUJE.
To je znanstvena studija i dokazali su da ništa nisu dokazali. Tekst je citiran i piše “pronašli su dokaze sa niskom sigurnošću” tj. ništa nisu dokazali. “Profilaksa” znaći da se mora uzimati preventivno tj kao alternativa cjepivu.
Cjepivo ne djeluje a preko 90% novih hospitalizacija radi zaraze su necjepljeni?
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Tommy zar stvarno vjerujes propagandi,misli na druge i te fore,evo u AT sefica opozicije SPD-a predlaze 100€ za buduce pristanke cijepljenja.
Stvarno jadno od toboze opozicije,gradonacelnik Beca(Wien)takodjer opozicija SPD a najstroze mjere u AT,svi su oni igraci NWO(novog svjetskog poretka),novog feudalizma,zar jos ne vidite svojim ocima.
Adolfek je u Mein Kampfu napisal;ljudima polako oduzimas slobodu,korak po korak,kad primjete tad je kasno,pocnimo primjecivati dok nije kasno.:ppozdrav:
 

Futvač

Dobro znana faca
Tu od
18 Tra 2021
Poruka
208
To je znanstvena studija i dokazali su da ništa nisu dokazali. Tekst je citiran i piše “pronašli su dokaze sa niskom sigurnošću” tj. ništa nisu dokazali. “Profilaksa” znaći da se mora uzimati preventivno tj kao alternativa cjepivu.
Cjepivo ne djeluje a preko 90% novih hospitalizacija radi zaraze su necjepljeni?
Ovo kaj sam podebljal (ovo o broju oboljelih)... To su rekli na televiziji? Ako jesu vidi moj prijašnji post. Ako nisu, odakle ti podatak? Jesi ti osobno brojal oboljele?
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
To je znanstvena studija i dokazali su da ništa nisu dokazali. Tekst je citiran i piše “pronašli su dokaze sa niskom sigurnošću” tj. ništa nisu dokazali. “Profilaksa” znaći da se mora uzimati preventivno tj kao alternativa cjepivu.
Cjepivo ne djeluje a preko 90% novih hospitalizacija radi zaraze su necjepljeni?

Zašto se trudiš pojasniti? Kome?
Vidš da ovdje caruje ona "ne razumijem što čitam" i "peviše sam bandoglavi da si priznam da sam vritnul v meglu sa svojim tupavim stavovima".
Eu ima prosjek procjepljenosti 70% i ljudi se cjepe i dalje, tim istim cjepivima koja su i kod nas na sceni, neke države svijeta i 90% - svi su oni budale, samo su naši antivakseri i ovdje prisutna gospoda popili svu pamet svijeta i drže se ko pijanac plota svojih nebuloza i dalje.

Osobno sam žalila svaku teško bolesnu i umrlu osobu iako ih nikada nisam i nikada neću osobno upznati - osim onih iz moje okoline - ljudskost u čovjeku izaziva tu emociju, sada, kada svatko ima mogućnost cjepiti se i zaštititi svoje zdravlje i svoj život ravnodušna sam na brojke dnevno oboljelih i umrlih. Sam pao - sam se ubio, veli ona narodna. Pogotovo sada kada imaš izbor i imaš mogućnost sam odlučiti o njemu.

E, gledaj Tommy, prošle subote su bile kod mene dvije mlade žene iz Zagreba, prijateljice moje kćeri - bile su u Vrbovcu na "Kaj su jeli naši stari", pa odlučile od tamo otići na Špancirfest u Varaždinu i usput doći k nama po naše domaće povrće.
Obje u ranim tridesetima, obje visokoobrazovane.
Jedna čista antivakserica i teoretičarka zavjera, druga je preboljela kovid i pričala je o problemima koje je prošla, i koje ima i pet mjeseci nakon što ga je preboljela. I sluša gospođa antivakser direktno iz ustiju one koja je bila zaražena o strahoti koje je kao bolesna prošla i posljedicama koje još uvijek ima a već je 5 mjeseci "zdrava", ali i dalje ne vjeruje. Ne vjeruje osobi sa kojom je bliska prijateljica, osobi koja je bila zaražena, bolesna - teško bolesna, koju poznaje toliko da se posjećuju, druže.
Kužiš?

Ne možeš ti zaluđenome u glavi ništa objasniti dok ne iskuša na svojoj koži.
A ako i iskuša i njegov odganizam lako odboluje, njemu je potpuno nevažno što nečiji drugi odboluje teško, što nečiji padne u toj borbi i završi dva metra ispod zemlje. Ni za živu glavu takvi neće promijeniti svoje stavove, jer, eto, njemu zaraženome, "nije bilo ništa".
 

LAKI

  
Tu od
13 Velj 2019
Poruka
1,120
Zašto se trudiš pojasniti? Kome?
Vidš da ovdje caruje ona "ne razumijem što čitam" i "peviše sam bandoglavi da si priznam da sam vritnul v meglu sa svojim tupavim stavovima".
Eu ima prosjek procjepljenosti 70% i ljudi se cjepe i dalje, tim istim cjepivima koja su i kod nas na sceni, neke države svijeta i 90% - svi su oni budale, samo su naši antivakseri i ovdje prisutna gospoda popili svu pamet svijeta i drže se ko pijanac plota svojih nebuloza i dalje.

Osobno sam žalila svaku teško bolesnu i umrlu osobu iako ih nikada nisam i nikada neću osobno upznati - osim onih iz moje okoline - ljudskost u čovjeku izaziva tu emociju, sada, kada svatko ima mogućnost cjepiti se i zaštititi svoje zdravlje i svoj život ravnodušna sam na brojke dnevno oboljelih i umrlih. Sam pao - sam se ubio, veli ona narodna. Pogotovo sada kada imaš izbor i imaš mogućnost sam odlučiti o njemu.

E, gledaj Tommy, prošle subote su bile kod mene dvije mlade žene iz Zagreba, prijateljice moje kćeri - bile su u Vrbovcu na "Kaj su jeli naši stari", pa odlučile od tamo otići na Špancirfest u Varaždinu i usput doći k nama po naše domaće povrće.
Obje u ranim tridesetima, obje visokoobrazovane.
Jedna čista antivakserica i teoretičarka zavjera, druga je preboljela kovid i pričala je o problemima koje je prošla, i koje ima i pet mjeseci nakon što ga je preboljela. I sluša gospođa antivakser direktno iz ustiju one koja je bila zaražena o strahoti koje je kao bolesna prošla i posljedicama koje još uvijek ima a već je 5 mjeseci "zdrava", ali i dalje ne vjeruje. Ne vjeruje osobi sa kojom je bliska prijateljica, osobi koja je bila zaražena, bolesna - teško bolesna, koju poznaje toliko da se posjećuju, druže.
Kužiš?

Ne možeš ti zaluđenome u glavi ništa objasniti dok ne iskuša na svojoj koži.
A ako i iskuša i njegov odganizam lako odboluje, njemu je potpuno nevažno što nečiji drugi odboluje teško, što nečiji padne u toj borbi i završi dva metra ispod zemlje. Ni za živu glavu takvi neće promijeniti svoje stavove, jer, eto, njemu zaraženome, "nije bilo ništa".
To je znanstvena studija i dokazali su da ništa nisu dokazali. Tekst je citiran i piše “pronašli su dokaze sa niskom sigurnošću” tj. ništa nisu dokazali. “Profilaksa” znaći da se mora uzimati preventivno tj kao alternativa cjepivu.
Cjepivo ne djeluje a preko 90% novih hospitalizacija radi zaraze su necjepljeni?
A sta se onda po vama desava u Izraelu, najveci procenat vakcinisanih a takodje najveci procenat zarazenih u svetu
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,614
Ovo kaj sam podebljal (ovo o broju oboljelih)... To su rekli na televiziji? Ako jesu vidi moj prijašnji post. Ako nisu, odakle ti podatak? Jesi ti osobno brojal oboljele?
Tko može osobno brojiti oboljele? Ne bavim se istraživačkim novinarstvom. Da li si ti osobno radil istraživanje za bilo koju svoju tvrdnju ili se informiraš na stranicama tipa dokumentarac i logicno za koje sam više puta argumetiral da su u krivu. Ne što se tiće stvari vezanih uz covid nego elementarnih stvari iz medicine.
A sta se onda po vama desava u Izraelu, najveci procenat vakcinisanih a takodje najveci procenat zarazenih u svetu
Cjepivo ne štiti od zaraze nego od teških komplikacija (u velikom postotku).
Izrael je u potpunosti ukinuo sva ograničenja i normalno je da imaju puno zaraženih. Što tiće procjepljenosti, oni su cijepili 58% ukupne populacije što nije dovoljno za kolektivni imunitet. Visoka brojka koju spominješ je 78% procjepljenih među stanovništvom koje se treba cijepiti a to su ljudi i djeca starija od 12 godina. Izraelski podaci govore da je u dobnoj granici iznad 60 godina bilo 9x više teških slučajeva kod necjepljenih a u dobnoj granici ispod 60 2x više kod necjepljenih (nije baš neki uspjeh, slažem se).
 
  • Like
Reactions: Pia

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
9,653
E, to!
To nas jebe u mozak! I koga slušati?
Jedni ovak drugi onak pa isti tak!
Bumo malo pričekali i uzimali domaće provjereno vraštvo protiv gripe :ppozdrav:
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,614
@NEWHOLLAND Mislim da ta žena nije u pravu. Često naš “stožer” izlalzi s takvim informacijama tako da razumijem skepsu kod ljudi. Ali to nije ništa novo kod nas… Ja ne slušam ni stožer ni HRT. Ako me zanima nešto tražim informacije iz drugih izvora i od izvora koji su relevantni i kojima bi se radi njihove reputacije moglo vjerovati. I provjerim istu informaciju na više mjesta…
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Nazalost mnogi jos ne shvacaju da se odvija specijalni psiholosko-bioloski rat,nekada smo ucili o tome(nekoji,pa zaboravili) a sada dozivljavamo.
Oslobodite se straha,poput hrabrog gradonacelnika Cabra i nacelnika lokalnog civilnog stozera,koji je ukinuo obavezu nosenja maski u skoli i na citavom podrucju grada.
Konacno se narod budi,samo hrabro moji forumasi i nedozvolite da nas DIJELE,slobodno se mi malo pravimo vazni i pametni te se malo podbadamo,u granicama je sve to dobro za dobrobit i zdravlje sviju nas.
Zelim vam svima lijepu i mirnu Nedjelju! 🙋‍♂️
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh