• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Koronavirus

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,797
Tko je taj gospodin Kolakušić, za što je on točno kvalificiran? Ne pratim ga niti malo, ali nekako si mislim da nije doktor medicine...
Na temelju kojih njegovih referenci i kvalifikacija bi ja kao običan građanin trebao vjerovati u njegove "briselske priče"?
Iskreno, samo osječam prazninu i prijezir prema tim našim tamošnjim uhljebima... Oni su za nas kao građane HR "niš' koristi"...

 
Posljednje uređivanje:

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Nikad se nisam cijepio protiv gripe, osim sada u ratu!
Treći dan sam počeo crkavati :mad: upravo onako kako si opisala ponašanje gripoznog muža.
Imao sam povremeno gripu. Liječenje je bilo noge u vruću vodu, prati temperaturu i pusti ju do 40°C, oznojiš se dobro i u jutro si umoran i ...vraga bi pojeo, kak si glOden!

E, to je kod nas problem! Možeš li vjerovati tom Stožeru i ostalima kad "kroner" prilagođavaju sebi i svojoj potrebi!:unsure:
Ne moraš vjerovati stožeru.
Imaš niz drugih država sa koronom, možeš svakodnevno vidjeti što i kako oni rade, koliko se ljudi u drugim državama cjepi, kakve daleko strože restriktivne mjere druge države imaju.....evo, gledam jutros, nakon Francuske - koja je uz Njemačku predvodnica eu, Slovenije, i Italija je danas uvela kovid potvrde "na pokaz".
Virus je virus - isti u cijeloj eu i cijelom svijetu. Djeluje na isti način, radi ljudima istu zdravstvenu štetu, radi gospodarstvu istu financijsku štetu, širi se - ako se pusti nekontrolirano, bez restriktivnih mjera kojim se obuzdava, na isti način i istom brzinom.
U čemu je tvoj i inhi problem u tome?
Treba li ti stožer da ti veli - ako nema nikakvih mjera širiti će se eksponcenijalno, ako ima restrikcija, širiti će se usporeno i na kraju će stati i biti zaustavljen barem tako dugo dok.....pa to ti govori tvoj zdravi razum, to si imao priliku sam vidjeti u ove dvije godine - u jednom trenutku u svim bolnicama Hrvatske nije bilo nijednog kovid pacijenta. Pa isponova. Ali ovaj puta 90% oboljelih iz skupine necjepljenih, 10% oboljelih iz skupine cjepljenih.
I tu ne moraš uvažavti preporuke stožera, samo u svojoj glavi posložiti brojke i izvesti samostalni zaključak.

Mjere koje naš stožer dovodi su bile i jesu jedne od najbenignijih, najblažih u čitavoj eu.
Da, mjere su se prilađođavale i prilagođavati će se na način da se štiti zdravlje i da gospodarstvo i život funkcioniraju, kreću se, budu dinamični.
Šta bi tek rekao da smo imali policijski sat kao neke države. ;)
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,967
Ne moraš vjerovati stožeru.
Imaš niz drugih država sa koronom, možeš svakodnevno vidjeti što i kako oni rade, koliko se ljudi u drugim državama cjepi, kakve daleko strože restriktivne mjere druge države imaju....
...............
Da, mjere su se prilađođavale i prilagođavati će se na način da se štiti zdravlje i da gospodarstvo i život funkcioniraju, kreću se, budu dinamični.
Šta bi tek rekao da smo imali policijski sat kao neke države. ;)
Zanimljivo, u Švedskoj su svi pocrkali od korone i privreda im je propala! :eek:
A ovi naši propisi se prilagođavaju političkoj situaciji - kak vladajućim odgovara, malo treba maske pa onda...!
Ajd saberi sve što su ovi u stožeru odlučivali.
Kak bi one rekel, malo mEže pa ne mEže i gdje smo mi sitnog zuba?
Hoću li smjeti prdnuti bez potvrde, ili da metnem odgovarajuću masku na guzićetinu?
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,797
Lee i do sada smo svi mi potmajno i potajno u društvu prdili i smrdili, a trudili smo se "da nas se bar glasno ne čuje" . Netko je nedavno objavio vic, prdni, ali onak potiho, kao da si na misi u crkvi...
Odavno smo svi skužili da je "naš stožer" plesao kako je trebala politika. No to ne znači da nije bilo oboljevanja i nepotrebnih smrtnih slučajeva.
Ja zaista svim ljudima želim dobro i sve najbolje. Ne silim nikoga na zlo, ali istovremeno nisam ni gluh, ni slijep i čitati znam.
Moje je mišljenje da je ovdje, ova tema nepovratno potrošena i uništena.
Ako se ja nemam namjeru podrediti tvojim, vašim i tuđim stavovima, to ne očekujem niti od vas, niti od bilo koga. Ali previše je danas "besposlenih popova koji jariče krste" . Ne smatram tebe da si ti taj, jer odavno znam da si kao i ja, "bedak koji non-stop dela kak vrag", oprosti mi na preteškom i slikovitom izražavanju ...
Ali kamo je ova tema zabrazdila, užas, bez komentara sam...
Tko voli neka izvoli, tko ne voli - njegovo je pravo. Dajmo postanimo ozbiljni i odrasli ljudi, nemojmo samo svaki dan ubaciti na vatricu još malo benzina.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
I ovo od danas :

U Francuskoj suspendirano oko 3000 zdravstvenih radnika koji nisu cijepljeni​


Vlada predsjednika Emmanuela Macrona nametnula je pravilo.
Oko 3.000 zdravstvenih radnika koji nisu cijepljeni protiv covida-19 suspendirano je u Francuskoj, rekao je u četvrtak ministar zdravstva Olivier Veran, dan nakon što je ta država cijepljenje učinila obveznim za sve zdravstvene radnike i djelatnike u domovima za stare i nemoćne.

Vlada predsjednika Emmanuela Macrona nametnula je pravilo kako bi povećala primjenu cijepljenja i spriječila novi val zaraze u jesen koji bi mogao ugroziti gospodarski oporavak Francuske.

“Većina suspenzija je samo privremena … mnogi od njih odlučili su se cijepiti jer vide da je obaveza cijepljenja stvarnost”, rekao je Veran za francuski radio RTL.

Prema lokalnom dnevniku Nice Matin, gotovo 450 zdravstvenih radnika suspendirano je u bolnici u gradu Nici, na jugu Francuske.
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,242
U Francuskoj suspendirano oko 3000 zdravstvenih radnika koji nisu cijepljeni
Pa zar to ne govori gospodinu Makronu da postoji razlog zašto neće se cijepiti, a ljudi su u u zdravstvu.
Pa zar nebih valjalo sjest za stol i tražiti kompromis, jer vjerojatno među tih 3000 ima bar 30 vrhunski kvalitetnih stručnjaka, a vjeruj za taj 1% se isplati boriti.
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,967
..................
Odavno smo svi skužili da je "naš stožer" plesao kako je trebala politika. No to ne znači da nije bilo oboljevanja i nepotrebnih smrtnih slučajeva.
...
Tko voli neka izvoli, tko ne voli - njegovo je pravo. Dajmo postanimo ozbiljni i odrasli ljudi, nemojmo samo svaki dan ubaciti na vatricu još malo benzina.
Ma kaj benzina ...baruta!
Meni je problem, kako da vjerujem u nekaj što nema nekog temelja za što bih se "uhvatio".
Meni je problem, ako se cijepim mogao bih od tog cjepiva "prdnuti na rosu" jer sam to sam izazvao.
A ako se ne cijepim, mogu isto tako crknuti, ali to tada nisam ja uzrokovao nego kak On odlući!
 

domy_os

Iskusan lik
Tu od
18 Lip 2021
Poruka
749
Tko je taj gospodin Kolakušić, za što je on točno kvalificiran? Ne pratim ga niti malo, ali nekako si mislim da nije doktor medicine...
Na temelju kojih njegovih referenci i kvalifikacija bi ja kao običan građanin trebao vjerovati u njegove "briselske priče"?
Iskreno, samo osječam prazninu i prijezir prema tim našim tamošnjim uhljebima... Oni su za nas kao građane HR "niš' koristi"...

A misliš da su svi u WHO vrhunski stručnjaci? Od 2000 zaposlenih imaju svega 50 liječnika, ostalo su jebivjetri i nemaju veze s medicinom i strukom. Misliš da Debill Kapija i ona njegova drolja imaju ikakav papir da su završili medicinu ili neku prirodnu znanost, a petljaju se u vakcine, klimatske promjene i općenito upravljaju cijelim svijetom zajedno sa sličnim psihopatima na WEF-u? Gledaj malo širu sliku...

Mi križ ne ljubimo, držimo ga u ruci, što se svećenika i blagoslova tiče.
U koroni blagoslova kuća za Božić nije bilo.
U mojoj župi blagoslov je obavljen u rano ljeto, u doba kada je korona došla na 0 slučajeva dnevno u cijeloj Hrvatskoj.
Za Cvjetnu nedjelju prošle godine svećenik se vozio - vozio ga šofer - po ulicama, ljudi su stajali iza ograda sa balažekima - tako mi zovemo buketič cica maca, prikovine i dreneka koje tradicionalno nosimo na blagoslov - i blagosljivao ih iz auta.

To se zove odgovoran pristup u nesigurno vrijeme. :)
Ja sam pričao o vremenima prije ove izmišljene pandemije, a oni neka se sada nose sa svojim online misama i hostijama na ruke.

Ima i drugih informacija iz Francuske. Tko želi neka pogleda.
Gost je izvrstan, ali taj Mario mi je jako iritantan lik, ne pratim ga.
 
Posljednje uređivanje:

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Zdravo zivo moji forumasi,more se pjeni jeebe se meni.
Pjevajte i vi ovu pjesmu,vidim da nasa JO zivi u tom ritmu i to mi je drago.Zlotvori su gotovi valjda svi to shvacate,normalno da se bore do kraja,a mi se ne dijelimo ,to ja najvaznije.
Shvatili smo da smo ljudi i ne dijelimo se na pikane i antivaksere,kad je treba pomoc ne pita se tko si ili sta si.
Porucujem vam da ostanite mirni,Francuska se budi,Australija takodjer,Danska je sve odjebala,braca Sllovenci polako lude,braca Srbi imaju legalnu privremenu Narodnu vladu(fucic je nelegalan) i svakim danom sve vise novih osnovanih mjesnih zajednica(preko 50).
Braca hrvati spavaju al se polako bude,vazno je da ne umiremo kako su oni planirali,cjepiva ne ubijaju kako je bilo planirano a njima nije jasno....i boje se svakim danom sve vise,jeebiga lopta se okrenula.:ppozdrav:
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Došla maca na vratanca.
Sjećamo se Bunjca iz živog zida i njegovih buncanja dok je bio na saborskoj sisi.
Njegove fejs statuse nisam pratila, likove poput njega, Sinčiće, Kolakušiće procijenim i ocijenim u prve tri izgovorene rečenice i dignem nogu ko pas na banderu.
Evo ga, iz Irske se javlja:

Bunjac širio najgore zavjere o koroni, sad je jedva preživio: "Covid je pakao"​


Evo link na budaletino iskustvo:
Bunjac širio najgore zavjere o koroni, sad je jedva preživio: "Covid je pakao"

Ko što neki komentiraju njegove statuse: koji kur.c si išao u bolnicu i zauzeo krevet ako u koronu i njezinu težinu bolesti ne vjeruješ.
Sada, kada ga je strefilo trčao je da ga liječe.
Fuj, budaletina.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,740
Na (tvoju) žalost, ne pijem takve zdrave pripravke.
Od alkohola, samo čašu piva s vremena na vrijeme.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
Došla maca na vratanca.
Sjećamo se Bunjca iz živog zida i njegovih buncanja dok je bio na saborskoj sisi.
Njegove fejs statuse nisam pratila, likove poput njega, Sinčiće, Kolakušiće procijenim i ocijenim u prve tri izgovorene rečenice i dignem nogu ko pas na banderu.
Evo ga, iz Irske se javlja:

Bunjac širio najgore zavjere o koroni, sad je jedva preživio: "Covid je pakao"​


Evo link na budaletino iskustvo:
Bunjac širio najgore zavjere o koroni, sad je jedva preživio: "Covid je pakao"

Ko što neki komentiraju njegove statuse: koji kur.c si išao u bolnicu i zauzeo krevet ako u koronu i njezinu težinu bolesti ne vjeruješ.
Sada, kada ga je strefilo trčao je da ga liječe.
Fuj, budaletina.
Takvih je puno,ne shvaćaju da je to opaka bolest i nisu svejesni kaj nas snašlo.
Kolko ljudima treba da progedaju to je strašno.
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,529
Svi su pametni i hrabri dok ne dojde do njih. A dok ih ulovi onda su ko taj Bunjac - “doktore pomagaj”… Neki su imali sreću pa to lako prebole ali puno njih nije imalo tu sreću. Sad treba reći Bunjcu koji k pizd*, to je prehlada, to ne postoji, to je Debill Kapija izmislio…
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,529
Takvih je puno,ne shvaćaju da je to opaka bolest i nisu svejesni kaj nas snašlo.
Kolko ljudima treba da progedaju to je strašno.
Vidis kak ti se kolega @hotela smije na post. Ti ne kuzis da to nije opasno bez obzira na to kaj i danas osjecas posljedice. Ti si to samo umislil…

To ti je ko ovo: “Ta struja nije opasna, to samo pecne! To što ste vi umrli je slučajno, dešava se!” :hahah::hahah:

 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh