• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Koronavirus

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,024
i tak je to Kupljenac prepisal od jedne tete...plagijator... 🤭
inače, ta teta je najbolja kolegica one tete kaj je rekla "pipl mast trast as!":hahah:
najbolje bi bilo da je ta teta prepisala od Vase Brkića koji je to prepisao od Pave Barišića koji je to opet prepisao od.....
Poanta: za kaj se mučiti ako je to već netko napisal, a ti imaš isto takvo mišljenje/teoriju....;)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,394
Nije poanta u prepisivanju, već u ne navođenju izvornika ;)
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,024
Nije poanta u prepisivanju, već u ne navođenju izvornika ;)
pa kaj se i to mora...?;) Možda je bolje samo malo promjeniti redoslijed riječi pa nek' se dokazuje da to nije moje i samo moje. Prvi korak "copy paste", a drugi "malo promješaj":geek:
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Jebe lud zbunjenog! Pa je l ti organizatori imaju pameti?
Koja bedastoća od članka.
Ono što je samo po sebi jasno odjednom postaje upitno?
Koji bedak će pustiti u kuću osobu koja ide petnaest dana od kuće do kuće, obiđe ih desetke stotina, tisuću, dvije, tri.....da mu sjedi za stolom pola sata na dva metra od njega i njegovih ukućana a da nije cjepljena. Od kojih neki možda imaju kronične bolesti, ili slabi imunitet, teške alergije, možda je netko netom došao iz bolnice sa teške operacije..... samo budala ne bi tražila da popisivač bude cjepljen.
Osobno ću, makar sam dva puta cjepljena, tražiti popisivača koji će mi ući u kuću na uvid potvrdu da je cjepljen. Imam bolesnog psa, ne želim da mu ugrozi život.

Ne priznajem negativni test.
Ako nema potvrde, popisivati me može preko zatvorenog prozora.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,394
Jo, pa čega se toliko bojiš?
Pa daj cijepiti onda pesa ak se bojiš da se ne zarazi...
Popisivači su ljudi, a cijepljenje nije obavezno.
Test je ionak vjerodostojniji od cijepljenja, jer ste i vi "markirani" (rajfajzenom, modernim...) jednako zarazni ko i ostali normalni ljudi.
 

LAKI

  
Tu od
13 Velj 2019
Poruka
1,120
Koja bedastoća od članka.
Ono što je samo po sebi jasno odjednom postaje upitno?
Koji bedak će pustiti u kuću osobu koja ide petnaest dana od kuće do kuće, obiđe ih desetke stotina, tisuću, dvije, tri.....da mu sjedi za stolom pola sata na dva metra od njega i njegovih ukućana a da nije cjepljena. Od kojih neki možda imaju kronične bolesti, ili slabi imunitet, teške alergije, možda je netko netom došao iz bolnice sa teške operacije..... samo budala ne bi tražila da popisivač bude cjepljen.
Osobno ću, makar sam dva puta cjepljena, tražiti popisivača koji će mi ući u kuću na uvid potvrdu da je cjepljen. Imam bolesnog psa, ne želim da mu ugrozi život.

Ne priznajem negativni test.
Ako nema potvrde, popisivati me može preko zatvorenog prozora.
Dali musterijama na pijaci trazite potvrdu da su vakcinisani da bi im prodali papriku
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Jo, pa čega se toliko bojiš?
Pa daj cijepiti onda pesa ak se bojiš da se ne zarazi...
Popisivači su ljudi, a cijepljenje nije obavezno.
Test je ionak vjerodostojniji od cijepljenja, jer ste i vi "markirani" (rajfajzenom, modernim...) jednako zarazni ko i ostali normalni ljudi.
Popisati se zakonski moram, ali u svoju kuću necjepljenoga primiti ne moram.
Ti se zakonski cjepiti ne moraš.
Poštujem tvoje pravo.
Svoje zadržavam.

Ne bojim se ničega.
Ako želim biti oprezna, to je moje pravo.
Ako se želim zainatiti i iz inata ne pustiti necjepljenog u kuću, to je moje pravo kao što je tvoje pravo biti inatan iz svoga uvjerenja ili svoga inata i ne se cjepiti.

Eto.

Na tržnici svakodnevno komuniciram u bliskom susretu, na metar i pol i sa cjepljenima i sa necjepljenima. Pojma nemam tko je tko, i uopće mi nije važno. Niti za sada, dok još nije obavezna, ne nosim masku na placu, osim kada odem u kafić po kapućino - u zatvoreno.
Dakle - NE BOJIM SE NIČEGA.
Da se bojim, nosila bih j na placu svakodnevno cjelovremeno.
Ali konzumirati ću svoje pravo da mi u kuću uđe osoba koja nema predispoziciju iza sebe u mojoj kući ostaviti virus. Barem ne svjesnu.

Samo to mileno - ništ više - ništ manje. :)
Antivakseri i antimaskeri defiliraju u prosvjedu, ja ću se prsiti u svome pravu. ;) :hahah:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,808
Postoji ona narodna poslovica.
Para buši tam gde burgija ne može ili prevedeno na Hrvatski, novac buši tam gdje svrdlo (borer) nejde....

Tak i pri našoj Johabici 🤭
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,024
Včera navečer nosim hranu v boks svojemu pesu. Kad on počne na mene hrčati kaj sam vrag i to prvi puta od kad ga imam (cca 5 let). Pojma nisem imal kaj se ve tu togađa. Onda sam se setil kaj bi moglo biti. "Jesam, cepil sam se" velim ja njemu. Malo se primiril. Vidim da sam pogodil o čemu se dela, ali me još sumnjičavo gledi i neče hranu kaj sam mu donesel. Onda sam iz džepa zvlekel zgužvani papir kaj je bil v hlačama i velim mu: "vidiš tu je i papir, črno na belo". Tek onda je prestal režati i počel jesti (vraga on zna da je to bil račun za gajbu pive kaj sam kupil v KTC-u).
Ovu bedastoću sam napisal jer duže vrijeme čitam ovo prepisku o koroni koja nikam ne vodi. Korona bu prije nestala nego bu rasprava završila. Tu su dvije strane koje se izgleda nigdar ne budu složile. Ako ništa drugo uspjeli su nas podijeliti i to negdje taman 50:50. Idealno za manipulacije.
Nemam kaj više za reči osim da i jednoj i drugoj strani želim puno zdravlja i dug život, čim dalje od korone.
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,712
Se si gruntam ovak, nis siguran da bi žensku pital je l pelcovana, ima li potvrdu kad bi mi ponudila pipinku.
Pa si mislim bolje crknuti ko jebač.....
 

Atppt

Aktivni član
Tu od
10 Sij 2021
Poruka
256
Ne.
Hehe. :)
Jo
Zahvaljujem za danas dobivena 2 paradajza za sjeme.
Popričali malo za flance iduće godine i onda razočarenje- ne bude ničeg druge godine.
2 smo dobili da se sjeme održi
Hvala
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Jo
Zahvaljujem za danas dobivena 2 paradajza za sjeme.
Popričali malo za flance iduće godine i onda razočarenje- ne bude ničeg druge godine.
2 smo dobili da se sjeme održi
Hvala

Da, gotovo je s ovom godinom.
Konačno mi budu nokti rasli, i konačno bum postala dama. :)

Čuvaj sjeme - dobar je to paradajz.
I ja ću za sebe ostaviti.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Včera navečer nosim hranu v boks svojemu pesu. Kad on počne na mene hrčati kaj sam vrag i to prvi puta od kad ga imam (cca 5 let). Pojma nisem imal kaj se ve tu togađa. Onda sam se setil kaj bi moglo biti. "Jesam, cepil sam se" velim ja njemu. Malo se primiril. Vidim da sam pogodil o čemu se dela, ali me još sumnjičavo gledi i neče hranu kaj sam mu donesel. Onda sam iz džepa zvlekel zgužvani papir kaj je bil v hlačama i velim mu: "vidiš tu je i papir, črno na belo". Tek onda je prestal režati i počel jesti (vraga on zna da je to bil račun za gajbu pive kaj sam kupil v KTC-u).
Ovu bedastoću sam napisal jer duže vrijeme čitam ovo prepisku o koroni koja nikam ne vodi. Korona bu prije nestala nego bu rasprava završila. Tu su dvije strane koje se izgleda nigdar ne budu složile. Ako ništa drugo uspjeli su nas podijeliti i to negdje taman 50:50. Idealno za manipulacije.
Nemam kaj više za reči osim da i jednoj i drugoj strani želim puno zdravlja i dug život, čim dalje od korone.

Eh, jaki smo mi cjepljeni, jaki su oni necjepljeni.

No, ko što to uvijek biva, uvijek ima netko jači.
Kako će to u Sloveniji proći - vidjeti ćemo.
Za sada je od danas ovako:

"Prvi dan oštrijih mjera u Sloveniji: Bez covid potvrde nema ni goriva, izuzetci rijetki


Prvi dan primjene pooštrenih protuepidemijskih mjera u Sloveniji u srijedu protječe uz ponešto negodovanja necijepljenih, no bez incidenata, a najviše nazadovoljstva je među vozačima koji bez covid potvrde ne mogu natočiti gorivo u svoje vozilo.

Većina distributera, među njima i ljubljanski "Petrola", s najvećim brojem crpki i skoro 60-postotnim tržišnim udjelom u trgovini naftnih derivata, rigorozno primjenjuju pravila o PCT uvjetu (preboljeli, cijepljeni, testirani), koja je vlada donijela u subotu, što znači da pumpu za punjenje goriva aktiviraju tek kad vozač dokumentima dokaže da je prebolio Covid-19, da je cijepljen ili ima negativan test ne stariji od 48 sati.

Kako prenose slovenski mediji, na crpkama je zbog takvog postupka dan pred uvođenje novih mjera promet bio veći, no radnici na pumpama kažu da nije bilo zastoja i da nije točno kako je bilo dosta onih koji su gorivo točili u kanistere, kako bi se osigurali dok restrikcije traju. Jedini incident povezan s novim pravilima za točenje benzina, prenose Slovenske novice, dogodio se u srijedu ujutro u Brežicama, gdje je vozač, nezadovoljan objašnjenjem da bez Covid-potvrde ne može do goriva iz protesta zaključao vozilo na mjestu gdje je došao i tako blokirao ostale, zbog čega je pozvana policija, a pauk vozilo odvezao. Vlada je na sam dan primjene novih pravila od obveznog PCT uvjeta izuzela vozače u međunarodnom transportu, pa oni do goriva i dalje mogu točiti bez većih ograničenja, osim što trebaju kod plaćanja u unutrašnjosti benzinskog servisa nositi masku. Pravilo o obveznom PCT uvjetu, uz rijetke izuzetke, za niz djelatnosti i gospodarskih aktivnosti, kako za zaposlene tako i za korisnike usluga, vlada Janeza Janše donijela je zbog pogoršane epidemiološke situacije, a ne isključuje da će se uvesti i dodatne restrikcije ako se broj cijepljenih brzo ne poveća, a broj novozaraženih i hospitaliziranih nastavi rasti dosadašnjim tempom.

U zadnja dva dana u Sloveniji je potvrđeno skoro 2800 novih zaraza koronavirusom. U zadnja 24 sata bilo je 1364 novozaraženih, na testu je svaki peti testirani bio pozitivan. Od posljedica bolesti umrlo je još 6 pacijenata, u covid bolnicama se broj hospitaliziranih i dalje povećava, pa ih je sada 347, od čega 75 na intenzivnoj njezi, objavila je vlada, koja će o mogućim novim mjerama ponovo raspravljati u četvrtak."


Hm?
Vijest je prenio Večernji list.
Istinita?

Pratiti ćemo što će se sada u Sloveniji događati.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,504
Ne priznajem negativni test.
Ako nema potvrde, popisivati me može preko zatvorenog prozora.
I kaj ti ta potvrda znači,jednostavno ništa kad popisivač može popušit virus kod tvog susjeda i zaraziti tebe.
Bome kod mene ne bude išao u kuću,bude vani na terasi
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Zdravo zivo moji forumasi,odavna sam piso da stize diktaura i fasizam niste vjerovali.Sve je to plan zlotvora i kupljenih poslusnika,vidim da je mnogima jasnije.
No nebojte se, sve se ovo moralo dogoditi da se svi skupa promjenimo.
Svi vec govorimo godinama da ovako nemoze dalje,znaci game ower sa ovim nacinom zivota,no nece se dogoditi NWO kako zlikovci zele.
Mi ljudi jesmo slabici i lijencine,no u svima nama tinja iskra postenja i slobode,u nekima je vec plamen i hrabro kroce kroz ovo vrijeme kusnje,uvijek dok je vijeka i svijeta bice hrabrih ljudi,ugledajmo se na njih.🤝
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh